تلاش ما این است که بتوانیم نهایت تخصیص را درمورد بودجه امسال آموزش عالی انجام دهیم – شریف

تلاش ما این است که بتوانیم نهایت تخصیص را درمورد بودجه امسال آموزش عالی انجام دهیم – شریف

به نقل از شریف: تلاش ما این است که بتوانیم نهایت تخصیص را درمورد بودجه امسال آموزش عالی انجام دهیم

دکترمحمد باقر نوبخت، دست يار رئیس جمهوری و همچنين رئیس نهاد برنامه جذاب و جالب و خوب و همچنين بودجه در بازدید از دانشگاه خوارزمی گفت: امسال تلاش ما این است که بتوانیم نهایت تخصیص را درمورد بودجه آموزش عالی انجام دهیم در سال شمسي آینده نیز نهاد برنامه جذاب و جالب و خوب و همچنين بودجه در تلاش است که رشد قابل توجهی با توجه به تمام محدودیت منابعی که دارد برای آموزش عالی در نظر بگیرد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه خوارزمی، دراین بازدید که دکترعزیزاله حبیبی رئیس دانشگاه خوارزمی، دکترحاجوی شهردار منطقه ۷، دکترموسوی نماینده مجلس شورای اسلامی، معاونان، مدیران و همچنين اعضای هیأت علمی دانشگاه خوارزمی نیز حضور داشتند، از دانشکده ادبیات و همچنين علوم انسانی، ساختمان میراث فرهنگی، آزمایشگاه مرکزی بازدید کرد و همچنين سپس درجلسه ای که با حضور اعضای هیآت علمی و همچنين روسای دانشکده ها برگزارشد، حضور یافت. در ادامه دکترنوبخت در نشست با اعضای هیئت علمی و همچنين روسای دانشکده های دانشگاه خوارزمی درخصوص تأمین بودجه و همچنين اعتبار قسمت و بخش دانشگاهی اظهار داشت: بودجه شامل دو قسمت و بخش است که بخشی از آن هم معطوف به سال شمسي جاری دانشگاه است که از ردیف بودجه ای که در قانون تعریف شده است می قدرت بخشی ازدیون فعالیت های عمرانی دانشگاه را تأمین کرد.
وی افزود: بخشی دیگر مرتبط به بودجه سال شمسي آتی دانشگاه در سال شمسي ۹۸ است که امیدواریم بتوانیم کار عملی و همچنين اجرایی انجام دهیم.
دکتر نوبخت گفت: ما نیازمند برنامه جذاب و جالب و خوب‌های قوی و همچنين تاثیرگذاری از سوی دانشگاه‌ها و همچنين سایر دستگاه‌های حکومت برای برون‌رفت از شرایط فعلی در ارتقای وضع موجود هستیم و همچنين نگاه به وضعیت اقتصادی، اجتماعی و همچنين فرهنگی جامعه بیانگر این است که باید همه برای رسیدن به شرایط مطلوب تلاش داشته باشیم.
رئیس نهاد برنامه جذاب و جالب و خوب و همچنين بودجه با تاکید براینکه دانشگاه‌ها در شرایط فعلی باید همکاری و همچنين مساعدت‌های بیشتری با حکومت داشته باشند، گفت: امیدواریم با همفکری دانشگاهیان و همچنين نخبگان برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی‌های درستی برای گذار از مرحله فعلی داشته باشیم.
دکترحبیبی رئیس دانشگاه خوارزمی با اشاره به پیشینه و همچنين قدمت این دانشگاه به عنوان نخستین نهاد اموزش عالی کشور گفت: این دانشگاه در بین ۱۶ دانشگاه برتر قرار دارد و همچنين در مقطع کارشناسی آن هم سالانه هزار تا ۱۵۰۰ دانشجو دانش آموخته می شوند. در مقطع کارشناسی ارشد سالانه حدود یک هزار فرد يا شخص پذیرش می شوند و همچنين این نشان می دهد که این دانشگاه دارای پتانسیل خوبی است.
وی افزود: دانشگاه خوارزمی تفاهم نامه های زیادی با دانشگاه های خارج، دستگاه های دولتی، شرکت های دانش بنیان و همچنين پژوهشکده صنعت نفت داشته و همچنين یکی از برنامه جذاب و جالب و خوب های آن هم احداث شهرستان سلولی است که در ۶ هکتار و همچنين سه فاز بهره برداری خواهد شد.
دکتر حبیبی در ادامه گفت: گسترش مراکز رشد و همچنين ارتباط با جامعه، افزایش جذب دانشجویان خارجی، افزایش ارتباطات بین المللی از برنامه جذاب و جالب و خوب های دانشگاه خوارزمی و همچنين محور ارتباطات بین المللی با کشور اتریش است. دکترحبیبی در مورد انتظارات دانشگاه از حکومت گفت: درخواست افزایش بودجه دانشگاه متناسب با ساختار جدید دانشگاه، تخصیص اعتبار برای نوسازی تجهیزات آموزشی دانشگاه، اختصاص بودجه برای پرداخت دیون دانشگاه، اختصاص بودجه برای فعالیت های دانشگاه و همچنين اتمام پروژه های آن هم شامل انتظاراتی است که این دانشگاه از نهاد برنامه جذاب و جالب و خوب و همچنين بودجه دارد.
ل.س ۴۲/ ر.ب ۴۵

تلاش ما این است که بتوانیم نهایت تخصیص را درمورد بودجه امسال آموزش عالی انجام دهیم در تاریخ ۲۲ August 1397 | 5:01 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *