تسهیل اعزام دانشجویان دکترای ایرانی به فرانسه برای دوره‌های فرصت مطالعاتی – شریف

تسهیل اعزام دانشجویان دکترای ایرانی به فرانسه برای دوره‌های فرصت مطالعاتی – شریف

به نقل از شریف: تسهیل اعزام دانشجویان دکترای ایرانی به فرانسه برای دوره‌های فرصت مطالعاتی

دکتر حسین سالار آملی، قائم مقام وزیر علوم در مسائل بین الملل و همچنين رئیس مرکز همکاری‌های علمی و همچنين بین‌المللی از تسهیل اعزام دانشجویان دکترای ایرانی به فرانسه برای دوره‌های فرصت مطالعاتی خبر داد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، پروفسور هروه سبورن، مدیر دفتر خاورمیانه آژانس دانشگاهی فرانکوفونی (AUF)، در پی برگزاری دومین نشست روسای دانشگاه ها و همچنين مراکز پژوهشی دو کشور جمهوری اسلامی ایران و همچنين جمهوری فرانسه در خرداد ماه ۱۳۹۷ در پاریس، با دکتر سالار آملی، دیدار و همچنين گفت‌وگو کرد.

دکتر سالارآملی در این دیدار، با اشاره به فراهم شدن بستر همکاری‌های علمی آکادمیک با آژانس دانشگاهی فرانکوفونی، تمایل وزارت متبوع را برای اجرای افق گسترده‌ای از همکاری‌های بین‌المللی دانشگاهی در چهارچوب یک برنامه جذاب و جالب و خوب مشترک برای اعزام دانشجویان دکترای ایرانی برای دوره‌های فرصت مطالعاتی و همچنين اجرای پروژه‌های علمی مشترک اعلام کرد.
بر اساس توافقات میان وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری و همچنين آژانس دانشگاهی فرانکوفونی، اعزام دانشجویان دکترای دانشگاه‌های ایرانی علاقه‌مند به ادامه تحصیل و همچنين گذراندن دوره فرصت مطالعاتی خود در فرانسه و همچنين یا یک کشور فرانسه زبان از طریق نشر فراخوان سالانه مشترک تسهیل خواهد شد.
حسین سالار آملی در ادامه بر ضرورت نظام‌مند کردن همکاری‌ها و همچنين تشکیل نشست‌های تخصصی و همچنين کارشناسی به منظور تهیه و همچنين تدوین نقشه راه توسعه همکاری‌ها تاکید کرد.
پروفسور سبورن، مدیر دفتر خاورمیانه آژانس دانشگاهی فرانکوفونی (AUF)، نیز ضمن اعلام آمادگی آژانس برای تداوم و همچنين گسترش همکاری‌های علمی آکادمیک با دانشگاه‌های کشورمان، راه‌اندازی یک برنامه جذاب و جالب و خوب مشترک بورس که امکان ادامه تحصیل دانشجویان ایرانی در دانشگاه‌های فرانسه زبان را فراهم می‌کند و همچنين همچنین برگزاری کنفرانس بین‌المللی AUF را از محورهای اصلی این همکاری‌ها دانست.
پیش بینی شده است کنفرانس بین‌المللی AUF خردادماه سال شمسي آینده به میزبانی یکی از دانشگاه‌های کشورمان و همچنين با حضور روسای دانشگاه‌های فرانسه زبان عضو آژانس به مدت دو روز متوالی در کشورمان برگزار مي شود.
آب و همچنين مدیریت منابع آّن، جامعه شناسی، ریاضیات و همچنين کاربرد آن هم در ارتباط با علم، علوم اجتماعی و همچنين انسانی، حاکمیّت دانشگاهی و همچنين دانشگاه‌های سبز، توسعه پایدار و همچنين انرژی‌های تجدیدپذیر، فناوری ارتباطات و همچنين اطلاعات، نانو بیو تکنولوژی، و همچنين…. محورهای اصلی این کنفرانس خواهند بود.
در این نشست، جمعی از مدیران مسائل بین‌الملل دانشگاه‌های تهران، صنعتی امیرکبیر، صنعتی شریف، شهید بهشتی، تربیت مدرس، الزهرا (س)، فردوسی مشهد، تبریز، وابسته فرهنگی سفارت فرانسه در تهران و همچنين نماینده ارشد میز سیاسی وزارت مسائل خارجه نیز حضور داشتند.
ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷

تسهیل اعزام دانشجویان دکترای ایرانی به فرانسه برای دوره‌های فرصت مطالعاتی در تاریخ ۵ August 1397 | 3:03 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *