با مساعدت وزارت علوم و همچنين در راستای ماده ۶۴ قانون برنامه جذاب و جالب و خوب ششم، ۵۱۴ مربی حق التدریس تبدیل وضعیت شدند – شریف

با مساعدت وزارت علوم و همچنين در راستای ماده ۶۴ قانون برنامه جذاب و جالب و خوب ششم، ۵۱۴ مربی حق التدریس تبدیل وضعیت شدند – شریف

به نقل از شریف: با مساعدت وزارت علوم و همچنين در راستای ماده ۶۴ قانون برنامه جذاب و جالب و خوب ششم، ۵۱۴ مربی حق التدریس تبدیل وضعیت شدند

رئیس دانشگاه فنی و همچنين حرفه ای گفت: با مساعدت وزارت علوم و همچنين در راستای عمل به تکلیف بند ذال ماده ۶۴ قانون برنامه جذاب و جالب و خوب ششم، تبدیل وضعیت ۵۱۴ مربی حق التدریس در مرحله نهایی فرآیند اداری است و همچنين پرونده ۵۰۰ مربی دیگر در حال بررسی است.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت، دکتر ابراهیم صالحی عمران صبح امروز در نشست خبری اظهار داشت: با توجه به تکلیف قانون برنامه جذاب و جالب و خوب ششم توسعه برای تبدیل وضعیت مربیان حق التدریس و همچنين بازنشستگی حدود ۸۰۰ فرد يا شخص از نیروهای دانشگاه فنی و همچنين حرفه ای تا ۵ سال شمسي آینده، با پیگری های وزارت علوم نهاد مسائل اداری و همچنين استخدامی ۱۳۰۰ مجوز استخدام به دانشگاه فنی و همچنين حرفه ای اختصاص داد.
وی افزود: بعد از اینکه هیات امنای دانشگاه فنی و همچنين حرفه ای ضوابط تبدیل وضعیت و همچنين استخدام مربیان حق التدریس را تصویب کرد فراخوان داده شد و همچنين حدود ۱۰۰۰ فرد يا شخص از مربیان این دانشگاه درخواست تبدیل وضعیت دادند که درخواست های ارسالی از لحاظ انطباق با شرایط استخدام در نظام اداری کشور مورد بررسی قرار گرفت و همچنين پرونده ۵۱۴ فرد يا شخص در مرحله گزینش قرار گرفت.
رئیس دانشگاه فنی و همچنين حرفه ای این دانشگاه را یکی از ماموریت‌گرا ترین دانشگاه‌های کشور توصیف کرد و همچنين افزود: دانشگاه فنی و همچنين حرفه‌ای جایگاه بسیار مهم و همچنين با اهمیتی در آموزش‌های مهارتی کشور بر عهده دارد و همچنين می تواند در بازار اشتغال و همچنين اقتصاد کشور موثر باشد.
وی با اشاره به تحصیل بیش از ۱۷۰ هزار دانشجو در ۱۷۵ آموزشکده و همچنين دانشکده این دانشگاه خاطر نشان کرد: این امکانات پتانسیل‌ خوبی برای اهداف مهم آموزشی و همچنين همچنین ایجاد فرصت‌های شغلی، درآمدهای فردی و همچنين رشد توسعه اقتصادی در کشور محسوب می‌مي شود.
دکتر صالحی عمران با اشاره به مجوز شورای گسترش آموزش عالی برای تاسیس ۳۲۸ رشته کارشناسی ناپیوسته در سال شمسي ۹۷ در این دانشگاه، گفت: این دانشگاه تنها دانشگاهی است که توانسته مجوز راه‌اندازی ۳۲۸ رشته کارشناسی ناپیوسته را از طرف شورای گسترش آموزش وزارت علوم دریافت کند که نشان از توجه ویژه وزارت علوم به این دانشگاه دارد.
وی با اشاره به اینکه براساس برنامه جذاب و جالب و خوب ششم توسعه باید تعداد دانشجویان مهارتی از کل دانشجویان کشور باید به ۳۰ قسمت و بخش افزایش پیدا کند، گفت: با چنین رویکردی در ۶ ماهه اول حدود ۵۰ میلیارد تومان صرف به روز رسانی تجهیزات، کارگاه‌ها و همچنين آزمایشگاه‌های فنی و همچنين حرفه‌ای شده است.
رئیس دانشگاه فنی و همچنين حرفه‌ای همچنین ارتقای کیفیت آموزش‌های مهارتی را یکی دیگر از مهمترین سیاست‌های دانشگاه فنی و همچنين حرفه‌ای عنوان کرد و همچنين گفت: در این راستا تلاش داریم برنامه جذاب و جالب و خوب‌های درسی دانشگاه را بازنگری کنیم تا در صورتي که برنامه جذاب و جالب و خوب‌ای متناسب با نیاز بازار و همچنين صنعت نباشد، از برنامه جذاب و جالب و خوب درسی حذف مي شود.
وی از ابلاغ آیین‌نامه تشکیل شورای مستقل برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی آموزشی در دانشگاه فنی و همچنين حرفه توسط وزارت علوم در این دانشگاه خبر داد و همچنين گفت: این آیین‌نامه هفته قبل به امضای وزیر علوم رسید و همچنين بعد از ابلاغ کمیته‌های زیادی در حوزه‌های صنعت، سرويس ها و خدمات و همچنين کشاورزی، هنر و همچنين رشته‌های متنوع و گوناگون و مختلف در دانشگاه فنی و همچنين حرفه‌ای تشکیل شده است و همچنين به دنبال این هستیم که به واسطه این آیین‌نامه برنامه جذاب و جالب و خوب‌های درسی را بر اساس نیاز بازار و همچنين شایسته محوری تدوین کنیم.
دکترصالحی عمران، خاطر نشان کرد: یکی از ضرورت‌های آموزش عالی کشور اجرای طرح آمایش آموزش عالی مهارتی است که در صورتي که این طرح به خوبی در دانشگاه فنی و همچنين حرفه‌ای اجرایی مي شود؛ می توانیم نیازهای اشتغال در کشور را به صورت استانی و همچنين حتی شهرستانی بررسی کنیم و همچنين انعطاف پذیری برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی آموزشی رشته‌های مورد نظر را تدوین کنیم. در واقع رشته‌ها و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب‌های آموزشی در دانشگاه فنی و همچنين حرفه‌ای باید بر اساس نیاز استانی و همچنين شهرستانی تدوین مي شود.
رئیس دانشگاه فنی و همچنين حرفه‌ای از امضای تفاهم نامه همکاری این دانشگاه با دانشگاه آلمان در حوزه آموزش‌های مهارتی خبر داد و همچنين گفت: هفته قبل به منظور بین‌المللی کردن آموزش‌های مهارتی در دانشگاه فنی و همچنين حرفه‌ای تفاهم‌نامه‌ای را با مسئولان دانشگاه مهارتی در آلمان امضاء کردیم که بر اساس آن هم تعدادی از مربیان دانشگاه فنی و همچنين حرفه‌ای به منظور توانمند شدن در حوزه‌ آموزش‌های مهارتی به کشور آلمان اعزام شده و همچنين دوره‌های کوتاه مدتی را آموزش خواهند دید. در واقع تلاش داریم این تفاهم‌نامه که بیشتر در حوزه آموزش‌های فناوری‌های نوین است، قبل از سال شمسي جاری اجرایی مي شود.
وی همچنین با اشاره به راه اندازی مرکز توانمندسازی اعضای هیات علمی دانشگاه فنی و همچنين حرفه‌ای در تهران خاطرنشان کرد: در واقع تلاش ما این است که دانش مربیان و همچنين اعضای هیات علمی این دانشگاه همواره به روز رسانی مي شود و همچنين آموزش‌های مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري را در این زمینه از طریق این مرکز دریافت کنند.
م.ع ۶۰/ ر.ب ۴۵

با مساعدت وزارت علوم و همچنين در راستای ماده ۶۴ قانون برنامه جذاب و جالب و خوب ششم، ۵۱۴ مربی حق التدریس تبدیل وضعیت شدند در تاریخ ۶ August 1397 | 6:02 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *