اربعین رسانه‌ فرهنگ عاشورا است / تاکید بر نقش تخصصی دانشگاهیان در همایش پهناور و بزرگ اربعین – شریف

اربعین رسانه‌ فرهنگ عاشورا است / تاکید بر نقش تخصصی دانشگاهیان در همایش پهناور و بزرگ اربعین – شریف

به نقل از شریف: اربعین رسانه‌ فرهنگ عاشورا است / تاکید بر نقش تخصصی دانشگاهیان در همایش پهناور و بزرگ اربعین

دست يار فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری بر نقش‌آفرینی تخصصی دانشگاهیان در همایش پهناور و بزرگ اربعین تاکید کرد و همچنين گفت: اربعین رسانه‌ فرهنگ و همچنين واقعه عاشورا است و همچنين دانشگاهیان همچنين و علاوه بر شورآفرینی برای اربعین در زمینه شعور آفرینی، رسالت و همچنين ماموریت مهم تری بر دوش دارند وانتظار از دانشگاه نیز همین است.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه ایلام، دکتر غلامرضا غفاری در نشست ستاد اربعین دانشگاهیان استان ایلام، با قدردانی از تلاش‌های دانشگاهیان دو استان ایلام و همچنين خوزستان در پیاده‌روی اربعین، اظهار داشت: این نقش‌آفرینی شایسته برای آموزش عالی کشور مایه مباهات است.

دست يار فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم با بیان اینکه در صورتي که این پیاده‌روی اربعین نبود چیزی از فرهنگ عاشورا نمی‌ماند، گفت: در تلاطمات دنیای جدید نقش، اهمیت و همچنين ضرورت راه پیمایی اربعین مشخص تر می‌مي شود و همچنين این همایش پهناور و بزرگ ویژگی‌ها، ظرافت‌ها و همچنين در نتیجه ظرفیت‌ها و همچنين پتانسیل‌هایی دارد که هر چه جلوتر می‌رویم ابعاد و همچنين زوایای آن هم بیشتر می‌مي شود.

دکتر غفاری بر نقش‌آفرینی تخصصی دانشگاهیان در همایش پهناور و بزرگ اربعین تاکید کرد و همچنين گفت: پیاده‌روی اربعین می‌تواند از ابعاد متنوع و گوناگون و مختلف مورد شناخت و همچنين پژوهش قرار گیرد و همچنين اهمیت موضوع تا جایی است که اولین پیمایش این حرکت توسط دانشگاه MIT انجام گرفت و همچنين منتشر شد و همچنين این کار را نیز به صورت مستمر ادامه داد.

وی تصریح کرد: این موضوع نیز با تمام مولفه‌های عاشورا در دستور کار قرار گرفته تا در مقام شناخت درس‌های عاشورا و همچنين اربعین بیش از پیش وارد سبک زندگی ما مي شود.

دست يار فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم با استقبال از پیشنهاد رئیس دانشگاه ایلام برای تشکیل اردوگاه فرهنگی اربعین گفت: این بلندنظری و همچنين نگاه فرااستانی و همچنين فراملی دانشگاه ایلام که تنها مرتبط به ایلام و همچنين حتی ایران نیست و همچنين این دستاورد مهم اربعین برای دانشگاه‌های ما است.

دکترغفاری با بیان اینکه در قسمت و بخش مطالعاتی و همچنين شناختی اربعین کارهایی در ابعاد متنوع و گوناگون و مختلف شروع شده و همچنين هر همایش و همچنين فعالیت، سطحی از این واقعیت پهناور و بزرگ را بیان می‌کند و همچنين مورد توجه قرار می‌دهد، تصریح کرد: تاکید ما این است که بار اصلی این نشست باید بر عهده دانشگاه‌های ایلام و همچنين شهید چمران باشد و همچنين زيرا و به درستي که به لحاظ میدانی اطلاعات بیشتری در اختیار دارند و همچنين از نیروهای متخصص برخوردار خواهند بود، باید بخشی از این کار در اختیار این دانشگاه‌ها باشد.

وی بر هم‌افزایی دانشگاه‌های داخل کشور و همچنين مطالعات بین‌فرهنگی و همچنين بین‌المللی توسط نسل دانشگاهی جوون تاکید کردو گفت: نقش‌آفرینی انجمن‌های علمی و همچنين دانشجویی در همایش اربعین با توجه به تجربه علمی و همچنين مهارتی، هم مجموعه‌ها را توانمندتر می‌کند و همچنين هم حس تعلق و همچنين خودباوری و همچنين توجه به هویت ملی و همچنين دینی را تقویت می‌کند.

در این نشست روسای دانشگاه‌های استان ایلام گزارشی از فعالیت‌های انجام شده را ارائه و همچنين پیشنهادهای خود را مطرح کردند.

در پایان این نشست دست يار فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم و همچنين مدیرکل فرهنگی این وزارت خانه و همچنين اعضای ستاد اربعین دانشگاهیان استان ابلام از موکب‌های دانشگاهیان این استان بازدید کردند.

ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷

اربعین رسانه‌ فرهنگ عاشورا است / تاکید بر نقش تخصصی دانشگاهیان در همایش پهناور و بزرگ اربعین در تاریخ ۵ August 1397 | 12:56 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *