بازدید دست يار فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری از مرز چزابه – شریف

بازدید دست يار فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری از مرز چزابه – شریف

به نقل از شریف: بازدید دست يار فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری از مرز چزابه

در آستانه فرارسیدن اربعین حسینی دست يار و همچنين مدیر کل فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری از موکب های زایران کربلای معلا در مرز چزابه بازدید کردند.

به نقل از ادا ر ه کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه شهید چمران اهواز، دکترغلامرضاغفاری، دست يار فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری ضمن بازدید از موکب های مستقر در مرز چزابه در گفت و همچنين گو با خبرنگاران با اشاره به نشر فرآخوان دومین سوگواره علمی، فرهنگی و همچنين هنری اربعین به میزبانی دانشگاه شهید چمران اهواز، از عموم دانشگاهیان مراکز آموزش عالی دولتی و همچنين غیردولتی که در راهپیمایی عظیم اربعین مشارکت دارند دعوت کرد با ثبت تجربه معنوی خود در قالب شعر، دل نوشته و همچنين خاطره، عکس، پایان نامه، فیلم و همچنين نماهنگ آثار خود را به دبیر منزل و خانه این رخداد ارسال کنند.

دست يار فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم در ادامه با آرزوی موفقیت برای همه نیروهای انتظامی و همچنين امنیتی و همچنين نظامی که با از خود گذشتگی و همچنين انگیزه خدمت به زایران اربعین حسینی برای برگزاری امن و همچنين آرام این رویداد حماسی فعالیت می کنند، گفت: افرادی که در این مجموعه برای حفظ امنیت زایران تلاش می کنند حقیقتاً شب و همچنين روز نمی شناسند و همچنين پیوسته در حال خدمت گزاری به زایران خواهند بود که این توفیق بزرگی است.

دکتر غفاری افزود: ما در این زمان اندک بازدید از موکب ها تنها شاهد گوشه ای از زحمت های تو هستیم ولي بايد توجه داشت شهروندان و مردم شهر کشور و همچنين زایران عزیز قطعاً قدردان تلاش ها و همچنين زحمت های تو خواهند بود و همچنين همواره آرزوی تندرستی و همچنين توفیق برای همگی تو دارند.

دست يار فرهنگی و همچنين اجتماعی وزیر علوم و همچنين هیات همراه ضمن دیدار از موکب های مردمی و همچنين گفت و همچنين گو با زایران حسینی از موکب های شهدای دانشجو (دانشگاه ها و همچنين مراکز آموزش عالی خوزستان)، پیام نور خوزستان، شهدای دانشگاه علمی و همچنين کاربردی و همچنين مدیریت درمان تامین اجتماعی خوزستان بازدید کردند.

دکتر غفاری در دیدار با کاروان های دانشگاهیان و همچنين آرزوی تجربه ای سرشار از معنویت برای آنان، گفت: جامعه دانشگاهیان ایران دوشادوش دیگر قشرها با حضور پرشور در راهپیمایی عظیم اربعین عشق و همچنين ارادت خود را به ساحت خاندان اهل بیت و همچنين فرهنگ دوران ساز حماسه ساز حسینی ابراز می کنند.

وی افزود: بی گمان آثار و همچنين برکات این سفر معنویت آفرین در اعتلا و همچنين توسعه فرهنگی دانشگاه ها موثر خواهد بود و همچنين از همین رو مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري است دانشگاهیان از این فرصت کم نظیر فرهنگی و همچنين معنوی بهره گیرند.

در ادامه این بازدید دکتر غفاری و همچنين مهندس عسکری دست يار و همچنين مدیر کل فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم به همراه مسئولان دانشگاه شهید چمران اهواز در قرارگاه چزابه حضور یافتند که سرهنگ نقیب فاطمی دست يار مطابق و يکدست کننده نیروی انتظامی استان خوزستان به تشریح چگونگی وارد شدن زایران به مرز چزابه، ساماندهی و همچنين هدایت آنها به سمت مرز عراق و همچنين استقرار تیم های امنیتی و همچنين انتظامی در این مسیر پرداخت.

این مراسم بازدید با حضور و همچنين همراهی دکتر غلامحسین خواجه رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز، حجت الاسلام والمسلمین سید محسن شفیعی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان خوزستان، دکتر علی یاری مدیر مسائل فرهنگی دانشگاه شهید چمران اهواز و همچنين روسای دانشگاه های علوم و همچنين فنون دریایی خرمشهر، خاتم الانبیاء بهبهان، پیام نور خوزستان، علمی کاربردی خوزستان و همچنين دانشگاه آزاد اسلامی استان، انجام شد.

دومین سوگواره ملی علمی و همچنين فرهنگی و همچنين هنری اربعین اسفندماه امسال برگزار خواهد شد و همچنين علاقه مندان می توانند تا ۱۰ دی ماه آثار خود را به دبیرخانه این رویداد در معاونت فرهنگی و همچنين اجتماعی دانشگاه شهید چمران اهواز ارسال کنند.

ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷

بازدید دست يار فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری از مرز چزابه در تاریخ ۳ August 1397 | 9:08 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *