جذب شرکت‌های فناور و همچنين سرمایه گذاران متناظر، راهکار توسعه اقتصاد دانش محور منطقه آزاد ارس می باشد – شریف

جذب شرکت‌های فناور و همچنين سرمایه گذاران متناظر، راهکار توسعه اقتصاد دانش محور منطقه آزاد ارس می باشد – شریف

به نقل از شریف: جذب شرکت‌های فناور و همچنين سرمایه گذاران متناظر، راهکار توسعه اقتصاد دانش محور منطقه آزاد ارس می باشد

دکترمسعود برومند، دست يار پژوهش و همچنين فناوری وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری، در نشست با مهندس نریمان مدیرعامل منطقه آزاد ارس گفت : جذب شرکت‌های فناور و همچنين سرمایه گذاران متناظر، راهکار توسعه اقتصاد دانش محور منطقه آزاد ارس می باشد .

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و همچنين فناوری آذربایجان شرقی، همزمان با برگزاری ششمین نمایشگاه نوآوری و همچنين فناوری ربع رشیدی، دکتر برومند دست يار پژوهش و همچنين فناوری وزارت علوم به همراه دکتر کشمیری مدیرکل دفتر سیاست گذاری و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی مسائل فناوری و همچنين هیاتی متشکل از هیأت رئیسه پارک علم و همچنين فناوری آذربایجان شرقی و همچنين مدیران و همچنين کارشناسان نهاد برنامه جذاب و جالب و خوب و همچنين بودجه کشور از منطقه آزاد ارس و همچنين مرکز رشد واحدهای فناور منطقه آزاد ارس بازدید کردند.
دکتر برومند در نشست با مسئولان منطقه آزاد ارس با بیان اینکه جایگاه این منطقه ویژه و همچنين استثنائی است، اظهار داشت: باتوجه به موقعیت خاص جغرافیایی و همچنين سیاسی این منطقه به لحاظ هم‌جواری با کشورهای ترکیه، ارمنستان و همچنين آذربایجان، مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري است از مزایای این منطقه بهره کافی برده مي شود.
وی افزود: ضروری است مطالعه و همچنين بررسی جامع با هدف شناسایی محصولات فناورانه برای صادرات به کشورهای هم‌جوار با منطقه آزاد انجام مي شود.
دکتر برومند گفت: پشتیبانی مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري برای توسعه مرکز رشد ارس توسط وزارت علوم از طریق پارک علم و همچنين فناوری آذربایجان شرقی انجام خواهد شد.
منطقه آزاد ارس با وسعت ۵۱ هزار هکتار در شمال غرب کشور واقع شده است و همچنين مرکز رشد واحدهای فناور منطقه آزاد ارس وابسته به پارک علم و همچنين فناوری آذربایجان شرقی بعد از اخذ مجوز در اردیبهشت ماه سال شمسي جاری با جذب و همچنين استقرار ۱۴ شرکت فناور شروع به فعالیت کرد.
ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷

جذب شرکت‌های فناور و همچنين سرمایه گذاران متناظر، راهکار توسعه اقتصاد دانش محور منطقه آزاد ارس می باشد در تاریخ ۱۵ August 1397 | 5:52 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *