ضرورت راه اندازی مرکز توسعه علمی آیسسکو در کشور – شریف

ضرورت راه اندازی مرکز توسعه علمی آیسسکو در کشور – شریف

به نقل از شریف: ضرورت راه اندازی مرکز توسعه علمی آیسسکو در کشور

دکتر مجتبی شریعتی نیاسر، دست يار آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری بعد از ظهر امروز در دومین روز از اجلاس دبیران کل کمیسیون های ملی آیسسکو با اشاره به ضرورت راه اندازی مرکز توسعه علمی آیسسکو در کشور، گفت: به کشورهای عضو آیسسکو پیشنهاد میکنم که مرکزی به عنوان مرکز توسعه علمی آیسسکو تاسیس مي شود تا از طریق تعیین و همچنين ارتقای شاخص های علمی به کشورهای توسعه نیافته جهت پیشرفت در حوزه علم، پژوهش و همچنين فناوری کمک کنند.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر شریعتی نیاسر در دومین روز از اجلاس دبیران کل کمیسیون های ملی آیسسکو که هم اکنون در مرکز منطقه ای علوم و همچنين فناوری واقع در شیراز در حال برگزاری است، با بیان این مطلب اظهار داشت: خوشحالیم در موقعیتی که ابر اقتدار و قدرت های جهان در تلاش برای ایجاد فشارهایی روی کشورهای اسلامی بویژه ایران خواهند بود، این فرصت را داریم که نمایندگان کشورهای متنوع و گوناگون و مختلف را ملاقات کنیم که این موضوع نشان دهنده اتحاد کشورهای عضو آیسسکو است تا به وسیله آن هم به هم افزایی بیشتر برای ارتقای فعالیت های علمی دست یابیم.
دست يار آموزشی وزارت علوم به یکی از موارد و نکات مورد توجه در کنفرانس های علمی اشاره کرد و همچنين گفت: تمام کشورهای دنیا به دنبال همکاری های بین المللی خواهند بود تا توانمندی های کشور خود را در عرصه آموزش و همچنين علم گسترش دهند. آیسسکو در این زمینه می تواند به کشورهای جهان اسلام کمک کند.
وی با ارائه آماری در مورد تعداد دانشجویان ایرانی مشغول به تحصیل در کشور، گفت: هم اینک در ایران بیش از چهار میلیون دانشجو و همچنين ۸۰ هزار عضو هیات علمی داریم که تعداد زیادی از این دانشجویان در تمامی رشته هایی که دایر است، تحصیل می کنند.
دکترشریعتی با بیان اینکه در کشور ۷۰۰ دانشگاه غیردولتی فعالیت می‌کنند، خاطرنشان کرد: حدود ۱.۵ قسمت و بخش دانشجویان ما غیرایرانی وعمدتا از کشورهای همسایه خواهند بود. همچنین ایران با وجود تمام تحریم ها در عرصه های علم، پژوهش و همچنين فناوری فعال است و همچنين در شرایط خوبی به سر می بریم.
دکترشریعتی با اشاره به فعالیت ۲۰۰۰ مرکز و همچنين موسسه آموزش دانشگاهی در ایران اظهار کرد: از بین این دانشگاه ها، دانشگاه های بسیار برجسته ای نظیر دانشگاه پیام نور در ایران وجود دارد که در سطح کشور فعال بوده و همچنين نقش اصلی آن هم این است که آموزش از راه دور را گسترش دهند؛ این دانشگاه در سطح بین المللی نیز شعباتی دارد. ایران همچنین از فعالیت دو دانشگاه معروف مهارتی در کشور برخوردار است.
وی در ادامه با بیان اینکه در ایران دو دانشگاه به شکل خاص برای آموزش عمومی هدف گذاری شده اند و همچنين نقش اصلی آنها آموزش و همچنين تربیت تکنسین به عنوان معلمانی برای مدارس است، گفت: ایران به دلیل توانمندی هایی که در حوزه آموزش دارد، می تواند به عنوان نقطه عطف کشورهای عضو کنفرانس اسلامی مطرح مي شود.
دست يار آموزشی وزارت علوم همچنین جمعیت دانشجویی زنان در دانشگاه های ایران را ۵۰ قسمت و بخش دانست و همچنين گفت: در واقع تاسیس مرکز توسعه علمی آیسسکو می تواند به کشورهای اسلامی کمک کند که چگونه بتوانند با کشورهای پیشرفته در حوزه های علمی رقابت کنند واین کار باعث هم افزایی کشورها به منظور رفع معظلات و مسائل و مشکلات زیست محیطی همچون بحران آب خواهد شد.
ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷

ضرورت راه اندازی مرکز توسعه علمی آیسسکو در کشور در تاریخ ۲۱ August 1397 | 5:25 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *