دستورالعمل نحوه انتخاب اعضای هیئت علمی نمونه کشوری ابلاغ شد – شریف

دستورالعمل نحوه انتخاب اعضای هیئت علمی نمونه کشوری ابلاغ شد – شریف

به نقل از شریف: دستورالعمل نحوه انتخاب اعضای هیئت علمی نمونه کشوری ابلاغ شد

دستورالعمل نحوه انتخاب اعضای هیئت علمی نمونه کشوری توسط مرکز هیئت‌های امنا و همچنين هیئت‌ ممیزه مرکزی وزارت علوم، به دانشگاه‌ها و همچنين مراکز آموزش عالی ابلاغ شد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، براساس این دستورالعمل دانشگاه‌ها و همچنين مراکز آموزش عالی ملزم خواهند بود با رعایت کامل دستورالعمل تا ۱۵ بهمن‌ماه سال شمسي جاری فرم‌های ارسالی برای اشخاص پیشنهادی خود را تکمیل و همچنين به همراه مدارک قید شده به مرکز هیئت‌های امنا و همچنين هیئت ممیزه مرکزی وزارت علوم ارسال کنند.
صرفاً پرونده‌هایی که با رعایت موارد فوق و همچنين در مهلت مقرر به دبیرخانه کمیسیون ماده «۸» دستورالعمل مذکور ارسال مي شود، ثبت و همچنين قابل بررسی می‌باشند.
براساس بخشنامه مذکور، برای فعالیت‌های آموزشی (۱۳۵ امتیاز)، فعالیت‌های پژوهشی و همچنين فناوری (۲۲۰ امتیاز)، فعالیت‌های اجرایی (۳۰ امتیاز) و همچنين فعالیت‌های فرهنگی – اجتماعی (۳۵ امتیاز) لحاظ شده که حداقل و همچنين حداکثر کسب این امتیازات در بخشنامه مذکور مشخص شده است.
در این بخشنامه در زمینه فعالیت‌های آموزشی، «کیفیت و همچنين پویایی تدریس»، «رعایت شئونات معلمی»، «رعایت نظم و همچنين انضباط»، «نقش مؤثر و همچنين راهبردی در ارتقای آموزش» و همچنين «هدایت و همچنين مشاوره علمی و همچنين حرفه ای دانشجویان» مدنظر است.
«مرجعیت و همچنين شناخته شدن و شهرت علمی»، «تولیدات پژوهشی»، «تصنیف و همچنين تألیف»، «نهادسازی علمی»، «تعاملات فناورانه»، «تجاری سازی دانش و همچنين تولید ثروت» و همچنين «اثرگذاری اجتماعی» در این بخشنامه، به عنوان محورهای فعالیت‌های پژوهشی و همچنين فناوری مورد نظر است.
بر اساس این بخشنامه، در زمینه فعالیت‌های اجرایی به «حضور مؤثر در دانشگاه و همچنين مشارکت در انجام فعالیت‌های اجرایی محوله»، «نقش مؤثر و همچنين راهبردی در تأسیس دانشگاه، دانشکده، پارک، مرکز رشد و همچنين…»، «فعالیت اجرایی مؤثر در مسائل آموزش عالی»، «فعالیت مؤثر در حوزه‌های راهبردی آموزش عالی» و همچنين «فعالیت اجرایی مؤثر در دانشگاه‌ها و همچنين مراکز پژوهشی» اشاره شده است.
«اشتهار به ارزش‌های دینی و همچنين اخلاقی»، «ترغیب روحیه خودباوری و همچنين تلاش‌مداری در دانشجویان»، «کمک به احیای مواریث علمی و همچنين فرهنگی»، «ایثارگری»، «رعایت اخلاق علمی و همچنين حرفه‌ای (آموزشی، پژوهشی، فرهنگی)» و همچنين «مشارکت در طرح‌های فرهنگی و همچنين اجتماعی در سطح دانشگاهی و همچنين ملی» نیز به عنوان محورهای فعالیت‌های فرهنگی و همچنين اجتماعی مدنظر قرار دارد.
ل.م ۵۴/ ر. ب ۴۵

دستورالعمل نحوه انتخاب اعضای هیئت علمی نمونه کشوری ابلاغ شد در تاریخ ۷ August 1397 | 4:37 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *