تدوین الگوی ترویج علم در کشور توسط مرکز تحقیقات سیاست علمی – شریف

تدوین الگوی ترویج  علم در کشور توسط مرکز تحقیقات سیاست علمی – شریف

به نقل از شریف: تدوین الگوی ترویج علم در کشور توسط مرکز تحقیقات سیاست علمی

رئیس مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور گفت: الگوی ترویج علم در کشور توسط این موسسه در حال تدوین است و همچنين انجام این طرح به تایید نهاد برنامه جذاب و جالب و خوب و همچنين بودجه نیز رسیده است.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم دکتر وحید احمدی روز دوشنبه در نشست «بزرگداشت روز جهانی علم در خدمت صلح وتوسعه» با اشاره به جمعیت بالای دانشجویان، محققان، اعضای هیات علمی و همچنين رشد علمی مطلوب گفت: علیرغم رشد علمی خوب، گسترش فرهنگ علمی در جامعه و همچنين همگانی کردن علم مورد اقبال کمتری قرارگرفته است و همچنين علم در میان عامه، مزايا و خاصيت هاي و همچنين حتی مدیران فراگیر نشده است.
وی بودجه کم علم و همچنين پژوهش در کشور و همچنين سهم کم قسمت و بخش علم در تولید ناخالص داخلی را نشانه خلاء ارتباطی مدیران با موضوع علم دانست و همچنين بر برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی برای ترویج علم در همه سطوح جامعه تاکید کرد.
دکتر احمدی تصریح کرد: در بسیاری از کشورهای اروپایی و همچنين حتی ژاپن به عنوان یک کشور آسیایی، در حرکتی نمادین، برای کم کردن مرزهای دانشگاهها با جامعه، دیوارهای دانشگاهها برداشته شده است و همچنين ما نیز باید به این سمت حرکت کنیم.
رئیس مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور تاکید کرد: ایران از نظر تولید علم در جایگاه خوبی است و همچنين فعالیت های امروز ما باید برای ایجاد نوآوری و همچنين تربیت نیروهای خلاق باشد که مرحله ای بالاتر از تولید علم و همچنين دانش است.
وی با اشاره به تدوین الگوی ترویج علم در کشور گفت: در قالب این طرح می کوشیم وضعیت فعلی ترویج علم در کشور و همچنين چشم‌اندازی بین‌المللی از وضعیت ترویج علم در کشورهای دیگر را ترسیم کنیم و همچنين بتوانیم چارچوب‌ها و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب‌هایی اجرایی و همچنين عملی را برای حرکت از وضعیت فعلی به وضعیتی مطلوب ارائه کنیم.
دکتر احمدی با اشاره به اینکه بسیاری از توانایی ها و همچنين ظرفیت های دانشگاهها برای خود نظام علمی و همچنين عموم جامعه مغفول مانده است گفت: وزارت علوم به مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور ماموریت داده است تا مدل کارآمدی را برای ترویج دستاوردهای دانشگاهها و همچنين مراکز علمی کشور تدوین کند.
رئیس مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور افزود: با توجه به فعالیت های این مرکز برای ترویج علم، با موافقت رئیس قسمت و بخش آموزش عالی یونسکو و همچنين مسئول برنامه جذاب و جالب و خوب کرسی‌های یونسکو، مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور به عنوان نهاد میزبان کرسی یونسکو در زمینه ترویج علم انتخاب شده است.
م.ع ۶۰/ ر.ب ۴۵

تدوین الگوی ترویج علم در کشور توسط مرکز تحقیقات سیاست علمی در تاریخ ۲۱ August 1397 | 1:57 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *