برنامه جذاب و جالب و خوب‌های هفته ملی پژوهش و همچنين فناوری اعلام شد – شریف

برنامه جذاب و جالب و خوب‌های هفته ملی پژوهش و همچنين فناوری اعلام شد – شریف

به نقل از شریف: برنامه جذاب و جالب و خوب‌های هفته ملی پژوهش و همچنين فناوری اعلام شد

نشست معاونان پژوهشی دستگاه‌های اجرایی کشور امروز (شنبه ۱۹ آبان‌ماه) با موضوع هماهنگی هفته ملی پژوهش و همچنين فناوری با حضور دکتر مسعود برومند دست يار پژوهش و همچنين فناوری وزیر علوم در محل وزارت علوم برگزار شد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در ابتدای این نشست دکتر برومند با بیان اینکه هفته پژوهش در سال شمسي قبل منوط به برگزاری نمایشگاه فناوری بود و همچنين همه چیز ذیل این نمایشگاه تعریف می‌شد در خصوص هدف از اجرای برنامه جذاب و جالب و خوب‌ها در سال شمسي جاری گفت: امسال هدف این است، بیش از اینکه یک نمایشگاه وجود داشته باشد، نقش پژوهش و همچنين فناوری را در حوزه‌های متنوع و گوناگون و مختلف نشان دهیم و همچنين به جنبه‌های دیگری که می‌تواند به پژوهش و همچنين فناوری کمک کند، توجه مي شود و همچنين همچنين و علاوه بر پژوهشگران، از ظرفیت‌های سایر اشخاص و همچنين عناصر موثر در توسعه پژوهش بهره بري و استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه برنامه جذاب و جالب و خوب‌های هفته پژوهش به استان‌های متنوع و گوناگون و مختلف ارائه شده است، در تشریح موضوع برنامه جذاب و جالب و خوب‌های این هفته عنوان کرد: روز اول هفته پژوهش با عنوان پژوهش، فناوری، مدرسه و همچنين دانشگاه‌ها درنظر گرفته شده است که هدف از نامگذاری این روز، آشنایی دانش‌آموزان و همچنين با فضاهای آموزشی و همچنين پژوهشگاه‌ها است.

وی با اشاره به اینکه صبح روز دوم تجلیل از پژوهشگران و همچنين فناوران و همچنين عصر آن هم روز پژوهش و همچنين فناوری و همچنين رسانه نامگذاری شده است، افزود: در این روز سعی می‌مي شود تا از کسانی که در حوزه پژوهشی اقدامات مناسبی انجام داده‌اند به نحو شایسته‌ای تقدیر مي شود و همچنين در برنامه جذاب و جالب و خوب عصر نیز نيت و اراده داریم تا از حضور رسانه‌ها بهره بري و استفاده کنیم چراکه معتقدیم رسانه‌ها می‌توانند نقش بسیار موثری در مدل‌سازی، شناسایی بهتر پژوهشگران و همچنين ایجاد یک محیط مناسب جهت توسعه پژوهش و همچنين فناوری در کشور داشته باشند.
دکتر برومند در خصوص برنامه جذاب و جالب و خوب‌های روز سوم هفته پژوهش بیان کرد: این روز نیز که با عنوان پژوهش، فناوری و همچنين چالش‌های ملی نامگذاری شده است، سعی می‌مي شود تا دستگاه‌های اجرایی بتوانند با توجه به چالش‌هایی که دارند، برنامه جذاب و جالب و خوب‌هایی را به منظور بررسی و همچنين حل آن هم‌ها در درون مجموعه خود برگزار کنند.
دست يار پژوهش و همچنين فناوری وزیر علوم با بیان اینکه محوریت صبح روز چهارم پژوهش، فناوری، علوم انسانی و همچنين هنر و همچنين عصر آن هم روز پژوهش، فناوری و همچنين مسئولیت‌های اجتماعی است، ادامه داد: در این روز بیشتر نگاه ما به حوزه علوم انسانی که بر همین اساس برنامه جذاب و جالب و خوب‌ای در دانشگاه علامه طباطبایی با موضوع بررسی نقش پژوهش‌های علوم انسانی و همچنين توسعه آن هم کشور برگزار خواهد شد. همچنين و علاوه بر آن هم، در تلاش هستیم تا در اصفهان نیز برنامه جذاب و جالب و خوب‌ای در خصوص ارتباط هنر و همچنين پژوهش‌های مرتبط با آن هم برگزار مي شود.

وی همچنین در ارتباط و رابطه با روز پنجم هفته پژوهش مطرح کرد: این روز پژوهش، فناوری و همچنين تعاملات بین‌المللی نام گرفته است که وزارت عتف و همچنين معاونت بین‌المللی وزارت علوم مسئولیت اجرای برنامه جذاب و جالب و خوب‌های آن هم را بر عهده دارند.

دکتر برومند با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی در روز پنجم می‌توانند تعاملات بین‌المللی خود را مورد بررسی قرار دهند، گفت: هدف از برگزاری برنامه جذاب و جالب و خوب در حوزه تعاملات بین‌المللی که با حضور رایزن‌های سفارتخانه‌ها برگزار می‌مي شود، این است که اعلام کنیم از دنیا جدا نیستیم و همچنين همواره ارتباطات مختلفی از سوی دستگاه‌های اجرایی کشور صورت می‌گیرد.

دست يار پژوهش و همچنين فناوری وزیر علوم در خصوص برنامه جذاب و جالب و خوب تعیین شده نوبت عصر روز پنجم هفته پژوهش، افزود: این برنامه جذاب و جالب و خوب به پژوهش، فناوری و همچنين مسئولیت‌های اجتماعی اختصاص داده شده است که به همین منظور جلساتی را با انجمن‌های علمی با هدف مشارکت این انجمن‌ها در برخی از فعالیت‌های مرتبط و همچنين بیان تجربیاتشان در طول فعالیت‌های دانشگاهی خواهیم داشت.

دکتر برومند در ادامه از همزمانی نمایشگاه عرضه فناوری وزارت علوم با نمایشگاه تجهیزات مواد آزمایشگاهی معاونت علمی ریاست جمهوری خبر داد و همچنين تصریح کرد: این نمایشگاه‌ها از روز سوم لغایت ششم دی‌ماه سال شمسي جاری در یک مکان برگزار خواهند شد. هدف از برگزاری آنها بصورت همزمان نیز اعلام هماهنگی کامل وزارت علوم و همچنين معاونت علمی ریاست جمهوری است.

وی در ارتباط و رابطه با تغییرات امسال نمایشگاه فناوری گفت: امسال یک بخشی از سالن‌ها به تجهیزات و همچنين مواد اختصاص پیدا می‌کند لذا محصولات تولید شده شرکت‌ها در پارک‌های علم و همچنين فناوری ارائه می‌مي شود. همچنین در یکی از سالن‌ها نیز تقاضای فناوری را خواهیم داشت.

دست يار پژوهشی وزیر علوم اظهار داشت: در حال حاضر رایزنی‌ها و همچنين هماهنگی‌های مختلفی با دستگاه‌های اجرایی کشور انجام شده است که مجموع این اقدامات در شرایط فعلی کشور می‌تواند چالش‌ها را به فرصت تبدیل کند.

ز.ح ۷۴/ ع.ع ۵۷

برنامه جذاب و جالب و خوب‌های هفته ملی پژوهش و همچنين فناوری اعلام شد در تاریخ ۱۹ August 1397 | 2:20 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *