توجه به شرایط زمانی، شرط اساسی فعالیت های فرهنگی است – شریف

توجه به شرایط زمانی، شرط اساسی فعالیت های فرهنگی است – شریف

به نقل از شریف: توجه به شرایط زمانی، شرط اساسی فعالیت های فرهنگی است

دست يار فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم گفت: شناخت شرایط زمانی و همچنين تحولات اجتماعی و همچنين فرهنگی برای فعالیت فرهنگی یک ضرورت است و همچنين بدون این شناخت کار فرهنگی به نتیجه مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري نمی رسد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکترغلامرضا غفاری در جمع مدیران و همچنين کارشناسان دفاتر سیاستگذاری فرهنگی و همچنين اجتماعی دانشگاه ها، با تقسیم بندی عرصه فعالیت فرهنگی به دو قسمت و بخش اهداف و همچنين عملکرد اظهار داشت: اهداف مدیریت فرهنگی در دانشگاه ها در قالب قوانین و همچنين آیین نامه ها ابلاغ شده است و همچنين در زمینه عمل و همچنين کردار است که ما می توانیم با بحث و همچنين تبادل نظر روش اجرایی مناسب را انتخاب کنیم.
وی تصریح کرد: در پيشامد جديد انتخاب روش اجرایی در مدیریت فرهنگی، امکانات مادی و همچنين نیروی انسانی از بحث های اصلی است ولی مهم تر از امکانات مادی، شناخت محیط اجتماعی است.
دکتر غفاری تاکید کرد: بخشی از شناخت محیط دانشگاه، شناخت نظری است ولی شناخت تجربی از فضای کالبدی دانشگاه و همچنين نگرش و همچنين اندیشه دانشجویی نیز اهمیت بالایی دارد.
وی افزود: فعالیت فرهنگی نسبت به سایر فعالیت های دانشگاهی مانند مسائل آموزشی و همچنين پژوهشی بیشتر در معرض دید دانشگاهیان و همچنين شهروندان و مردم شهر قرار دارد که این ویژگی در کنار حسنی که دارد آسیبی نیز دارد و همچنين آن هم اینکه گاهی حساسیت بالا و همچنين قضاوت های زودهنگام باعث ناتمام ماندن برخی از برنامه جذاب و جالب و خوب ها می مي شود.
دست يار فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم گفت: تجربه دانشجویان در فعالیت های فرهنگی به دلیل نقش رسانه ای دانشجو در جامعه به جامعه منتقل می مي شود و همچنين در زندگی بعد از دانش آموختگی نیز جریان دارد بنا براین مسائل فرهنگی دقت ویژه ای می طلبد.
وی تاکید کرد: داشتن هرگونه نگرش خطی و همچنين محدود، کمکی به حل مسائل فرهنگی و همچنين دانشجویی نمی کند و همچنين ضرورت دارد به اندیشه ها، سلایق و همچنين خرده فرهنگ های دانشجویی داخل دانشگاه توجه مي شود.
دکتر غفاری افزود: برنامه جذاب و جالب و خوب فرهنگی نیازمند بازنگری مستمر است و همچنين با یک برنامه جذاب و جالب و خوب نمی قدرت در زمان زیادی به تمام معظلات و مسائل و مشکلات حوزه فرهنگ دانشجویی پاسخ داد.
دکتر زهرا پارساپور، مدیرکل دفتر سیاستگذاری و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی فرهنگی وزارت علوم نیز در آغاز این نشست گفت: دانشگاه ها همچنين و علاوه بر تولید علم وظیفه دارند انسان هایی اخلاق محور، خلاق و همچنين فرهیخته برای جامعه تربیت کنند.
وی افزود: شاخص های دانشجوی ایرانی در نظرات مقام معظم رهبری، قوانین آموزش عالی و همچنين دیدگاه های مسئولان عالی کشور روشن است و همچنين مدیران فرهنگی باید با توجه به این آرمان ها و همچنين اهداف فعالیت کنند.
دکتر پارساپور گفت: نشست مدیران و همچنين کارشناسان دفاتر سیاستگذاری و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی دانشگاه ها با هدف هم اندیشی و همچنين تبادل نظر برای انجام ماموریت های قسمت و بخش فرهنگی دانشگاه ها تشکیل شده است تا افق روشن تری برای اجرا داشته باشیم.
م.ع ۶۰/ ر.ب ۴۵

توجه به شرایط زمانی، شرط اساسی فعالیت های فرهنگی است در تاریخ ۱۳ August 1397 | 3:33 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *