با ارائه و همچنين اطلاع رسانی دستاوردها، کم لطفی و همچنين بی مهری ها به علوم انسانی کم می مي شود – شریف

با ارائه و همچنين اطلاع رسانی دستاوردها، کم لطفی و همچنين بی مهری ها به علوم انسانی کم می مي شود – شریف

به نقل از شریف: با ارائه و همچنين اطلاع رسانی دستاوردها، کم لطفی و همچنين بی مهری ها به علوم انسانی کم می مي شود

وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری تاکید کرد: در صورتي که دانشگاه ها و همچنين محققان حوزه علوم انسانی، توانایی ها و همچنين دستاوردهای پژوهشی خود را به مسئولان و همچنين جامعه عرضه کنند ، بسیاری از کم لطفی ها و همچنين بی مهری ها به علوم انسانی کم می مي شود.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر منصور غلامی صبح امروزپنجشنبه در دویستمین نشست شورای بررسی متون علوم انسانی گفت: در یک سال شمسي قبل در دانشگاه ها و همچنين موسسات پژوهشی، نشست های تخصصی با رویکرد حل مسائل کشور برگزار شده و همچنين نتایج تعدادی از این نشست ها به مسئولان عالی رتبه کشور، وزیران و همچنين مسئولان اجرایی و همچنين سیاستگذار ارائه شده است.
وی با تاکید بر پیوند دانشگاه ها با دستگاه ها و همچنين نهاد های اجرایی گفت: یکی از پایه های ضروری ایجاد این پیوند، اطلاع رسانی اقدامات انجام شده و همچنين در دست انجام موسسات پژوهشی بویژه در زمینه کاربردی کردن و همچنين بومی کردن علوم انسانی به مسئولان است.
وزیر علوم تاکید کرد: در صورتي که دانشگاه ها و همچنين محققان حوزه علوم انسانی، توانایی ها و همچنين دستاوردهای پژوهشی خودرا به مسئولان و همچنين جامعه عرضه کنند، بسیاری از کم لطفی ها و همچنين بی مهری ها به علوم انسانی کم می مي شود.
دکتر غلامی با تاکید بر نقش علوم انسانی در پیشرفت جوامع گفت: استادان شاخص علوم انسانی باید با تبلیغ مزیت های علوم انسانی در حوزه اندیشه و همچنين فکر کردن و انديشيدن، استعدادهای برتر دانش آموزی را به سمت رشته های علوم انسانی ترغیب کنند تا مدیریت اجرایی کشور شاهد مدیران برجسته ای باشد.
در ادامه این نشست، دکتر حسینعلی قبادی، رئیس پژوهشگاه علوم انسانی و همچنين مطالعات فرهنگی گزارشی از اقدامات انجام شده، طرح های در دست اجرا و همچنين معظلات و مسائل و مشکلات این موسسه را ارائه کرد.
دکتر کریمی مطهر، دبیر شورای بررسی متون علوم انسانی در این نشست با اشاره به تشکیل این شورا از سال شمسي ۱۳۷۴ با رویکرد نقد متون درسی علوم انسانی و همچنين کمک به رشد انتقادی این علوم گفت: به تا حال ۲۰۰ عنوان نقدنامه توسط این شورا منتشر شده است.
وی با اشاره به همکاری ۲۰۰ بررسي کننده و پروهشگر و همچنين عضو هیات علمی با شورای بررسی متون علوم انسانی گفت: به تا حال ۵۵۰۰ کتاب توسط این شورا مورد ارزیابی قرار گرفته و همچنين ۳۰۰۰ جلسه نقد و همچنين ۱۸۵ نشست علمی و همچنين تخصصی برگزار شده است.
در ادامه نشست، دویستمین شماره نقدنامه شورای بررسی متون علوم انسانی در زمینه نقد متون درسی با موضوعات زیان فارسی و همچنين زبان های باستانی توسط وزیر علوم رونمایی شد.
ارائه نقل از طرح در دست تدوین «اخلاق در زندگی کنونی و همچنين شرایط اخلاقی پیشرفت و همچنين اعتلای علوم انسانی» توسط دکتر رضا داور اردکانی استاد دانشگاه تهران و همچنين رئیس فرهنگستان علوم، قسمت و بخش دیگری از این نشست بود.
م.ع ۶۰/ ر.ب ۴۵/‏ ع. ع ۵۷

با ارائه و همچنين اطلاع رسانی دستاوردها، کم لطفی و همچنين بی مهری ها به علوم انسانی کم می مي شود در تاریخ ۳ August 1397 | 12:49 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *