قائم مقام وزیر علوم در مسائل بین الملل بر اعزام مربیان برای کسب دانش فنی تاکید کرد – شریف

قائم مقام وزیر علوم در مسائل بین الملل بر اعزام مربیان برای کسب دانش فنی تاکید کرد – شریف

به نقل از شریف: قائم مقام وزیر علوم در مسائل بین الملل بر اعزام مربیان برای کسب دانش فنی تاکید کرد

قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری گفت: نیاز امروز دانشگاه فنی و همچنين حرفه ای در راستای بین المللی سازی، ارتقای سطح دانش اعضای هیأت علمی و همچنين مربیان با اعزام به کشورهای توسعه یافته برای به‌روز سازی اطلاعات و همچنين کسب تجربه و همچنين تجربه و مهارت بالا مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري است.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه فنی و همچنين حرفه ای، دکتر حسین سالار آملی در اولین نشست بین المللی سازی آموزش های عالی فنی و همچنين حرفه ای اظهار داشت: وزارت علوم در بحث بین المللی سازی آموزش عالی برنامه جذاب و جالب و خوب های جامعی دارد که در صورت تحقق کامل، تحول شگرفی در آموزش عالی و همچنين دانشگاه ها خواهیم داشت.
وی افزود: امروز بایستی علم و همچنين دانش برای رفع معظلات و مسائل و مشکلات اجتماعی و همچنين اقتصادی مورد بهره بري و استفاده قرار بگیرد که در همین راستا ارتباط دانشگاه ها با صنعت، تجاری سازی نتایج حاصل از تحقیقات پژوهشگران، توسعه آموزش های عالی فنی و همچنين حرفه ای و همچنين بین المللی سازی آموزش عالی سه محور اساسی و همچنين سیاست کلان وزارت علوم است.
دکتر سالار آملی با اشاره به برنامه جذاب و جالب و خوب ششم توسعه و همچنين اهمیت بین المللی سازی آموزش عالی در ذیل این برنامه جذاب و جالب و خوب اظهار داشت: رساندن دانشگاه ها به تراز بین المللی، ایجاد شعب دانشگاه های کشورمان در دیگر کشورها و همچنين ایجاد دوره های مشترک با مشارکت دانشگاه ها و همچنين مراکز پژوهشی شامل مصوبات قانون برنامه جذاب و جالب و خوب ششم در قسمت و بخش همکاری های علمی بین المللی است.
وی تصریح کرد: معتقدم در دانشگاه فنی و همچنين حرفه ای بایستی به دنبال تربیت تکنسین و همچنين نیروی ماهر جهت به حرکت درآوردن چرخ های صنعت کشور با دستانی توانا و همچنين فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن خلاق باشیم.
وی با اعلام اینکه وزارت علوم تمایل به راه اندازی شعبات دانشگاه فنی و همچنين حرفه ای در کشورهای منطقه مانند عراق، سوریه، افغانستان، تاجیکستان، افغانستان و همچنين… دارد، افزود: بایستی برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی منسجم برای بین المللی سازی آموزش های مهارتی و همچنين کاربردی با محورهای مشخص برای کشورهای هدف در دستور کاراین دانشگاه قرار گیرد.
در ادامه این نشست، دکتر صالحی عمران، رئیس دانشگاه فنی و همچنين حرفه ای گفت: در برهه کنونی بین المللی سازی آموزش های عالی فنی و همچنين حرفه ای راباید جدی گرفته و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب عملیاتی مختص آن هم را پیاده کنیم.
وی با اشاره به پتانسیل و همچنين ظرفیت بالقوه و همچنين گستره جغرافیایی دانشگاه فنی و همچنين حرفه ای در سراسر کشور بین المللی شدن را یکی از مباحث مهم محافل دانشگاهی قلمداد کرد و همچنين گفت: امروز با وجود تعدادی از مراکز تابعه دانشگاه در مرزهای مشترک با کشورهای هم جوار، فرصت مغتنمی برای بین المللی سازی آموزش های فنی و همچنين حرفه ای به وجود آمده است که دانشگاه در این زمینه برنامه جذاب و جالب و خوب های گسترده ای دارد.
دکتر صالحی عمران از اعطای شورای مستقل برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی درسی آموزش های مهارتی از سوی وزارت علوم به دانشگاه فنی و همچنين حرفه ای خبر داد و همچنين با تأکید بر تقاضا محوری و همچنين مؤلفه های سازنده شایستگی دانش آموختگان تصریح کرد: شاخص های اصلی رتبه بندی در کشورهای پیشرفته در بین دانشگاه های دنیا بحث اشتغال فارغ التحصیلان است.
وی خاطر نشان کرد: بین المللی شدن یکی از مهم ترین لوازم در عصر جهانی شدن و همچنين رویکردی مهم برای احیای تفکرات نظام علمی و همچنين فرهنگی جهان است و همچنين پیامدهای مثبت فراوانی همچون گسترش تجربه و مهارت بالا های ارتباطی بین فرهنگی، انتقال تکنولوژی، افزایش زمینه های مطالعاتی، فراهم شدن فرصت مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري برای جذب اساتید و همچنين دانشجویان خارجی، تقویت تحقیقات و همچنين تولیدات علمی، بهره وری اقتصادی و همچنين منافع مالی را در پی دارد.
رئیس دانشگاه فنی و همچنين حرفه ای عنوان کرد: یکی از برنامه جذاب و جالب و خوب های اصلی حوزه بین الملل این دانشگاه، برگزاری دوره‌های کوتاه مدت در زمینه مراودات علمی، گفتگوی مهارتی بین دانشگاه های مطرح جهان، انتقال تکنولوژی و همچنين فناوری های روز دنیا شامل انرژی های پاک با تدریس اساتید خارجی و همچنين اعزام اساتید برای فرصت های مطالعاتی و همچنين دوره های دانش افزایی است.
وی در پایان با اشاره به تغییر دیدگاه های جهانی نسبت به تکنولوژی و همچنين فناوری های نو عنوان کرد: ما در دانشگاه باید به دنبال فناوری هایی باشیم که نیاز اساسی به هزینه کرد بالا شامل تجهیز و همچنين تأمین ملزومات کارگاهی و همچنين آزمایشگاهی ندارد.
م.ع ۶۰/ ر.ب ۴۵

قائم مقام وزیر علوم در مسائل بین الملل بر اعزام مربیان برای کسب دانش فنی تاکید کرد در تاریخ ۱۵ August 1397 | 5:51 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *