برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی در راستای ایجاد رشته‌ و همچنين مقاطع تحصیلی در حوزه حقوق شهروندی – شریف

برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی در راستای ایجاد رشته‌ و همچنين مقاطع تحصیلی در حوزه حقوق شهروندی – شریف

به نقل از شریف: برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی در راستای ایجاد رشته‌ و همچنين مقاطع تحصیلی در حوزه حقوق شهروندی

دکتر منصور غلامی در «سومین نشست سراسری دستیاران ویژه حقوق شهروندی دستگاه‌های اجرایی و همچنين اولین نشست رابطین مسائل حقوق شهروندی دانشگاه‌ها و همچنين پژوهشگاه‌ها» که با حضور دکتر شهین‌دخت مولاوردی دستیار رئیس جمهور در مسائل حقوق شهروندی برگزار شد، از برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی در راستای ایجاد رشته‌ و همچنين مقاطع تحصیلی در حوزه حقوق شهروندی خبر داد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر غلامی در این آیین که امروز (سه‌شنبه) در محل این وزارت خانه برگزار شد، گفت: وزارت علوم به لحاظ فکری و همچنين عملی مجموعه‌ای فعال و همچنين تأثیرگذار در توسعه مباحث مرتبط به حقوق شهروندی است.
به گفته وی، کلیه مجموعه‌های وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری باید در حوزه تحقیق و همچنين توسعه مباحث حقوق شهروندی فعال‌تر عمل کنند و همچنين این وزارت خانه در مقایسه با برخی دستگاه‌های اجرایی این وظیفه را به خوبی انجام داده است.
دکتر غلامی تصریح کرد: وزارت علوم برنامه جذاب و جالب و خوب‌های مختلفی با نگاه آموزشی و همچنين تربیتی برای تحقق حقوق شهروندی در دانشگاه‌ها دارد تا دانشجویان که بخشی از دوره زندگی خود را در دانشگاه‌ها سپری می‌کنند، بتوانند در چارچوب این آموزش‌ها و همچنين نگاه‌های تربیتی، آماده اثر‌گذاری بیشتری در زمینه تحقق حقوق شهروندی باشند.
وی با اشاره به تلاش وزارت علوم برای تعریف دو واحد درسی اختیاری حقوق شهروندی در دانشگاه‌ها افزود: تاکیدات و همچنين توصیه‌های ویژه‌ای برای تحقق حقوق شهروندی در فعالیت‌های دانشجویی اعم از انجمن‌ها، کانون‌ها و همچنين تشکل‌های سیاسی و همچنين اجتماعی همواره داشته‌ایم؛ در مجموعه معاونت فرهنگی و همچنين اجتماعی این وزارت خانه نیز به مقوله حقوق شهروندی توجه جدی شده و همچنين در برنامه جذاب و جالب و خوب‌هایی که از سوی دانشگاه‌ها نیز اجرا می‌مي شود، همواره مورد حمایت قرار گرفته است.
وزیر علوم اظهار داشت: همچنین می‌توانیم رشته‌های تحصیلی و همچنين مقاطعی در حوزه حقوق شهروندی داشته باشیم که این موضوع از سوی تيم‌های برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی تخصصی در دست بررسی است.
وی خاطرنشان کرد: نظارت و همچنين توجه بر اجرای مصوبات حقوق شهروندی، جزو بحث‌هایی است که هم در تيم‌های نظارت و همچنين ارزیابی و همچنين هم در قسمت و بخش‌های مدیریتی و همچنين نشست‌ها مطرح و همچنين تأکید شده است.
دکتر غلامی افزود: علی‌رغم آنکه «حقوق شهروندی» به لحاظ بحث‌های اجتماعی، حقوقی، فرهنگی و همچنين باورهای اعتقادی ما قدمتی دیرینه دارد، ولي بايد توجه داشت با توجه به تحولاتی که در مباحث زندگی جدید و همچنين قوانین و همچنين مقررات مدنی و همچنين تعاملات اجتماعی جدید ایجاد شده، رویکردهای نوین در آن هم مهم و همچنين اساسی است.
وی با بیان اینکه تلاش می‌کنیم در مجموعه‌های علمی و همچنين پژوهشی شرایطی را فراهم کنیم تا استادان و همچنين محققان به منابع علمی متعددی در حوزه حقوق شهروندی دسترسی پیدا کنند افزود: فراهم کردن منابع کتابخانه‌ای و همچنين منابع مرتبط به داده‌های اطلاعات علمی در حوزه حقوق شهروندی باید با سرعت و همچنين غنای بیشتری بررسي کننده و پروهشگر مي شود تا به لحاظ کاربردی و همچنين پژوهشی در اختیار اشخاص علاقه‌مند قرار گیرد.
دکتر غلامی عنوان کرد: محیط‌های دانشگاهی ما در سه تيم شامل استادان، کارمندان و همچنين دانشجویان مشغول فعالیت خواهند بود؛ این تيم‌ها مجموعه‌هایی خواهند بود که هر کدام نگاه ویژه‌ای به حقوق فردی و همچنين تاثیرگذاری خود در بررسي کننده و پروهشگر شدن حقوق شهروندی دارند.
وی با بیان اینکه مجموعه نسبتاً بزرگی از فعالیت‌ها را در دانشگاه‌ها داریم، افزود: با توجه به تأکیدات ریاست جمهور و همچنين هیئت حکومت، جمع حاضر که از فعالان در حوزه‌های اجرایی و همچنين مباحث نظری خواهند بود، تلاش ویژه‌ای در راستای توسعه و همچنين تحقق حقوق شهروندی داشته و همچنين دارند و همچنين امیدواریم این فعالیت‌ها و همچنين نگاه‌های خوب و همچنين ارزشمند برای آینده کشور، جامعه و همچنين جوانان که سرمایه‌های آینده و همچنين وارثان برنامه جذاب و جالب و خوب‌های توسعه‌ای آینده کشور خواهند بود، تأثیرات خود را مستمر و همچنين پربار داشته باشد.
دکتر غلامی با بیان اینکه وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری و همچنين مجموعه‌های دانشگاهی، آمادگی دارند که در حوزه‌های تشویق، تعمیق و همچنين توسعه مباحث مرتبط به حقوق شهروندی با وزارت خانه‌ها و همچنين نهاد‌های شهروندان و مردم شهر‌نهاد و همچنين سایر مجموعه‌ها همکاری علمی داشته باشد گفت: مجموعه دانشگاهی کشور این مهم را همچنين و علاوه بر آنکه وظیفه خود می‌داند بلکه خدمت به شهروندان و مردم شهر عزیز، بافرهنگ، دانش‌دوست و همچنين تلاش‌گر در حوزه حقوق اجتماعی را مایه افتخار می‌داند.
وی ضمن اعلام آمادگی حمایت علمی وزارت علوم از کلیه جشنواره، کنگره و همچنين سمینارهای پیشنهادی، اظهار امیدواری کرد که دستاوردهای این نشست‌ها، دست‌مایه تدوین برنامه جذاب و جالب و خوب‌های آتی مي شود.
ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷

برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی در راستای ایجاد رشته‌ و همچنين مقاطع تحصیلی در حوزه حقوق شهروندی در تاریخ ۲۲ August 1397 | 2:42 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *