ضرورت سازماندهی، بازآرایی و همچنين تجدید نظر کارشناسی در ساختار مدیریت منابع انسانی – شریف

ضرورت سازماندهی، بازآرایی و همچنين تجدید نظر کارشناسی در ساختار مدیریت منابع انسانی – شریف

به نقل از شریف: ضرورت سازماندهی، بازآرایی و همچنين تجدید نظر کارشناسی در ساختار مدیریت منابع انسانی

وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری عصر امروز (دوشنبه) در دویست و همچنين پنجاه و همچنين هفتمین نشست مجمع مدیران کل منابع انسانی قوای سه‌گانه کشور بر ضرورت سازماندهی، بازآرایی و همچنين تجدید نظر کارشناسی در ساختار مدیریت منابع انسانی تأکید کرد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر منصور غلامی در این نشست که به میزبانی وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری برگزار شد، اظهار داشت: مجمع مدیران کل منابع انسانی قوای سه‌گانه کشور، مجمعی قانونی و همچنين حرفه‌ای است که با حضورشان در دستگاه‌های اجرایی می‌توانند مشورت و همچنين همفکری را به صحنه عمل منتقل کنند.

وی افزود: ساختارهای اداری مجموعه‌های دانشگاهی، میراثی گرانبها و همچنين در عین حال قدیمی محسوب می‌شوند و همچنين نیازمند آن هم است که در این زمینه طرحی نو دراندازیم و همچنين مدلی جدی، واقعی، هدفمند و همچنين متناسب با آینده تعریف کرد.

وزیر علوم بر سازماندهی، بازآرایی و همچنين تجدید نظر کارشناسی در ساختار مدیریت منابع انسانی تأکید کرد.

وی با بیان اینکه جذب اشخاص در سیستم باید هدفمند باشد، تصریح کرد: هر فردی برای وارد شدن و همچنين اشتغال در یک سیستم باید یک کارو بار يا کسب و کار يا همان شغل مشخص، با چارچوب تعریف شده و همچنين وظایف معلوم و همچنين موقعیت قرارگیری در سیستم انتخاب مي شود و همچنين بعد از به کارگیری باید آموزش‌های مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري را ببیند.

دکتر غلامی بر تقویت جایگاه مدیران، کارآیی و همچنين تمرکززدایی در سیستم مدیریت نیروی انسانی تأکید کرد و همچنين گفت: در صورت کارآیی و همچنين بهره‌وری نیروی انسانی باید به مسائل رفاهی و همچنين پشتیبانی کارمند رسیدگی و همچنين از لحاظ فکری و همچنين ذهنی مورد حمایت قرار گیرد.

وی ادامه داد: کارهای کارشناسی و همچنين جمع‌بندی این نشست‌ها می‌تواند هم از طرف نهاد مسائل اداری و همچنين استخدامی کشور و همچنين هم از سوی دستگاه‌های اجرایی به شکل وسیع‌تری ترویج مي شود؛ تا بتوانیم در مدیریت‌های خرد و همچنين کلان یک مسیر جدی، قانونمند و همچنين هدفمند را شکل دهیم.

ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷

ضرورت سازماندهی، بازآرایی و همچنين تجدید نظر کارشناسی در ساختار مدیریت منابع انسانی در تاریخ ۲۸ August 1397 | 4:25 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *