تأثیر مثبت سوابق تحصیلی متقاضیان وارد شدن به دانشگاه‌ها و همچنين موسسات آموزش عالی از طریق آزمون سراسری در سال شمسي ۱۳۹۸ – شریف

تأثیر مثبت سوابق تحصیلی متقاضیان وارد شدن به دانشگاه‌ها و همچنين موسسات آموزش عالی از طریق آزمون سراسری در سال شمسي ۱۳۹۸ – شریف

به نقل از شریف: تأثیر مثبت سوابق تحصیلی متقاضیان وارد شدن به دانشگاه‌ها و همچنين موسسات آموزش عالی از طریق آزمون سراسری در سال شمسي ۱۳۹۸

در چهاردهمین جلسه شورای سنجش و همچنين پذیرش دانشجو که عصر امروز در محل وزارت علوم برگزار شد، تصويب شده و مصوب قانون گردید که سوابق تحصیلی متقاضیان وارد شدن به دانشگاه‌ها و همچنين موسسات آموزش عالی از طریق آزمون سراسری در سال شمسي ۱۳۹۸ با “حداکثر ۳۰ قسمت و بخش تأثیر مثبت” درنظر گرفته مي شود.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در این جلسه که با حضور وزیران علوم، تحقیقات و همچنين فناوری، آموزش و همچنين پرورش و همچنين اعضای شورای سنجش و همچنين پذیرش دانشجو برگزار شد، موارد ذیل به تصویب رسید:

۱- در پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و همچنين موسسات آموزش عالی از سال شمسي ۹۸ به بعد حداقل ۸۵ قسمت و بخش ظرفیت کل آموزش عالی صرفاً از طریق سوابق تحصیلی و همچنين خارج از فرایند کنکور سراسری انجام می‌مي شود.

آیین‌نامه اجرایی این مصوبه حداکثر تا یک ماه آینده در نهاد سنجش آموزش کشور تهیه و همچنين جهت تصویب به شورای سنجش و همچنين پذیرش ارائه می‌مي شود.

این آیین‌نامه باید قبل از ثبت‌نام کنکور سراسری اطلاع‌رسانی مي شود.

۲- در پذیرش دانشجو برای دانشگاه‌ها و همچنين مراکز آموزش عالی کشور به روش پذیرش با آزمون در سال شمسي ۱۳۹۸، سوابق تحصیلی با حداکثر ۳۰ قسمت و بخش تاثیر مثبت ملاک قرار می‌گیرد.

۳- به منظور پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و همچنين مراکز آموزش عالی برای سال شمسي ۱۳۹۹ به بعد دررشته محل‌های با آزمون، میزان و همچنين نحوه سوابق تحصیلی، حداکثر ظرف یک ماه توسط کارگروه تهیه و همچنين برای تصویب و همچنين اعلام به شورای سنجش و همچنين پذیرش ارائه مي شود.

ع. ع ۵۷

تأثیر مثبت سوابق تحصیلی متقاضیان وارد شدن به دانشگاه‌ها و همچنين موسسات آموزش عالی از طریق آزمون سراسری در سال شمسي ۱۳۹۸ در تاریخ ۱۴ August 1397 | 9:21 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *