قائم مقام وزیر علوم : وزارت علوم در مقابله با تقلب در آثار علمی مانند پایان نامه فروشی،بسیار جدی است – شریف

قائم مقام وزیر علوم : وزارت علوم در مقابله با تقلب در آثار علمی مانند پایان نامه فروشی،بسیار جدی است – شریف

به نقل از شریف: قائم مقام وزیر علوم : وزارت علوم در مقابله با تقلب در آثار علمی مانند پایان نامه فروشی،بسیار جدی است

قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری با تاکید بر جدیت این وزارت خانه در مقابله با تقلب در آثار علمی مانند پایان نامه فروشی و همچنين مدرک فروشی گفت: در این خصوص با همکاری دستگاه قضایی و همچنين نیروی انتظامی با متخلفان برخورد می مي شود.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر عبدالرضا باقری عصر امروز در نشست بررسی راهکارهای اجرایی “قانون پیشگیری و همچنين مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی” که در دفتر معاونت حقوقی وزارت علوم برگزار شد؛ اظهار داشت: تا زمانی که آیین نامه اجرایی قانون مقابله با تقلب در آثار علمی در هیات حکومت تصویب مي شود، وزارت علوم می تواند با موارد روشن و همچنين آشکار تقلب در آثار علمی مانند سایت های فروش پایان نامه و همچنين مدرک تحصیلی مقابله و همچنين از آنان به دستگاه قضایی شکایت کند یا موارد تخلف را به نیروی انتظامی اعلام نماید.
وی افزود: به تا حال اقدامات پراکنده برای تحقق اهداف مورد نظر انجام گرفته و همچنين برای تحقق نتیجه ملموس، دو کارگروه پیشگیری و همچنين مقابله در ستاد وزارت علوم تشکیل می مي شود.
دکتر باقری اظهار داشت: عموم شهروندان و مردم شهر، جامعه و همچنين جامعه دانشگاهی موافق اجرای «قانون پیشگیری و همچنين مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی» خواهند بود و همچنين اجرای آن هم از طریق انجمن های علمی و همچنين اصناف و همچنين بدون نیاز به تشکیلات کلان امکانپذیر است.
دکتر حسین سیمایی صراف، دست يار حقوقی و همچنين مسائل مجلس وزارت علوم نیز در این نشست گفت: اجرای «قانون پیشگیری و همچنين مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی» پیچیدگی های خاصی دارد و همچنين با بحث مقابله و همچنين تعطیلی موسسات غیر مجاز آموزش عالی نیز مرتبط است، بنابراین به هماهنگی و همچنين ارتباط کامل درون ستاد وزارت علوم نیاز دارد.
وی با اشاره به دشواری اجرای قانون در سطح جامعه نسبت به داخل دانشگاه گفت: قسمت و بخش داخل دانشگاهی مرتبط با “قانون پیشگیری و همچنين مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی” دانشجویان و همچنين اعضای هیات علمی خواهند بود که در این زمینه با تبیین بیشتر قانون، اطلاع رسانی و همچنين دقت و همچنين نظارت تيم های آموزشی قسمت و بخش اعظم معظلات و مسائل و مشکلات قابل حل است.
دست يار حقوقی و همچنين مسائل مجلس وزارت علوم با تاکید بر پیچیدگی ها و همچنين معظلات و مسائل و مشکلات شناسایی و همچنين مبارزه با موسسات ارائه کننده مدارک تحصیلی غیر مجاز تحصیلی گفت: به زودی وزارت علوم با نیروی انتظامی و همچنين اتاق اصناف در زمینه اجرای «قانون پیشگیری و همچنين مقابله با تقلب در تهیه آثار تفاهم نامه همکاری امضا می کند.
دکتر سیمایی صراف با اشاره به اینکه وزارت علوم آیین نامه پیشنهادی خود را در زمینه «قانون پیشگیری و همچنين مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی» به کمیسیون علمی هیات حکومت ارسال کرده است، گفت: در صورت تصویب این آیین نامه در هیات حکومت، مقابله با متخلفان حوزه پایان نامه فروشی و همچنين مدرک فروشی شتاب می گیرد.
دست يار آموزشی وزیر علوم، رئیس نهاد مسائل دانشجویان، رئیس مرکز نظارت و همچنين ارزیابی آموزش عالی، رئیس مرکز حراست، مدیرکل حوزه وزارتی و همچنين مدیرکل آموزش عالی غیر دولتی وزارت علوم و همچنين دست يار اطلاع‌رسانی پژوهشگاه علوم و همچنين فناوری اطلاعات ایران در این نشست حضور داشتند و همچنين مقررشد نمایندگان خودرا برای عضویت در کارگروه های پیشگیری و همچنين مقابله «قانون پیشگیری و همچنين مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی» به معاونت حقوقی و همچنين مسائل مجلس معرفی کنند.
م.ع ۶۰/ ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷

قائم مقام وزیر علوم : وزارت علوم در مقابله با تقلب در آثار علمی مانند پایان نامه فروشی،بسیار جدی است در تاریخ ۲ August 1397 | 6:11 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *