راه های تقویت و همچنين گسترش همکاری های علمی ایران و همچنين مالزی – شریف

راه های تقویت و همچنين گسترش همکاری های علمی ایران و همچنين مالزی – شریف

به نقل از شریف: راه های تقویت و همچنين گسترش همکاری های علمی ایران و همچنين مالزی

در دیدار دکترحسین سالار آملی، قائم مقام وزیر علوم در مسائل بین الملل و همچنين رئیس مرکز همکاری های علمی بین المللی وزارت علوم و همچنين ذاکی بن ذکریا دست يار نهاد مسائل تحصیلی مالزی گسترش همکاری های علمی و همچنين تحقیقاتی ایران و همچنين مالزی مورد بررسی قرار گرفت.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در این دیدار دکترسالار آملی، ضمن تشریح ظرفیت‌ها و همچنين دستاوردهای علمی و همچنين تحقیقاتی ایران در سطح ملی و همچنين بین المللی، به بیان سیاست‌های کلان حوزه بین الملل وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری جمهوری اسلامی ایران در سه محور: انتقال دانش و همچنين تجاری سازی تحقیقات، توسعه و همچنين تقویت دوره‌های فنی و همچنين حرفه‌ای و همچنين بین الملللی سازی مجموعه آموزش عالی کشور پرداخت.
وی در ادامه از آمادگی وزارت علوم برای میزبانی از وزیر آموزش مالزی و همچنين رؤسای دانشگاه‌های برتر آن هم کشور خبر داد.
دراین دیدار دو طرف با توجه به مشترکات فرهنگی و همچنين مذهبی فیمابین، بر لزوم تقویت همکاری‌های علمی و همچنين تحقیقاتی بین دو کشور مسلمان ایران و همچنين مالزی تاکید کردند.
امضای یادداشت تفاهم همکاری، تدوین نقشه راه و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب اجرایی همکاری‌های علمی، تبادل استاد، بررسي کننده و پروهشگر، دانشجو و همچنين فرصت‌های مطالعاتی، تبادل بورس کوتاه مدت و همچنين تأسیس شعبه دانشگاهی در مالزی شامل مواردی بود که در این دیدار در خصوص زمینه‌های همکاری دو طرف مورد بررسی قرار گرفت.
ل.س ۴۲/ ر.ب ۴۵

راه های تقویت و همچنين گسترش همکاری های علمی ایران و همچنين مالزی در تاریخ ۱۵ August 1397 | 12:45 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *