تا ۲ سال شمسي آینده تمام خوابگاه‌های دانشجویی کشور به رتبه یک و همچنين دو ارتقا می یابند – شریف

تا ۲ سال شمسي آینده تمام خوابگاه‌های دانشجویی کشور به رتبه یک و همچنين دو ارتقا می یابند – شریف

به نقل از شریف: تا ۲ سال شمسي آینده تمام خوابگاه‌های دانشجویی کشور به رتبه یک و همچنين دو ارتقا می یابند


دکتر مجتبی صدیقی، دست يار وزیر علوم و همچنين رئیس نهاد مسائل دانشجویان در آیین افتتاح پروژه های عمرانی دانشگاه گیلان گفت: تا ۲ سال شمسي آینده تمام خوابگاه‌های دانشجویی کشور به رتبه یک و همچنين دو ارتقا می یابند.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه گیلان، در این آیین که با حضور مهندس ذوالفقار یزدان مهر رئیس صندوق رفاه دانشجویان، نمایندگان مجلس شورای اسلامی گیلان، مدیران دانشگاهی و همچنين استانی و همچنين اعضای شورای اسلامی شهرستان رشت برگزار شد، خوابگاه (سرای دانشجویی) جدید دخترک هاي جوان و ازدواج نکرده دانشجوی دانشگاه گیلان به متراژ ۲۷۰۰ متر مربع با ظرفیت ۳۰۰ دانشجوی دختر و همچنين مرکز آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان و همچنين ساختمان اداره تربیت بدنی و همچنين فعالیت های فوق برنامه جذاب و جالب و خوب این دانشگاه به متراژ ۶۴۷ متر مربع به بهره برداری رسید.

دکتر مجتبی صدیقی در مراسم افتتاح خوابگاه جدید دانشجویی دخترانه دانشگاه گیلان با بیان اینکه دانشگاه گیلان، یکی از دانشگاه‌هایی است که آبروی آموزش عالی کشور به حساب می آید، اظهار داشت: در عرصه خوابگاهی در سطح دانشگاه‌ها دچار کمبود ظرفیت و همچنين مشکل فرسودگی هستیم و همچنين اسکان بیش از ظرفیت خوابگاه‌ها یکی دیگر از معظلات و مسائل و مشکلات خوابگاهی کشور است.

رئیس نهاد مسائل دانشجویان با بیان اینکه در کنار ساخت خوابگاه‌های جدید به دنبال ارتقای خوابگاه های قبلی هستیم، از وجود هزار و همچنين ۵۰ باب ساختمان خوابگاهی در کشور خبر داد.

دکتر صدیقی در خصوص رتبه‌بندی خوابگاه‌های دانشجویی کشور گفت: در برنامه جذاب و جالب و خوب وزارت علوم خوابگاه‌های رتبه ۵ جمع‌آوری و همچنين بهسازی خوابگاه‌های رتبه ۴ نیز رو به اتمام است.

وی در ادامه ابراز امیدواری کرد تا ۲ سال شمسي آینده تمام خوابگاه‌های کشور به رتبه یک و همچنين دو ارتقا یابند.

دست يار وزیر علوم در ادامه با اشاره به افتتاح مرکز بین المللی زبان فارسی به غیرفارسی زبانان در دانشگاه گیلان خاطرنشان کرد: حرکت دانشگاه گیلان در جذب دانشجویان غیرایرانی اقدامی مهم و همچنين موثر است.

دکترصدیقی با بیان اینکه جذب دانشجویان کشورهای همسایه یکی از برنامه جذاب و جالب و خوب‌های وزارت علوم است، گفت: امسال تعداد قابل توجهی از مدرسان کشور افغانستان برای گذراندن تحصیل در ایران پذیرش شده‌اند.

دکتر احمد رضی رئیس دانشگاه گیلان نیز در این آیین از کلیه دست اندرکاران و همچنين حامیان ایجاد بنای خوابگاهی دانشگاه گیلان تشکر کردو گفت: تغییر نسبت جنسیتی دانشجویان و همچنين افزایش دانشجویان دختر، کمبود خوابگاه دانشجویان دختر را یکی از دغدغه های اصلی مدیران دانشگاه ساخته که با افتتاح این مجتمع تا حدود زیادی از این دغدغه کاسته شده است.

دکتر رضی در ادامه و همچنين با اشاره به زمان محدود و همچنين حجم کار بسیار زیاد برای بهره برداری از این مجتمع، این اقدامات را به عنوان نمونه ای از تلاش جهادی دانست و همچنين با توجه به تجربه کسب شده، خواستار حمایت وزارت علوم برای آغاز عملیات اجرایی ساختمان دوم این مجتمع شد.

در پایان این مراسم مهندس ناصر حمیدزاده مدیر مسائل فنی و همچنين نظارت بر طرح های عمرانی دانشگاه گیلان به تشریح روند نوسازی، مقاوم سازی و همچنين تجهیز این مجتمع خوابگاهی پرداخت.

ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷

تا ۲ سال شمسي آینده تمام خوابگاه‌های دانشجویی کشور به رتبه یک و همچنين دو ارتقا می یابند در تاریخ ۲۱ August 1397 | 8:24 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *