لزوم اطلاع رسانی فعالیت پارک های علم و همچنين فناوری جهت آگاهی شهروندان و مردم شهر و همچنين مسئولان – شریف

لزوم اطلاع رسانی فعالیت پارک های علم و همچنين فناوری جهت آگاهی شهروندان و مردم شهر و همچنين مسئولان – شریف

به نقل از شریف: لزوم اطلاع رسانی فعالیت پارک های علم و همچنين فناوری جهت آگاهی شهروندان و مردم شهر و همچنين مسئولان

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و همچنين فناوری سیستان و همچنين بلوچستان، سی و همچنين چهارمین نشست پارک های علم و همچنين فناوری سراسر کشور با حضور دکترمسعود برومند، دست يار پژوهش و همچنين فناوری و همچنين دکتر مهدی کشمیری، قائم مقام دست يار پژوهش و همچنين فناوری در مسائل فناوری و همچنين مدیر کل دفتر سیاستگذاری و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی مسائل فناوری وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری درمحل پارک علم و همچنين فناوری سیستان و همچنين بلوچستان برگزار شد.
دراین نشست دکتر برومند با اشاره به زیبایی های استان پهناور سیستان و همچنين بلوچستان و همچنين جاذبه های آن هم، اظهار داشت: این استان موقعیت های بسیار خوبی برای فعالیت و همچنين کار دارد و همچنين پیدا کردن این موقعیت ها در استان نیازمند یک نوع نگرش خاصی است، و همچنين در صورتي که اشخاص این نگرش را داشته باشند خواهند دید که اینجا خاکش از طلاست.
دست يار پژوهش و همچنين فناوری وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری ادامه داد: با گذشت زمان دوستان و همچنين همکاران ما در دیگر نهاد های حکومت به این نتیجه می رسند که پارک های علم و همچنين فناوری از اهمیت خیلی بالایی برخوردارند و همچنين توسعه اشتغال از همین طریق امکان پذیراست.
وی با اشاره به فضای اقتصادی و همچنين تهاجم گرفته شده در این حوزه افزود: قسمت و بخش هایی که می تواند ما را از فشار خارج کند، فعالیت پارک های علم و همچنين فناوری و همچنين شرکت های کوچک و همچنين متوسطی است که در این پارک ها شکل می گیرند، بنابرین اهمیت فعالیتی که همکاران در پارک های علم و همچنين فناوری انجام می دهند بیش از پیش بر همه آشکار است.
دکتر برومند با اشاره به اهمیت برگزاری این نشست ها، تصریح کرد:.در صورتي که جایی وجود دارد که نیازمند پشتیبانی است، خروجی این نوع جلسات و همچنين این نوع گردهمایی ها است که نتایج حاصل از آن هم در هر منطقه می تواند مسئولان منطقه را هم به حرکت و همچنين واکنش وادارد.
دست يار پژوهش و همچنين فناوری وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری تصریح کرد: ما به شدت نیازمند این هستیم که از هر پارک علم و همچنين فناوری یک طرح جدید، موضوع جدید، نگاه جدید بیرون بیاید که موجب مي شود تعداد شرکت ها در قالب مجموعه های فناوری پارک افزایش پیدا کند و همچنين از طرف دیگر به شدت نظر داریم که کیفیت واحدهایی که وارد پارک ها می شوند، باید بهبود پیدا کند.
دکتر برومند با اشاره به اهمیت دیده شدن پارک های علم و همچنين فناوری، عنوان داشت: باید به دنبال روش هایی باشیم که فعالیت هایی که در پارک ها صورت می گیرد، بیشتر دیده مي شود و همچنين شهروندان و مردم شهر و همچنين مسئولان از آن هم بیشتر آگاه شوند.
در ادامه سی و همچنين چهارمین نشست روسای پارک های علم و همچنين فناوری سراسر کشور، دکتر کشمیری، اظهار داشت: اصلی ترین دلیلی که این جلسه را در پارک علم و همچنين فناوری سیستان و همچنين بلوچستان برگزار کردیم این بود که در واقع یک نگاهی به مدل دیگری از ایجاد پارک در کشور داشته باشیم.
وی افزود: به نظر می رسد حوزه پارک های علم و همچنين فناوری آرام آرام مورد استقبال مسئولان اجرایی در سطح منطقه ای و همچنين ملی قرار گرفته است.
در این نشست دو روزه نقل از کار دفتر برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی مسائل فناوری و همچنين هماهنگی ها جهت برگزاری هفته پژوهش مورد بررسی قرار گرفت.
همچنین بازدیدی از مجتمع فناوری پارک علم و همچنين فناوری سیستان و همچنين بلوچستان و همچنين دستاوردهای آن هم شامل: مرکز نوآوری صنایع خلاق، مجموعه شتاب صنایع خلاق، مرکز تحقیق و همچنين نوآوری هنر، مرکز فن آموز و همچنين خلاقیت دانش آموزی، کانون های توسعه، مرکز انیمیشن و همچنين تولید محتوا، استدیوی تخصصی صدا، خوشه کسب و همچنين کار IT، مرکز سرويس ها و خدمات کسب‌وکار، آزمایشگاه اینترنت اشیاء، آزمایشگاه کشت بافت و همچنين همچنین شرکت‌های مستقر در پارک علم و همچنين فناوری و همچنين مرکز رشد انجام شد.
از مجتمع شتاب دهی کسب و همچنين کارهای نوپای پارک علم و همچنين فناوری سیستان و همچنين بلوچستان نیز بازدید شد و همچنين سه شتابدهنده مستقر در آن هم به ارائه دستاورهای خود پرداختند.
همچنین سرويس ها و خدمات و همچنين محصولات سه شرکت دانش بنیان برای بهره بري و استفاده در پارک های علم و همچنين فناوری ارائه شد و همچنين شرکت «بوم رنگ» سرويس ها و خدمات خود در حوزه واسطه گری فناوری، شرکت «نقشه راه و همچنين کسب و همچنين کار ایرانیان» سامانه سرويس ها و خدمات مشاوره ای تخصصی و همچنين شرکت «سنجش و همچنين دانش آیریک» نرم افزار ارزیابی شرکت های مستقر در پارک ها و همچنين مراکز رشد را معرفی کردند.
در روز دوم این نشست نیز گزارشی از «برنامه جذاب و جالب و خوب های آموزشی و همچنين توانمندسازی» پارک های علم و همچنين فناوری ارائه شد و همچنين نقل از پیشبرد «بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد» مورد بررسی قرار گرفت و همچنين نیازهای نرم افزاری مربوطه و همچنين نرم افزار «دریک» معرفی شد.
س.س ۵۱/ ر.ب ۴۵

لزوم اطلاع رسانی فعالیت پارک های علم و همچنين فناوری جهت آگاهی شهروندان و مردم شهر و همچنين مسئولان در تاریخ ۲۶ August 1397 | 2:55 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *