امضای تفاهم‌نامه همکاری وزارت علوم و همچنين وزارت دفاع و همچنين پشتیبانی نیروهای مسلح – شریف

امضای تفاهم‌نامه همکاری وزارت علوم و همچنين  وزارت دفاع و همچنين پشتیبانی نیروهای مسلح – شریف

به نقل از شریف: امضای تفاهم‌نامه همکاری وزارت علوم و همچنين وزارت دفاع و همچنين پشتیبانی نیروهای مسلح

وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری و همچنين وزارت دفاع و همچنين پشتیبانی نیروهای مسلح به منظور انجام دوره‌های فرصت مطالعاتی صنعتی اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و همچنين مراکز پژوهشی، تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر محمدسعید سیف مدیر کل دفتر ارتباط با صنعت وزارت علوم در این خصوص اظهار داشت: فرصت‌های مطالعاتی صنعتی اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و همچنين مراکز علمی زمینه مناسبی را برای ارتقای توانمندی ها و همچنين تجربه و مهارت بالا آنان در جهت انتقال یافته‌های پژوهشی و همچنين کسب دانش بومی فراهم می‌سازد.
وی افزود: در این راستا و همچنين برای تقویت و همچنين برقراری ارتباط منسجم دانشگاه‌ها و همچنين موسسات آموزش عالی و همچنين پژوهشی، با جامعه و همچنين صنعت در همه حوزه‌های علمی و همچنين همچنین عملیاتی نمودن یافته‌های اعضای هیئت علمی و همچنين آشنایی آنها با نیازهای واقعی صنعت و همچنين جامعه، تفاهم‌نامه همکاری انجام دوره‌های فرصت مطالعاتی اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و همچنين مراکز پژوهشی در وزارت دفاع و همچنين پشتیبانی نیروهای مسلح، تدوین و همچنين امضا شد.
دکتر سیف تصریح کرد: بهره بري و استفاده از ظرفیت و همچنين قدرت علمی اعضای هیات علمی توانمند و همچنين متعهد در فرآیند توسعه علوم، تحقیقات و همچنين فناوری‌های مورد نیاز قسمت و بخش دفاع و همچنين تامین نیازهای قسمت و بخش دفاع، با تاکید بر دو مولفه بومی سازی و همچنين روزآمدی و همچنين انتقال یافته‌های جدید دانشگاه‌ها و همچنين مراکز تحقیقاتی در حوزه علم و همچنين فناوری مرتبط با قسمت و بخش دفاع به نهاد‌های دفاعی، در راستای ارتقای قدرت علمی و همچنين فنی صنایع دفاعی از اهداف این تفاهم‌نامه همکاری می‌باشد.
به گفته وی تقویت ارتباط صنعت و همچنين دانشگاه و همچنين توسعه همکاری‌های علمی و همچنين پژوهشی بین مراکز آموزشی و همچنين واحدهای صنعتی دفاعی و همچنين جهت‌دهی به تحقیقات دانشگاهی و همچنين توسعه دانش‌ها و همچنين فناوری‌های کاربردی و همچنين مورد نیاز صنعت دفاعی دیگر اهداف این تفاهم‌نامه را تشکیل می‌دهند.
مدیر کل دفتر ارتباط با صنعت وزارت علوم با اشاره به اینکه شیوه‌نامه فرصت مطالعاتی اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و همچنين موسسات پژوهشی در جامعه و همچنين صنعت، ۱۷ شهریورماه سال شمسي جاری تصويب شده و مصوب قانون و همچنين به همه دانشگاه‌ها و همچنين مراکز پژوهشی ابلاغ گردید گفت: در این شیوه نامه گذراندن دوره فرصت مطالعاتی برای اعضای هیئت علمی پیمانی و همچنين رسمی آزمایشی الزامی و همچنين اعضای هیئت علمی رسمی نیز با گذراندن این دوره از مزایای تشویقی آن هم بهره مند خواهند شد.
وی خاطرنشان کرد: این تفاهم‌نامه بین معاونت پژوهش و همچنين فناوری وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری و همچنين موسسه آموزشی و همچنين تحقیقاتی صنایع دفاع به امضا رسید و همچنين امضای موافقت‌نامه‌های همکاری با دیگر وزارت خانه‌ها و همچنين دستگاه‌های اجرایی در برنامه جذاب و جالب و خوب قرار دارد که بعد از امضا اطلاع‌رسانی خواهد شد.
ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷

امضای تفاهم‌نامه همکاری وزارت علوم و همچنين وزارت دفاع و همچنين پشتیبانی نیروهای مسلح در تاریخ ۲۶ August 1397 | 2:41 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *