دانشجویان دانشگاه صنعتی خاتم الانبیای بهبهان موفق به ساخت پهباد شدند – شریف

دانشجویان دانشگاه صنعتی خاتم الانبیای بهبهان موفق به ساخت پهباد شدند – شریف

به نقل از شریف: دانشجویان دانشگاه صنعتی خاتم الانبیای بهبهان موفق به ساخت پهباد شدند

طراحی، ساخت و همچنين آزمایش پرواز پهباد خاتم ۱ توسط دانشجویان مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی خاتم الانبیای بهبهان با موفقیت انجام شد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، به نقل از دانشگاه صنعتی خاتم الانبیای بهبهان، تیم کارآفرینی ساخت پهپاد مرکز کارآفرینی این دانشگاه با همکاری تيم کارشناسی شرکت بهره برداری مارون، کار طراحی و همچنين ساخت این پهپاد را با هدف کسب تجربه و همچنين تولید دانش فنی در زمینه پهپادها به سرانجام رسانده و همچنين خاتم ۱ پرواز آزمایشی خود را با موفقیت از سر گذراند.
طراحی این سیستم توسط تيم فنآور پهپاد متشکل از محمد ناصری، صادق نظام زاده، دانیال رئیسی گهرویی، مصطفی بابایی بارکلایی و همچنين صادق بستوانچی با سرپرستی و همچنين راهنمایی مهندس عطیه کریمی پور عضو هیئت علمی دانشکده فنی و همچنين مهندسی در ۴ ماه صورت پذیرفته است.
کریمی پور توجه و همچنين حمایت مسئولان دانشگاه به پژوهش های آینده به منظور تکمیل نسل های بعدی این پهپاد و همچنين ساخت انواع دیگر پرنده ها را خواستار شد و همچنين افزود: برای طراحی و همچنين ساخت پهپاد خاتم۱ حدود ۶۰ میلیون ریال هزینه شده است.
این پهپاد کاربردهای وسیعی در زمینه پایش وضعیتِ تجهیزات و همچنين محوطه های صنعتی دور از دسترس و همچنين یا خطرناک دارد و همچنين از کاربردهای دیگر آن هم می قدرت به نمونه برداری و همچنين عکس برداری از منابع طبیعی، محیط زیست و همچنين رصد فعالیت در منطقه ها و مناطق صعب العبور اشاره کرد.
م.ع ۶۰/ ر.ب ۴۵

دانشجویان دانشگاه صنعتی خاتم الانبیای بهبهان موفق به ساخت پهباد شدند در تاریخ ۱۵ August 1397 | 1:14 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *