امضای تفاهم‌نامه وزارت علوم و همچنين وزارت صمت – شریف

امضای تفاهم‌نامه وزارت علوم و همچنين وزارت صمت – شریف

به نقل از شریف: امضای تفاهم‌نامه وزارت علوم و همچنين وزارت صمت

با امضای تفاهم‌نامه‌ای میان وزارت علوم و همچنين وزارت صنعت، معدن و همچنين تجارت فرصت مطالعاتی صنعتی اعضای هیات علمی عملیاتی می‌مي شود.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در پایان جلسه صد و همچنين هفتاد و همچنين سوم کمیسیون دائمی شورای عتف، تفاهم نامه همکاری میان وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری و همچنين وزارت صنعت، معدن و همچنين تجارت در زمینه فرصت‌های مطالعاتی اعضای هیئت علمی صنعتی در واحد های صنعتی به امضا رسید.

هدف از امضای این تفاهم نامه کمک به افزایش شناخت اعضای هیئت علمی دانشگاه ها و همچنين پژوهشگاه ها از فضای کار، تولید و همچنين صنعت، تقویت ارتباط صنعت و همچنين دانشگاه، بهره بري و استفاده مفید و همچنين موثر از امکانات آزمایشگاهی و همچنين تجهیزات واحدهای صنعتی و همچنين معدنی وزارت صنعت، معدن و همچنين تجارت، جهت دهی به تحقیقات دانشگاهی و همچنين توسعه دانش‌های کاربردی و همچنين مورد نیاز صنعت، انتقال و همچنين ترویج یافته‌های جدید و همچنين شناسایی فناوری‌های مورد نیاز و همچنين ارائه پیشنهاد برای تدوین و همچنين یا انتقال فناوری واحدهای صنعتی وزارت صنعت، معدن و همچنين تجارت تعیین شده است.

تعهدات وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری در این تفاهم‌نامه تدوین و همچنين ابلاغ آیین‌نامه اجرایی، مجوزها و همچنين مشوق‌های مورد نیاز برای حضور اعضای هیئت علمی در مجموعه‌های وزارت صمت در قالب طرح فرصت مطالعاتی، پرداخت حقوق و همچنين مزایا مطابق با حکم استخدامی اعضای هیئت علمی توسط دانشگاه‌ها و همچنين پژوهشگاه‌ها به عضو هیئت علمی در مدت دوره فرصت مطالعاتی و همچنين همکاری با وزارت صنعت، معدن و همچنين تجارت در راستای شناسایی موضوعات و همچنين معظلات و مسائل و مشکلات حوزه‌های متنوع و گوناگون و مختلف تعیین شده است.

تعیین و همچنين ارائه عناوین، موضوعات و همچنين چالش‌های وزارت صنعت، معدن و همچنين تجارت برای تعریف دوره‌های فرصت مطالعاتی، ارائه امکانات و همچنين تسهیلات مورد توافق، منابع علمی و همچنين تجهیزات مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري به عضو هیئت علمی، پرداخت حق التحقیق به عضو هیئت علمی از طریق عقد قرارداد پژوهشی، دعوت از عضو هیئت علمی برای شرکت در سمینار یا کنگره‌های بین‌المللی به منظور نشر نتایج تحقیقات انجام شده و همچنين تهیه دستورالعمل‌های مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري مرتبط با موافقت‌نامه در وزارت صمت شامل تعهدات این وزارت خانه در این تفاهم‌نامه محسوب می‌مي شود.

براساس این تفاهم‌نامه، حضور هیئت علمی در واحد عملیاتی می‌تواند به صورت تمام وقت پنج روز کاری در هفته یا به صورت پاره وقت حداقل دو روز کاری در هفته باشد، ضمن آنکه دوره فرصت مطالعاتی در وزارت صنعت، معدن و همچنين تجارت برای اعضای هیئت علمی در دوره پیمانی حداقل شش ماه تمام وقت یا ۱۲ ماه نیمه وقت و همچنين در دوره رسمی آزمایشی سه ماه تمام وقت یا شش ماه نیمه وقت است. دوره فرصت مطالعاتی برای اعضای هیئت علمی رسمی حداقل ۱۲ ماه به صورت نیمه وقت یا تمام وقت با نظر دانشگاه اجرایی می‌مي شود.

در دوره‌های تمام وقت حضور عضو هیئت علمی در واحد عملیاتی تمام وقت است و همچنين فعالیت‌های علمی عضو هیئت علمی منحصراً در مشاوره و همچنين راهنمایی دانشجویان خواهد بود.

متقاضیان باید در انتهای دوره گزارشی از دستاوردهای خود به همراه راهکارها و همچنين پیشنهادات اصلاحی برای بهبود مسائل و همچنين موضوعات مهم تحقیقاتی ارائه دهند.

در این تفاهم‌نامه تاکید شده است به منظور اجرای تمام مفاد این موافقت‌نامه، کمیته‌ای متشکل از نمایندگان طرفین تشکیل مي شود. این کمیته مسئول برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی، پیگیری و همچنين نظارت بر حسن اجرای موافقت‌نامه است و همچنين موظف است نقل از شش ماهه پیشرفت کار را برای مقامات عالی دو دستگاه ارسال کند.

ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷

امضای تفاهم‌نامه وزارت علوم و همچنين وزارت صمت در تاریخ ۳۰ August 1397 | 9:22 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *