ضرورت رشد خلاقیت‌های دانشجویان در زمینه قرآن پژوهی – شریف

ضرورت رشد خلاقیت‌های دانشجویان در زمینه قرآن پژوهی – شریف

به نقل از شریف: ضرورت رشد خلاقیت‌های دانشجویان در زمینه قرآن پژوهی

وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری صبح امروز (شنبه) در مراسم افتتاحیه “سی و همچنين سومین جشنواره ملی قرآن و همچنين عترت دانشجویان کشور”، این جشنواره را «نماد هم‌گرایی در حوزه آموزش عالی کشور» دانست و همچنين بر افزایش رشد خلاقیت‌های دانشجویان در زمینه قرآن پژوهی و همچنين توسعه فهم و همچنين تدبر در قرآن برای مجموعه دانشگاهیان، استادان و همچنين دانشجویان تأکید کرد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر غلامی در این آیین که به میزبانی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد، ضمن تبریک به مناسبت آغاز امامت ولیعصر (عج) و همچنين ایام ماه تبريک و مبارک ربیع‌الاول اظهار داشت: ماه ربیع، ماه فخر و همچنين سرور مسلمین به مناسبت قدوم تبريک و مبارک پیامبر رحمت است و همچنين بخصوص ایامی که در کشور به عنوان «هفته وحدت» نام‌گذاری شده را باید در سطح دانشگاه‌های کشور و همچنين همه دوستداران قرآن و همچنين عترت بسیار پهناور و بزرگ و همچنين گسترده جشن بگیریم تا یکی از محورهای وحدت مسلمین در جهان قرار گیرد.
وی با اشاره به مانور فرهنگی پهناور و بزرگ در ایام اربعین حسینی که با حضور پررنگ دانشجویان و همچنين دانشگاهیان کشور همراه بود، تصریح کرد: همه ناظران اعم از دوستان و همچنين افرادی که خیلی با مسلمانان و همچنين شیعه ارتباط و رابطه خوبی ندارند، اعتراف و همچنين اذعان داشتند که این همایش مردمی بی‌نظیر، جزو نوادری می‌باشد که در دنیای امروز امکان وقوع آن هم بدون دخالت و همچنين هدایت یک مجموعه دولتی فراهم شده است.
وزیر علوم افزود: خوشبختانه ظرفیت‌های بزرگی را به برکت اسلام و همچنين اهل بیت (ع) در کشورمان بخصوص در بین شیعیان وجود دارد که باید این ظرفیت‌ها را قدر بدانیم و همچنين از آنها برای اعتلا، عظمت و همچنين مجد اسلام بهره گیریم.
وی خاطرنشان کرد: سی و همچنين سومین جشنواره ملی قرآن و همچنين عترت دانشجویان کشور یکی از قدیمی‌ترین و همچنين مستمرترین جشنواره‌های ملی دانشگاهی است که جا دارد از بانیان و همچنين مجریان این مراسم قدردانی کنم.
دکتر غلامی عنوان کرد: این جشنواره به دنبال قدردانی و همچنين حفظ امانت پیامبر اکرم (ص) است؛ لذا نام این جشنواره به نام «جشنواره قران و همچنين عترت» در واقع امانت‌داری است که پیامبر گرامی اسلام برای مسلمانان به جا گذاشته و همچنين تو جوانان عزیز، استادان و همچنين مربیانی که در کنار جوانان حضور دارید این امانت را باید به خوبی در این زمان و همچنين مکان پاس بدارید.
وی ادامه داد: ما مسلمانان و همچنين پیروان دین مبین اسلام و همچنين شیعیان و همچنين پیروان اهل بیت (ع) نقطه‌ای را باید همواره به یکدیگر گوشزد کنیم و همچنين آن هم این است که پیامبر اعظم (ص) در توضیح دلیل بعثت فرمودند: «مبعوث شده‌ام تا مکارم اخلاقی را به اکمال برسانم»؛ پس هر کاری در ذیل نام شریف دین اسلام و همچنين به عنوان شیعه انجام می‌دهیم باید چارچوب اخلاقی آن هم رعایت مي شود و همچنين همواره خود را در قابی از اخلاق اسلامی ببینیم و همچنين حفظ کنیم.
وزیر علوم با بیان اینکه پیامبر گرامی اسلام این مهم را به خوبی انجام دادند، چنانچه خداوند در وصف ایشان فرمودند: «تو بر خلق عظیم هستید»، افزود: در صورتي که این محور را به عنوان «عروه الوثقی» چنگ زنیم و همچنين اخلاق را که هدف غایی دین مبین اسلام است، بین جامعه و همچنين دنیا به عنوان پهناور و بزرگ‌ترین دستاورد توصیه، عمل و همچنين حفظ کنیم تا همه گیر و همچنين عالم‌گیر مي شود و همچنين با ظهور حجت خداوند تبارک و تعالي حضرت ولیعصر (عج) این وعده الهی بررسي کننده و پروهشگر خواهد شد.
به گفته وی، وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری و همچنين مجموعه معاونت فرهنگی این وزارت خانه با بهره‌مندی از ظرفیت‌های موجود، تمام قدرت خود را در راستای زمینه‌سازی جهت رشد فضائل دینی در سایه قرآن و همچنين الگوهای عترت پیامبر گرامی به کار گرفته است.
دکتر غلامی افزود: توسعه فهم و همچنين تدبر در قرآن برای مجموعه دانشگاهیان، استادان و همچنين دانشجویان، افزایش رشد خلاقیت‌ها در زمینه قرآن پژوهی و همچنين فهم قرآن و همچنين همچنین فعالیت‌هایی که به صورت داوطلبانه بین دانشجویان در قالب کانون‌های قرآن و همچنين عترت صورت می‌گیرد، سبب علاقه‌مندی بیش از پیش جوانان به قرآن و همچنين عترت می‌مي شود.
وی عنوان کرد: برگزاری چنین نشست‌ها و همچنين جشنواره‌هایی، نمود این مهم را در دید و همچنين محضر شهروندان و مردم شهر عزیز قرار می‌دهد تا بدانند دانشجویان و همچنين جوانان این مرز و همچنين بوم از علاقه‌مندان به قرآن و همچنين عترت خواهند بود و همچنين ظرفیت‌های فراوانی برای اعتلای این علاقه‌مندی‌ها در بحث قرآن، تلاوت، تحقیق و همچنين پژوهش در حوزه‌های قرآنی دارند.
وزیر علوم خاطرنشان کرد: سی و همچنين سومین جشنواره ملی قرآن و همچنين عترت دانشجویان، جشنواره‌ای ارزشمند و همچنين سترگ و همچنين به عنوان «نماد هم‌گرایی در حوزه آموزش عالی کشور» است و همچنين مجموعه گرانقدری از دانشجویان مراکز آموزش عالی متنوع و گوناگون و مختلف اعم از قسمت و بخش‌های دولتی، غیردولتی و همچنين علوم پزشکی را دور هم جمع کرده است.
وی در خاتمه ابراز امیدواری کرد خداوند متعال برای استادان، دانشجویان و همچنين مدیرانی که زحمت برگزاری چنین جشنواره‌ای را متقبل شده‌اند، توفیقات، سلامتی و همچنين عزت در سایه شناخت و همچنين عمل به قرآن و همچنين تبلیغ معارف قرآنی مسألت فرماید.
ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷

ضرورت رشد خلاقیت‌های دانشجویان در زمینه قرآن پژوهی در تاریخ ۲۶ August 1397 | 10:54 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *