راه برون رفت ریشه‌ای از معظلات و مسائل و مشکلات کشور، توجه به اقتصاد دانش بنیان است – شریف

راه برون رفت ریشه‌ای از معظلات و مسائل و مشکلات کشور، توجه به اقتصاد دانش بنیان است – شریف

به نقل از شریف: راه برون رفت ریشه‌ای از معظلات و مسائل و مشکلات کشور، توجه به اقتصاد دانش بنیان است

دست يار پژوهش و همچنين فناوری وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری با بیان این‌که اکنون کشور در شرایطی است که نمی‌تواند براساس استراتژیک‌های سنتی توسعه پیدا کند، گفت: راه برون رفت ریشه‌ای از معظلات و مسائل و مشکلات کشور، توجه به اقتصاد دانش بنیان است.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر مسعود برومند در اختتامیه ششمین نمایشگاه نوآوری و همچنين فناوری ربع رشیدی در تبریز اظهار داشت: شناسایی، حمایت و همچنين تسریع در رشد شرکت‌های دانش بنیان می‌تواند ضمن ارتقای سرعت دستیابی به فناوری‌های پایه و همچنين اساسی کشور، شرایط بسیار مناسبی را نیز در کشور فراهم کند.
وی با بیان این‌که دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها، شرکت‌های فناوری و همچنين نهاد‌های دولتی وظیفه حمایت از این اکوسیستم را دارند، گفت: پیشرفت شرکت‌های دانش‌بنیان نیازمند تبادل نظر بین نهاد‌ها و همچنين شرکت‌هایی است که در این اکوسیستم نوآوری نموده اند و همچنين این نمایشگاه‌هایی از این قبیل نیز فضایی را برای آشنایی و همچنين گفت وگو بین فناوران ایجاد می‌کند تا درتوسعه کسب و همچنين کار همدیگر را یاری کرده و همچنين رقابت کنند.
دست يار پژوهش و همچنين فناوری وزارت علوم در پایان اظهار امیدواری کرد تا این نمایشگاه‌ها با وجود پیچیدگی، بتوانند زمینه رشد و همچنين توسعه آینده پژوهش و همچنين فناوری در کشور را فراهم کنند.
ر.ب ۴۵/‏ ع. ع ۵۷

راه برون رفت ریشه‌ای از معظلات و مسائل و مشکلات کشور، توجه به اقتصاد دانش بنیان است در تاریخ ۱۵ August 1397 | 12:51 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *