لازمه پیشرفت فناوری های نوین،سرمایه گذاری قسمت و بخش خصوصی در این عرصه است – شریف

لازمه پیشرفت فناوری های نوین،سرمایه گذاری قسمت و بخش خصوصی در این عرصه است – شریف

به نقل از شریف: لازمه پیشرفت فناوری های نوین،سرمایه گذاری قسمت و بخش خصوصی در این عرصه است

دکترسورنا ستاری دست يار علمی و همچنين فناوری رئیس جمهوری در بازدید از پارک علم و همچنين فناوری کردستان گفت: ما در صورتی در فناوری‌های نوین برنده خواهیم بود که وارد شدن قسمت و بخش خصوصی را تسهیل و همچنين آنان را تشویق به سرمایه‌گذاری در این حوزه کنیم.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل ازپارک علم و همچنين فناوری کردستان، دکترستاری در بازدید ازاین پارک با بیان اینکه ضرورت دارد حکومت از پارک‌های علم و همچنين فناوری و همچنين ایده‌های دانش بنیان حمایت کند، اظهار داشت: مهم‌ترین اتفاق در این قسمت و بخش باید توسط خود شهروندان و مردم شهر استان و همچنين سرمایه‌گذاران قسمت و بخش خصوصی اتفاق بیفتد.
دکترستاری پارک‌های علم و همچنين فناوری را در صورت موفقیت دارای ارزش افزوده فراوان توصیف کرد و همچنين گفت‌: تولیدات دانش بنیان دخل و درآمد آفرین خواهند بود و همچنين جوانان در این شرکت‌ها می‌توانند درآمدهای میلیاردی تولید کنند.
وی عدم صنعتی بودن استان کردستان را از جهاتی به نفع استان دانست و همچنين گفت: برخی استان‌های صنعتی هم‌اکنون با معظلات و مسائل و مشکلات فراوان زیست محیطی و همچنين آب درگیر خواهند بود و همچنين جوانان این دیار باید با تکیه بر فناوری‌های دانش بنیان جلو این معضلات را گرفته و همچنين از تولیدات دانش بنیان برای ایجاد کارو بار يا کسب و کار يا همان شغل و همچنين دخل و درآمد بهره بري و استفاده کنند.
دست يار علمی و همچنين فناوری رئیس جمهوری با بیان اینکه از جوانان خوش فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن پارک علم و همچنين فناوری استان حمایت می‌کنیم خاطرنشان کرد: در این سفر مصوبات خوبی برای استان خواهیم داشت و همچنين در گام نخست چهار میلیارد تومان به صندوق نوآوری و همچنين شکوفایی پارک علم و همچنين فناوری کمک خواهیم کرد.
دکترستاری پیشرفت پارک علم و همچنين فناوری کردستان را دور از انتظار توصیف کرد و همچنين گفت: به نسبت بازدید قبلی از پارک علم و همچنين فناوری کردستان شاهد پیشرفت‌های شگرفی هستم و همچنين این امید را می‌دهد که پارک علم و همچنين فناوری کردستان به یکی از قطب‌های علمی منطقه تبدیل مي شود.
دکترخالد سعیدی رییس پارک علم و همچنين فناوری کردستان با ارائه گزارشی از فعالیت‌های این پارک گفت: هسته اولیه پارک در ساختمانی به مساحت تقریبی ۲۰۰ متر مربع شکل گرفت، ولي بايد توجه داشت با تلاش و همچنين همت تمامی مسئولان دلسوز استان و همچنين همکاران پارک از بدو فعالیت تا به امروز و همچنين خیرین عزیزی که بدون هیچ چشم داشتی تنها و فقط برای ایجاد کسب و همچنين کار برای جوانان این خطه و همچنين اعتلای این سرزمین همت کردند، احداث ساختمان جدید مرکز رشد پارک علم و همچنين فناوری کردستان، در زمینی به مساحت ۱۶۲۰ متر و همچنين زیر بنای تقریبی ۶۸۰۰ متر در اول فروردین ماه سال شمسي ۱۳۹۵ آغاز شد و همچنين بعد از گذشت کمتر از یک سال شمسي و همچنين نیم از آغاز عملیات ساخت، به بهره‌برداری رسید.
دکترسعیدی در ادامه به حوزه‌های فعالیت مرکز نوآوری اشاره کرد و همچنين گفت: مرکز نوآوری در حوزه‌های محتوای دیجیتال، انرژی‌های نو، ICT، برق و همچنين الکترونیک فعالیت می‌کند.
رییس پارک علم و همچنين فناوری کردستان در ادامه گفت: هم اکنون ۹۲ واحد فناور و همچنين شرکت در پارک علم و همچنين فناوری کردستان مشغول به فعالیت خواهند بود و همچنين تعداد ۲۱ اختراع تایید شده، ۴ علامت تجاری ثبت شده، ۳۱ محصول نمونه‌سازی شده و همچنين ۳۰ محصول تجاری شده‌اند.
دکترسعیدی همچنین میزان دخل و درآمد شرکت‌های رشد یافته از سال شمسي ۹۲ تا پایان ۹۶ را حدوداً ۱۱۴ میلیارد ریال عنوان کرد که این میزان در سال شمسي ۹۶ برابر با ۵۳ میلیارد ریال بوده است.
رییس پارک علم و همچنين فناوری کردستان اظهارکرد: پارک علم و همچنين فناوری کردستان با همکاری دستگاه‌های اجرایی استان شامل استانداری، اداره کل ارتباطات و همچنين فناوری اطلاعات، اداره تعاون، کار و همچنين رفاه اجتماعی و همچنين اجرای فاز اول طرح تکاپو را به عهده گرفته است. در اولین فاز ۱۰ شرکت معتبر و همچنين فناور مشارکت کرده و همچنين با اجرای پروژ‌ه‌هایی تعریف شده، حدود ۳۰۰ فرد يا شخص در قالب تیم‌های ۳ تا ۵ نفره در بازه زمانی یک ساله به صورت تخصصی آموزش و همچنين در حوزه فناوری اطلاعات مشغول به کار خواهند شد.
وی در ادامه بیان داشت: رویای ما اقتصاد خلاق است و همچنين با توجه به کمبود زیرساخت‌های صنعتی در استان کردستان، باید به سمت اقتصاد خلاق که مبتنی بر فرهنگ، هنر و همچنين علوم انسانی حرکت کنیم.
در ادامه بازدیدهای امروز، دست يار علمی فناوری ریاست جمهورعلاوه بر بازدید از مرکز نوآوری و همچنين نهاده‌های فاز اول طرح تکاپو و همچنين آزمایشگاه‌های مستقر از سایت پارک علم و همچنين فناوری کردستان، با حضور در محل فعالیت شرکت‌های دانش بنیان کیمیا بومی سازان، روماک گستر غرب و همچنين کنترل گستر کهربا از نزدیک با فعالیت‌های این شرکت‌ها آشنا شد.
در این بازدید معاونان و همچنين مدیران معاونت علمی فناوری ریاست جمهور، استاندار کردستان، مدیران ارشد استان و همچنين برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی دکترستاری را همراهی می‌کردند.
ل.س ۴۲/ ر.ب ۴۵

لازمه پیشرفت فناوری های نوین،سرمایه گذاری قسمت و بخش خصوصی در این عرصه است در تاریخ ۲۶ August 1397 | 3:02 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *