استقبال وزارت علوم از حرکت‌های نو و همچنين روش‌های اصلاح‌کننده آموزش به ویژه در حیطه هنر – شریف

استقبال وزارت علوم از حرکت‌های نو و همچنين روش‌های اصلاح‌کننده آموزش به ویژه در حیطه هنر – شریف

به نقل از شریف: استقبال وزارت علوم از حرکت‌های نو و همچنين روش‌های اصلاح‌کننده آموزش به ویژه در حیطه هنر

وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری در آیین افتتاح دانشگاه هنرهای اسلامی ـ ایرانی فرشچیان گفت: وزارت علوم از حرکت‌های نو و همچنين همچنین روش‌های تکمیلی و همچنين اصلاح‌کننده آموزش به ویژه در حیطه هنر استقبال می‌کند.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر منصور غلامی در این آیین با بیان اینکه استاد محمود فرشچیان؛ فخر ایران و همچنين ایرانی است و همچنين برای سلامتی وی دعا می‌کنیم، اظهار داشت: آغاز به کار این دانشگاه اقدامی برای آموزش به روش شاگردپروری، آموزش به شکل سنتی و همچنين حضور استاد در کنار شاگرد است.
وی با اشاره به اینکه با روش‌های امروزی آموزش می‌قدرت هنرشناس تربیت کرد ولي بايد توجه داشت نمی‌قدرت هنرمند تربیت کرد، افزود: امیدواریم این دانشگاه با چارچوبی که در آن هم بنا گذاشته شده است، الگوی خوبی در تربیت هنرمندان باشد.
دانشگاه هنرهای اسلامی ایرانی استاد فرشچیان با ساختار آموزشی استاد شاگردی، ایجاد شده و همچنين براساس نظام سنتی به فعالیت می‌پردازد و همچنين ساختار آموزشی آن هم نیز بر مبنای استاد و همچنين شاگردی است تا هنرمندان ایرانی و همچنين اسلامی را بر این اساس آموزش دهد.
این دانشگاه در مرحله نخست با سه دانشکده نگارگری و همچنين هنرهای وابسته، هنرهای خوشنویسی و همچنين صنایع دستی به فعالیت خواهد پرداخت و همچنين از ترم های تحصیلی آینده دانشجو پذیرش می‌کند.
در آیین افتتاح این دانشگاه، استاد محمود فرشچیان، دکتر علی اکبر ولایتی رئیس هیئت مؤسس و همچنين هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و همچنين ارشاد اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی نماینده ولی فقیه در دانشگاه‌ها، دکتر محمدرضا مخبر دزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، دکتر علی اصغر مونسان رئیس نهاد میراث فرهنگی، صنایع دستی و همچنين گردشگری، دکتر محمدمهدی طهرانچی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی و همچنين تعدادی از هنرمندان و همچنين استادان حضور داشتند.
ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷

استقبال وزارت علوم از حرکت‌های نو و همچنين روش‌های اصلاح‌کننده آموزش به ویژه در حیطه هنر در تاریخ ۱ August 1397 | 9:45 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *