اربعین باوری شور آور و همچنين شوری باور آور است – شریف

اربعین باوری شور آور و همچنين شوری باور آور است – شریف

به نقل از شریف: اربعین باوری شور آور و همچنين شوری باور آور است

مدیرکل فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم در دانشگاه ایلام، تأکید کرد: اربعین باوری شور آور و همچنين شوری باور آور است و همچنين باید به عنوان سبک زندگی دانشجویان و همچنين دانشگاهیان ما قرار گیرد و همچنين جای خود را در زندگی روزمره‌‌ پیدا کند.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه ایلام، مهندس محمد هادی عسکری،، مدیرکل فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم در جلسه ستاد اربعین دانشگاهیان استان ایلام اظهار داشت: میزبانی ایلام از قسمت و بخش بزرگی از زائران اربعین حسینی و همچنين نگاه و همچنين اهتمام ویژه رئیس دانشگاه ایلام و همچنين ریزبینی اعضای ستاد اربعین استان، نویدبخش فعالیت‌های فاخر دانشگاهی در این زمینه است.
وی با اشاره به استقبال شهروندان و مردم شهر استان ایلام از زائران اربعین، گفت: این موضوع از نظر فرهنگی و همچنين جامعه شناسی نیاز به تأمل دارد و همچنين در شرایطی که مدرنیته همه عناصر ارزشی و همچنين عرفی جامعه را تحت‌الشعاع قرار می دهد، شور شهروندان و مردم شهر برای میزبانی از زائران اربعین بسیار تبريک و مبارک است.
مهندس عسکری با بیان اینکه از حضور و همچنين مشارکت مسئولان دانشگاه‌های ایلام و همچنين شهید چمران اهواز در سطح ملی بهره خواهیم گرفت، گفت: پیشنهادات ارزشمندی در ستاد اربعین دانشگاهیان ایلام مطرح شد که عمده ترین آن هم این است که بتوانیم به یک مجموعه سیاستی برسیم.
مدیرکل فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم، تصریح کرد: مصمم هستیم که از ظرفیت دانشگاه‌های استان در بحث‌های فرهنگی و همچنين اجتماعی اربعین بهره بري و استفاده کنیم و همچنين به این فعالیت‌ها انسجام دهیم.
وی از تدوین سند سیاستی ساماندهی بحث‌های علمی و همچنين فرهنگی اربعین خبر داد و همچنين گفت: در این فعالیت از دیدگاه‌های صاحب نظران و همچنين دانشگاهیان و همچنين مجموعه دانشگاه‌های استان ایلام بهره خواهیم گرفت.
مهندس عسکری با تأکید بر اینکه اربعین رخدادی منحصر به فرد است و همچنين ابعاد و همچنين زوایای گوناگونی دارد، گفت: برگزاری سوگواره ملی اربعین شامل فعالیت‌های فاخر دانشگاهیان در این عرصه است که دانشگاه ایلام میزبان اولین دوره آن هم بود و همچنين دومین سوگواره نیز در دانشگاه شهید چمران برگزار خواهد شد.
وی ادامه داد: امیدواریم خروجی این سوگواره‌ها و همچنين کنشگری دانشگاهیان و همچنين سایر زائران تولید محتوایی غنی باشد و همچنين این جریان سازنده و همچنين بالنده و همچنين توصیه‌های بزرگان و همچنين ائمه معصومین بتواند به عنوان سبک زندگی دانشجویان و همچنين دانشگاهیان ما قرار گیرد و همچنين جای خود را در زندگی روزمره ما پیدا کند.
مهندس عسکری، افزود: اربعین در دنیا منحصر به فرد است و همچنين اجتماع این همایش ۵ برابر حج به عنوان بزرگترین رکن عبادی مسلمانان است.
وی با بیان اینکه شکل‌‌گیری این اجتماع با شور و همچنين شوق هر چه تمام‌تر در هر زمانی حتی با وجود تهدید جریان تکفیری از ویژگی‌های این حرکت عظیم است، تصریح کرد: حضور پیروان سایر ادیان با عشق و همچنين دلدادگی تمام از ویژگی‌های دیگری است که اربعین را متمایز کرده است.
ل.م ۵۴/ ر.ب ۴۵

اربعین باوری شور آور و همچنين شوری باور آور است در تاریخ ۵ August 1397 | 4:30 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *