صندوق رفاه دانشجویان باید از ظرفیت های غیر دولتی بیشتر بهره مند مي شود – شریف

صندوق رفاه دانشجویان باید از ظرفیت های غیر دولتی بیشتر بهره مند مي شود – شریف

به نقل از شریف: صندوق رفاه دانشجویان باید از ظرفیت های غیر دولتی بیشتر بهره مند مي شود

رییس نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در دیدار رییس صندوق رفاه دانشجویان گفت: صندوق رفاه دانشجویان باید از ظرفیت های غیر دولتی بیشتر بهره مند مي شود .

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از صندوق رفاه دانشجویان، در این دیدار حجت الاسلام و همچنين المسلمین دکتر رستمی با بیان اینکه خدمت به شهروندان و مردم شهر در محضر الهی از بالاترین درجات ثواب برخورداراست، اظهار داشت: شعار تو که هیچ دانشجویی به سبب معظلات و مسائل و مشکلات مالی ترک تحصیل نکند؛ بسیار عالی است وما باید بیشتر تلاش کنیم و همچنين در این مسیرموفق تر عمل کنیم.
وی افزود: خدمت شوندگان تو دانشجویان جوون و همچنين سرمایه های این مملکت خواهند بود و همچنين رفع حوایج ایشان موجب برکت کار و همچنين زندگی شماست.
نماینده مقام معظم رهبری در دانشگاه با بیان اینکه برای سلامت و همچنين سعادتمندی و همچنين اخلاق جوانان باید کارهای خوب را ادامه دهیم خاطر نشان کرد: هدف گذاری ها و همچنين فعالیت های فرهنگی تو و همچنين شناخت آسیب ها خوب است و همچنين بایدهمه فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن و همچنين اقدام های تو این باشد که بیشتر خدمت کنید و همچنين مدیریت تو همراه با بهره بري و استفاده از فرصت های خدمتگزاری به شهروندان و مردم شهر باشد. حجت الاسلام و همچنين المسلمین دکتر رستمی در پایان از تلاش و همچنين اهتمام مسئولان صندوق رفاه دانشجویان در خدمت رسانی به قشر دانشجویان کشور قدردانی کرد.
*سرويس ها و خدمات صندوق رفاه به دانشجویان و همچنين دانشگاه‌ها گسترده، هدفمند و همچنين اثرگذار بوده است
در این دیدارمهندس ذوالفقار یزدان مهر، رییس صندوق رفاه دانشجویان به سرويس ها و خدمات گسترده، هدفمند و همچنين اثرگذار صندوق رفاه دانشجویان به جامعه دانشجویی و همچنين دانشگاهی کشوراز جمله اختصاص ۲۱ نوع وام و همچنين تسهیلات دانشجویی و همچنين اهتمام به افزایش و همچنين بهبود روند سرويس ها و خدمات دهی به دانشجویان اشاره کرد و همچنين گفت: سیاست ما این است که هیچ دانشجویی به سبب معظلات و مسائل و مشکلات مالی از تحصیل باز نماند و همچنين هیچ دانشجویی پشت در سراهای دانشجویی نماند.
یزدان مهر در ادامه به پوشش ۱۰۰ درصدی تسهیلات به دانشجویان متقاضی واجد شرایط به عنوان عملکرد دیگر این صندوق اشاره کرد و همچنين گفت: رشد ۲۵ تا ۵۰۰ درصدی نرخ وام های دانشجویی هم جزو اقدامات بسیار مهم و همچنين خوبی است که در این مدت گرفته شده است.
*در سال شمسي قبل ۱۶۶ میلیارد تومان وام تحصیلی و همچنين ضروری به دانشجویان دکتری پرداخت شده است
وی به راهبردهای اساسی صندوق در حمایت گسترده از دانشجویان در قسمت و بخش وام، سرويس ها و خدمات رفاهی، تنوع و همچنين بهینه سازی تغذیه، اسکان و همچنين فعالیت های ورزشی، تندرستی و همچنين سلامت اشاره کرد و همچنين گفت: ما با کمک منابع دولتی صندوق و همچنين هم افزایی با بانک ها به دانشجویان دوره های متنوع و گوناگون و مختلف و همچنين به ویژه دکتری وام های خوبی دادیم به گونه ای که در سال شمسي قبل ۱۶۶ میلیارد تومان وام تحصیلی و همچنين ضروری به دانشجویان دکتری پرداخت کردیم.
یزدان مهر خاطر نشان کرد: امسال هم ۲۲۵ میلیارد تومان پیش بینی پرداخت تسهیلات به دانشجویان دکتری داریم.
رییس صندوق رفاه دانشجویان افزود: یکی از اقدامات دیگری که انجام شد جلب حمایت مؤثر نهادهای عمومی، مردمی و همچنين خیران با ظرفیت سازی مبلغ ۲۲۳ میلیارد تومان بود که توانسته بود کمک بسیاری در زمینه سرويس ها و خدمات رسانی به صندوق داشته باشد و همچنين موضوع بهره بري و استفاده از کمک خیران و همچنين شهروندان و مردم شهر امروز در صندوق نهادینه شده است.
*ایجاد و همچنين حمایت از ۱۲۰ صندوق قرض الحسنه و همچنين خیریه دانشگاه‌ها برای حمایت ویژه از دانشجویان بی بضاعت
وی خاطرنشان کرد: ایجاد و همچنين حمایت از ۱۲۰ صندوق قرض الحسنه و همچنين خیریه دانشگاه‌ها برای حمایت ویژه از دانشجویان بی بضاعت هم از اقدامات دیگری است که در این مدت انجام شده است.
یزدان مهر تصریح کرد: هم چنین با کمک نهاد برنامه جذاب و جالب و خوب و همچنين بودجه و همچنين با پرداخت یارانه سود و همچنين کارمزد بانکی برای ساخت سراهای دانشجویی جدید اقدام کرده ایم.
*ساخت ۲۰۰ سرای دانشجویی در دستور کار صندوق رفاه دانشجویان
وی در ادامه به بهبود سراهای دانشجویی با تعمیر و همچنين تجهیز و همچنين ارتقای ۵۰۰ سرای دانشجویی اشاره کرد و همچنين اظهار داشت: به لطف خداوند تبارک و تعالي و همچنين با همکاری وزیر علوم و همچنين تلاش همکاران، ساخت ۲۰۰ خوابگاه و همچنين سرای دانشجویی در دستور کار صندوق رفاه دانشجویان قرار دارد و همچنين ان‌شاءالله بتوانیم با ساخت این خوابگاه های دانشجویی کمبودی را که در این زمینه وجود دارد، جبران کنیم.
رییس صندوق رفاه دانشجویان در بخشی دیگر از نقل از خود به تامین اقلام اساسی گوشت، روغن، برنج، شکر و همچنين دیگر نیازمندی های غذاخوری های دانشجویی دانشگاه های سراسر کشور اشاره کرد که با کمک شرکت پشتیبانی مسائل دام و همچنين شرکت بازرگانی دولتی ایران تنها و فقط ۱۰۰۰ تن گوشت و همچنين ۴۵۰۰ تن برنج بین دانشگاه ها توزیع شده است.
ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷

صندوق رفاه دانشجویان باید از ظرفیت های غیر دولتی بیشتر بهره مند مي شود در تاریخ ۲ August 1397 | 4:36 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *