دانشگاه محل پژوهش عمیق در خصوص قرآن کریم است – شریف

دانشگاه محل پژوهش عمیق در خصوص قرآن کریم است – شریف

به نقل از شریف: دانشگاه محل پژوهش عمیق در خصوص قرآن کریم است

رئیس سابق نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها گفت: دانشگاه محل فکر کردن و انديشيدن، سوال و همچنين پژوهش است و همچنين از دانشگاه ها انتظار می رود در موضوعات قرآنی کارهای عمیق ارائه دهند.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، حجت الاسلام محمد محمدیان در سی و همچنين سومین جشنواره ملی قرآن و همچنين عترت دانشجویان کشور که در دانشگاه فردوسی مشهد در حال برگزاری است، اظهار داشت: انتظار می رود کار قرآنی در دانشگاه ها متناسب با عنوان دانشگاه رخ دهد. دانشگاه مرکز پژوهش و همچنين تفکرات عمیق و همچنين ژرف است. دانشگاه جای سوال است و همچنين از دانشگاه ها انتظار می رود در مورد قرآن کارهای عمیق تری ارائه بدهند و همچنين بیشتر در این زمینه تلاش کنند.

رئیس شورای نمایندگان مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: جا دارد که اینجا از جهاد دانشگاهی یاد کنیم که ۲۲ دوره این جشنواره را برگزار کرده است. بعد از آن هم تصمیم گیری شد این جشنواره با تقسیم کاری که در آموزش عالی صورت می گیرد برگزار مي شود و همچنين اکنون دوازدهمین سال شمسي است که مجموعه دانشگاهی در حال برگزاری این جشنواره است.

وی افزود: جشنواره ملی قرآن و همچنين عترت دانشجویان کشور یک رویداد نورانی در مجموعه دانشگاه های کشور است که هر ساله رقم می خورد و همچنين همه آموزش عالی به صورت مشترک این رویداد را خلق می کنند و همچنين در آن هم نقش دارند.

رئیس سابق نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری با بیان اینکه در همه رشته ها می مي شود از معارف قرآنی بهره بري و استفاده کرد، گفت: علم و همچنين تکنولوژی دستور قرآن است که باید دنیا را آباد کرد و همچنين با خداوند تبارک و تعالي نیز مرتبط شد که این نیاز بشر است.

وی افزود: به امید آن هم روز که در همه عرصه ها که کار علمی انجام می دهیم از قرآن بهره ببریم وزندگی مان با این کتاب خداوند تبارک و تعالي عجین شده و همچنين سبک زندگی ما قرآنی مي شود.

م.ع ۶۰/ ر.ب ۴۵

دانشگاه محل پژوهش عمیق در خصوص قرآن کریم است در تاریخ ۲۶ August 1397 | 2:04 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *