از دو طرح دانش بنیان دستگاه نازل سوخت پاش موتورهای توربینی و همچنين رادیو وی. اچ .اف/ ای. ام هوایی رونمایی کرد – شریف

از دو طرح دانش بنیان دستگاه نازل سوخت پاش موتورهای توربینی  و همچنين رادیو وی. اچ .اف/ ای. ام هوایی   رونمایی  کرد – شریف

به نقل از شریف: از دو طرح دانش بنیان دستگاه نازل سوخت پاش موتورهای توربینی و همچنين رادیو وی. اچ .اف/ ای. ام هوایی رونمایی کرد

دکتر منصور غلامی،وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری در بازدید از نهاد پژوهش های علمی و همچنين صنعتی ایران، از طرح دانش فنی و همچنين ساخت دستگاه نازل سوخت پاش موتورهای توربینی که برای اولین بار در ایران صورت می گیردو همچنین رادیو وی. اچ .اف/ ای. ام هوایی رونمایی کرد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در جهان تعداد معد ود و همچنين انگشت شماری دانش فنی تولید نازل سوخت پاش موتورهای توربینی را دارند و همچنين سطح فناوری این محصول بسیار پیچیده است.

شرکت سروهیدرولیک پویا مستقر در نهاد پژوهش های علمی و همچنين صنعتی ایران همچنين و علاوه بر تولید این محصول فناوری تعمیرات اساسی سوخت پاش موتور توربینی را برای حوزه های متنوع و گوناگون و مختلف اعم از هواپیما، توربین های نیروگاهی و همچنين توربو کمپروسورهای تجاری را نیز کسب کرده است.

دست یابی به دانش فنی ساخت نازل سوخت پاش موتور توربینی ۵ سال شمسي زمان برده است و همچنين ارزش تخمینی فناوری آن هم حدود ۵ میلیون دلار است.

همچنین رادیو « vhf/ am هوایی» ساخت شرکت دانش بنیان «بکر پارت خاورمیانه» از شرکت های دانش بنیان مستقر در مرکز رشد نهاد پژوهش های علمی و همچنين صنعتی ایران است که در مرحله تولید انبوه قرار دارد.

کیفیت محصول رادیو « vhf/ am» هوایی مطابق با استانداردهای بین المللی است و همچنين قیمت آن هم نیز در مقایسه با نمونه خارجی ۴۰ قسمت و بخش پایین تر است.

رادیو « vhf/ am» هوایی از پر کاربردترین قطعات صنعت هوایی است و همچنين با توجه به ساخت تستر دستگاه، امکان تعمیرات اساسی آن هم نیز در داخل ایران وجود دارد.

تست های آزمایشگاهی و همچنين پروازی این محصول دانش بنیان با موفقیت طی شده و همچنين شرکت تولید کننده در حال امعقاد قرارداد با صنایع متقاضی است.

م.ع ۶۰/ ر.ب ۴۵ / ‏ ع. ع ۵۷

از دو طرح دانش بنیان دستگاه نازل سوخت پاش موتورهای توربینی و همچنين رادیو وی. اچ .اف/ ای. ام هوایی رونمایی کرد در تاریخ ۱۴ August 1397 | 6:00 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *