دانشگاه ها باید به مسائل و همچنين مشکلاتی که پیرامون شان وجود دارد توجه کنند – شریف

دانشگاه ها باید به مسائل و همچنين مشکلاتی که پیرامون شان وجود دارد توجه کنند – شریف

به نقل از شریف: دانشگاه ها باید به مسائل و همچنين مشکلاتی که پیرامون شان وجود دارد توجه کنند

دکتر عبدالرضا باقری، قائم مقام وزیر علوم و همچنين رئیس مرکز هیأت های امنا و همچنين هیأت ممیزه مرکزی وزارت علوم عصر امروز در نشست اعضای شورا و همچنين هیأت ممیزه دانشگاه دامغان در محل سالن کنفرانس مرکز همایش های دانشگاه دامغان گفت: دانشگاه ها باید به مسائل و همچنين مشکلاتی که پیرامون شان وجود دارد توجه کنند.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه دامغان، در این نشست دکتر باقری با بیان اینکه دانشگاه ها با اثرگذاری اجتماعی که دارند می توانند نسبت به حل معضلات منطقه خوداقدام کنند، اظهار داشت: این موضوع یکی از مطالبات جدی است که در سطح کلان در آموزش عالی شکل گرفته است.
دکتر عبدالعلی بصیری، رئیس دانشگاه دامغان نیز در این نشست با بیان اینکه با عنایت وزیر علوم و همچنين با توجه به سوابق علمی اعضای هیأت علمی دانشگاه دامغان، هیأت ممیزه مستقل دانشگاه تشکیل شده است، گفت: با توجه به اینکه از سال شمسي ۱۳۷۱ دانشگاه دامغان شروع به پذیرش دانشجو کرده است، هم اکنون در بسیاری از رشته ها به بلوغ رسیده ایم و همچنين توانایی جذب دانشجوی دکتری در این رشته ها را داریم.
رئیس دانشگاه دامغان با بیان اینکه اعضای هیأت علمی این دانشگاه با وجود برخی معظلات و مسائل و مشکلات به رتبه ها و همچنين درجات عالی علمی دست پیدا می کنند، گفت: قراردادهای پژوهشی دانشگاه دامغان از ۵۰۰ میلیون ریال در سال شمسي ۹۴ به بیش از ۹ میلیارد ریال در سال شمسي قبل رسیده است.
سپس اعضای هیأت ممیزه دانشگاه دامغان سوالات و همچنين دیدگاه های خود را با قائم مقام وزیر علوم در میان گذاشتند.
بعد از این نشست دکتر باقری و همچنين دکتر بصیری در نشستی با حضور نمایندگان تشکل های اسلامی، انجمن های علمی و همچنين کانون های علمی و همچنين فرهنگی دانشجویی دانشگاه دامغان دانشگاه به معظلات و مسائل و مشکلات و همچنين مسائل آنها رسیدگی کردند.
ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷

دانشگاه ها باید به مسائل و همچنين مشکلاتی که پیرامون شان وجود دارد توجه کنند در تاریخ ۱ August 1397 | 9:40 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *