ثبت نام ارز دانشجویی از ۱۹ آبان آغاز می مي شود – شریف

ثبت نام ارز دانشجویی از ۱۹ آبان آغاز می مي شود – شریف

به نقل از شریف: ثبت نام ارز دانشجویی از ۱۹ آبان آغاز می مي شود

نهاد مسائل دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری در اطلاعیه ای اعلام کرد: ثبت نام دانشجویان شاغل به تحصیل واجد شرایط دریافت ارز دانشجویی از تاریخ ۱۹ آبان ماه ۱۳۹۷ با رفت و آمد و مراجعه به سامانه سجاد به نشانی portal.saorg.ir آغاز می مي شود.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از نهاد مسائل دانشجویان، ارز دانشجویی صرفاً در بازه زمانی ۰۱/‏۰۷/‏۱۳۹۷‬ تا ۲۹/‏۱۲/‏۱۳۹۷‬ پرداخت می مي شود و همچنين طبق بخشنامه بانک مرکزی، ارز دانشجویی به مقاطع دکتری و همچنين کارشناسی ارشد تعلق می گیرد و همچنين برای مقطع کارشناسی، تنها و فقط دانشجویانی که شروع به تحصیل آنها قبل از ۳۱/‏۰۲/‏۹۷‬ است می توانند درخواست نمایند.
براساس این اطلاعیه، نهاد مسائل دانشجویان تنها و فقط موظف به تأیید وضعیت تحصیلی دانشجویان بوده، مراحل و همچنين ضوابط پرداخت ارز (نوع، میزان و همچنين نرخ) براساس دستورالعمل های بانک مرکزی بر عهده بانک های عامل (تجارت و همچنين سامان) است.
در این اطلاعیه تاکید شده است: با توجه به اینکه کلیه فرآیندها و همچنين سرويس ها و خدمات به صورت غیر حضوری و همچنين از طریق سامانه انجام می مي شود، نیازی به رفت و آمد و مراجعه حضوری نمی باشد.
طبق بخشنامه بانک مرکزی مبنای نرخ ارز درخصوص حواله های ارزی، نرخ ارز حواله مندرج در سامانه معاملات الکترونیکی ارز (ETS) و همچنين در مورد اسکناس، نرخ ارز اسکناس مندرج در سامانه مذکور است .
باتوجه به تغییر سامانه ارزی از سامانه مشارکت دانشجویی (نشا) به سامانه جامع دانشجویی سجاد، کلیه دانشجویان متقاضی در مرحله اول در سامانه جدید (سامانه سجاد) ثبت نام کرده و همچنين در مرحله بعدی درخواست ارز دانشجویی کنند.
م.ع ۶۰/ ر.ب ۴۵

ثبت نام ارز دانشجویی از ۱۹ آبان آغاز می مي شود در تاریخ ۱۵ August 1397 | 2:41 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *