تاکید بر بهره بري و استفاده حداکثری از ظرفیت نهاد پژوهش ها در حل معظلات و مسائل و مشکلات کشور – شریف

تاکید بر بهره بري و استفاده حداکثری از ظرفیت نهاد پژوهش ها در حل معظلات و مسائل و مشکلات کشور – شریف

به نقل از شریف: تاکید بر بهره بري و استفاده حداکثری از ظرفیت نهاد پژوهش ها در حل معظلات و مسائل و مشکلات کشور

دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری در حاشیه بازدید از نهاد پژوهش های علمی و همچنين صنعتی ایران در نشست با رئیس و همچنين معاونان این نهاد با اشاره به ظرفیت بالای این مرکز پژوهشی گفت: نهاد پژوهش های علمی و همچنين صنعتی ایران به عنوان یک مرکزعلمی و همچنين تحقیقاتی معتبر در کشور شناخته می مي شود و همچنين باید از ظرفیت بالا و همچنين تاثیر گذار این نهاد برای حل معظلات و مسائل و مشکلات کشور، بیشتر بهره بري و استفاده مي شود.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در این نشست دکتر غلامی با بیان اینکه درسال ۹۸ سقف درآمدهای اختصاصی نهاد ها و همچنين مراکز پژوهشی را باید افزایش دهیم، گفت: دانشجویان در مراکز تحقیقاتی باید در پروژه ها یی که دارای پشتوانه مالی خواهند بود، به کار گرفته شوند.
وی اظهار امیدواری کرد در این شرایط سخت اعتماد بیشتری در قسمت و بخش‌های صنعتی و همچنين اجرایی بدست آید تا حرکتی جدید و همچنين قوی تر برای انجام کارهای تحقیقاتی هدفمند و همچنين تاثیرگذارشکل گیرد.
دکتر علیرضا عشوری، رئیس نهاد پژوهش های علمی و همچنين صنعتی ایران نیز در این نشست در خصوص بازدید وزیر علوم از این نهاد و همچنين رونمایی از دو دستاورد تولیدی محققان آن هم، گفت: هر دو این محصولات در مرز فناوری روز دنیا قرار دارند و همچنين جزو محصولات تحریمی است که در اختیار ایران قرار نمی گیرد و همچنين اکنون توسط محققان ایرانی با قیمت بسیار پایین تر تولید شده است‌.
رئیس نهاد پژوهش های علمی و همچنين صنعتی ایران در مورد سابقه تاسیس این نهاد نیز گفت: این نهاد در سال شمسي ۵۹ با هدف حمایت از محققان شکل گرفت و همچنين بعد از چند سال شمسي بحث انجام تحقیقات کاربردی نیز به وظایف آن هم افزوده شد.
وی افزود: تحقیقات کاربردی مورد نیاز صنایع و همچنين حمایت از محققان و همچنين فناوران کشور دو زمینه فعالیت نهاد است، همچنین در قسمت و بخش حمایتی برگزاری جشنواره خوارزمی بین المللی که امسال سی و همچنين دومین دوره آن هم و همچنين جشنواره جوون و همچنين دانش آموزی که در سال شمسي جاری بیستمین دوره آن هم برگزار خواهد شد، از دیگر اقدامات ما در زمینه حمایت از پژوهشگران به شمار می آید.
دکترعشوری ارزیابی ثبت و همچنين اعتبارسنجی اختراعات را از دیگر وظایف این نهاد برشمرد و همچنين افزود: راستی آزمایی ادعای محققان توسط اعضای هیات علمی صورت می گیرد.
وی با اشاره به تاسیس مرکز رشد در این نهاد از سال شمسي ۶۲ نیز گفت: مرکز رشد بخشی از فعالیت ها در راستای حمایت از محققان و همچنين نوآوران است که مرکز رشد جامع به شمار می آید و همچنين اکنون ۱۰۰ شرکت در آن هم مستقر خواهند بود و همچنين نیمی از این تعداد شرکت های دانش بنیان شده اند.
رئیس نهاد پژوهش های علمی و همچنين صنعتی ایران در مورد دیگر فعالیت های این نهاد اظهار داشت: بر اساس تفاهم نامه ای با نهاد صنایع کوچک ما حمایت از قسمت و بخش های تحقیق و همچنين توسعه شرکت های کوچک را به دست داریم که توسط اعضای هیات علمی هفت پژوهشکده ما انجام می مي شود و همچنين حمایت از تخصیص سهمیه کارآموزی دانشجویان کاردانی و همچنين کارشناسی نیز از دیگر اقدامات ماست و همچنين در سال شمسي جاری به تا حال یکصدو سه هزار دانشجو در این زمینه با نهاد همکاری داشته اند.
ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷

تاکید بر بهره بري و استفاده حداکثری از ظرفیت نهاد پژوهش ها در حل معظلات و مسائل و مشکلات کشور در تاریخ ۱۴ August 1397 | 5:38 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *