به تا حال ۱۴۷ اولویت پژوهشی در سامانه «ساتع» ثبت شده است – شریف

به تا حال ۱۴۷ اولویت  پژوهشی در  سامانه «ساتع» ثبت شده است – شریف

به نقل از شریف: به تا حال ۱۴۷ اولویت پژوهشی در سامانه «ساتع» ثبت شده است

مدیرکل دفتر حمایت و همچنين پشتیبانی مسائل پژوهش و همچنين فناوری وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری با اعلام اینکه به تا حال ۱۴۷ اولویت پژوهشی در سامانه «ساتع» ثبت شده است، گفت: سامانه «ساتع» فعالیت های پژوهشی دانشگاهها، موسسات پژوهشی و همچنين فناوری را هدفمند می کند و همچنين باعث می مي شود دانشگاهیان در راستای حل معظلات و مسائل و مشکلات و همچنين چالش های کشور تلاش کنند.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر عبدالساده نیسی روز چهارشنبه در نشست معرفی سامانه «ساتع» که با حضور نمایندگان دانشگاهها و همچنين موسسات پژوهشی برگزار شد، اظهار داشت: این سامانه در راستای اجرای بند ط تبصره ۹ قانون بودجه کشور نوشته شده است و همچنين محوریت فعالیت آن هم، مدیریت پژوهش های دانشجویان تحصیلات تکمیلی برای حل معظلات و مسائل و مشکلات جامعه است.

وی در خصوص روش فعالیت «ساتع» گفت: شرکت هایی که از بودجه دولتی بهره بري و استفاده می کنند اولویت های پژوهشی خودرا در سامانه ساتع ثبت می کنند و همچنين دانشجویان تحصیلات تکمیلی با مدیریت استاد راهنما و همچنين تایید دانشگاه محل تحصیل، پروپوزال های خودرا برای انجام تحقیقات مورد نیاز شرکت های تولیدی صنعتی ارائه می دهند.

دکتر نیسی گفت: هم اکنون اعضای هیات علمی شخصاً می توانند وارد سامانه شده و همچنين از میان اولویت های اعلام شده، طرح یا طرح هایی را برای پژوهش انتخاب کنند و همچنين تایید نهایی درخواست ها توسط معاونت پژوهش و همچنين فناوری دانشگاهها و همچنين پژوهشگاهها انجام می مي شود.

مدیرکل دفتر حمایت و همچنين پشتیبانی مسائل پژوهش و همچنين فناوری وزارت علوم تصریح کرد: در صورت نهایی شدن پروژه ها، ۶۰ قسمت و بخش مبلغ قرار داد به دانشجویان پرداخت می مي شود که در راستای حمایت مالی از دانشجویان و همچنين نهادینه کردن فرهنگ پژوهش تقاضا محور در کشور گام مناسبی است.

وی با اعلام اینکه سامانه «ساتع» و همچنين این روش مشارکت دانشگاهها و همچنين مراکز پژوهشی برای اولین بار در کشور انجام می مي شود، گفت: در سال شمسي جاری معظلات و مسائل و مشکلات اجرایی اجرای تبصره ۹ قانون بودجه آشکار شده است و همچنين در سال شمسي آتی رفع می مي شود.

دکتر نیسی گفت: به جای روش واریز به خزانه، تشکیل یک صندوق می تواند روش مناسبی برای توزیع منابع حاصل از این قانون در بین دانشگاهها و همچنين موسسات پژوهشی و همچنين فناوری باشد.

در ادامه این نشست، نمایندگان دانشگاهها و همچنين موسسات پژوهشی سوالات خودرا در زمینه نحوه فعالیت در سامانه «ساتع» مطرح کردند.

براساس بند (ط) تبصره (۹) قانون بودجه سال شمسي ۱۳۹۷ کل کشور، «شرکت های سودده، بانک ها و همچنين مؤسسات انتفاعی وابسته به حکومت، مکلفند حداقل چهل‌قسمت و بخش (۴۰%) از هزینه مسائل پژوهشی خود را، به حساب خاصی نزد خزانه‌داری کل کشور واریز کنند تا در راستای حل مسائل و همچنين معظلات و مسائل و مشکلات خود از طریق توافقنامه با دانشگاهها و همچنين مؤسسات آموزش عالی و همچنين پژوهشی و همچنين جهاد دانشگاهی و همچنين در قالب طرح (پروژه) های کاربردی، عناوین پایان‌نامه‌های تحصیلات تکمیلی، طرح (پروژه) های پسادکتری و همچنين طرح (پروژه) های تحقیقاتی دانش‌آموختگان تحصیلات تکمیلی غیرشاغل به مصرف برسانند.

اعضای هیات علمی دانشگاهها، معاونت های پژوهشی و همچنين شرکت های دولتی می توانند از طریق لینک های ذیل به سامانه ساتع دسترسی پیدا کنند.

sate.atf.gov.ir

http://https//mapfa.msrt.ir

م.ع ۶۰/ ر.ب ۴۵

به تا حال ۱۴۷ اولویت پژوهشی در سامانه «ساتع» ثبت شده است در تاریخ ۳۰ August 1397 | 3:34 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *