ضرورت کاهش وابستگی دانشگاه‌ها به بودجه دولتی با افزایش درآمدهای جدید و همچنين پایدار – شریف

ضرورت کاهش وابستگی دانشگاه‌ها به بودجه دولتی با افزایش درآمدهای جدید و همچنين پایدار – شریف

به نقل از شریف: ضرورت کاهش وابستگی دانشگاه‌ها به بودجه دولتی با افزایش درآمدهای جدید و همچنين پایدار

دکتر محمدتقی نظرپور دست يار اداری مالی و همچنين مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری در دومین همایش تحلیل مسائل و همچنين تامین منابع مالی در آموزش عالی، بر ضرورت کاهش وابستگی دانشگاه‌ها به بودجه دولتی با افزایش درآمدهای جدید و همچنين پایدار تاکید کرد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر نظرپور در این همایش که به میزبانی دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، با اشاره به بسترسازی مناسب برای نقش آفرینی دانشگاه‌ها در توسعه پایدار اظهار داشت: توسعه آموزش عالی با بهره بري و استفاده بیشتر و همچنين مناسبت تر از منابع غیردولتی، در کنار بودجه های دولتی، امری گریزناپذیر است؛ لذا باید در راستای کاهش وابستگی دانشگاه‌ها به بودجه دولتی و همچنين افزایش درآمدهای جدید و همچنين پایدار گام های موثری برداریم.

وی با اشاره به منابع درآمدی برخی از دانشگاه‌های برتر دنیا و همچنين مقایسه آن هم با دانشگاه های سطح یک کشور به بررسی سطوح متنوع و گوناگون و مختلف دخل و درآمد عمومی و همچنين اختصاصی دانشگاه‌ها پرداخت و همچنين افزود: بررسی روند توسعه دانشگاه‌های طراز اول جهان نشان می دهد که این جهت گیری در دنیا با عبور از دانشگاه‌های آموزش محور و همچنين پژوهش گرا به سمت دانشگاه‌های نسل سوم و همچنين چهارم بررسي کننده و پروهشگر شده است.

دست يار اداری، مالی ومدیریت منابع وزارت علوم با اشاره به تشکیل کارگروه تنوع بخشی به منابع آموزش عالی و همچنين طراحی مدل جامع درآمدزایی خاطرنشان کرد: در این کارگروه که با حضور جمعی از اعضای هیئت علمی و همچنين صاحب نظران دانشگاهی برگزار می مي شود، به بررسی و همچنين شناخت دقیق تر راه های تنوع بخشی به منابع آموزش عالی و همچنين ارائه برنامه جذاب و جالب و خوب عملیاتی می پردازد.

دومین همایش تحلیل مسائل و همچنين تامین منابع مالی در آموزش عالی کشور امروز (چهارشنبه) با حضور دکتر دلیری دست يار توسعه مدیریت و همچنين جذب سرمایه معاونت علمی و همچنين فناوری رئیس جمهور و همچنين جمعی از روسای دانشگاه‌ها در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد.

ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷

ضرورت کاهش وابستگی دانشگاه‌ها به بودجه دولتی با افزایش درآمدهای جدید و همچنين پایدار در تاریخ ۳۰ August 1397 | 9:11 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *