مشارکت حداکثری دانشگاهیان در فعالیت های قرآنی، دغدغه اصلی نظام آموزش عالی کشوراست – شریف

مشارکت حداکثری دانشگاهیان در فعالیت های قرآنی، دغدغه اصلی نظام آموزش عالی کشوراست – شریف

به نقل از شریف: مشارکت حداکثری دانشگاهیان در فعالیت های قرآنی، دغدغه اصلی نظام آموزش عالی کشوراست

دکتر غلامرضا غفاری،دست يار فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری، گفتمان‌سازی قرآنی در دانشگاه‌ها را یکی از اولویت‌های اصلی وزارت علوم عنوان کرد و همچنين گفت: مشارکت حداکثری دانشگاهیان در فعالیت های قرآنی، دغدغه اصلی نظام آموزش عالی کشوراست.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در آیین اختتامیه سی‌وسومین جشنواره ملی قرآن و همچنين عترت دانشجویان کشور که شامگاه امروز در محل دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد، دکتر غفاری با بیان اینکه این جشنواره حاصل کار یکساله مجموعه فرهنگی وزارت علوم و همچنين سایر دانشگاه‌ها است، اظهار داشت: این جشنواره یکی از بادوام‌ترین، مستمرترین، پرمخاطب‌ترین و همچنين متنوع‌ترین فعالیت‌های فرهنگی در دانشگاه‌ها به شمار می‌رود چراکه دغدغه اصلی نظام آموزش عالی کشور در این است که دانشجویان وارد شدن بیشتری برای مشارکت در چنین برنامه جذاب و جالب و خوب‌هایی داشته باشند.
دکتر غفاری با اشاره به حضور ۴ هزار کانون فرهنگی در دانشگاه‌های کشور خاطرنشان کرد: خوشبختانه فعالیت داوطلبانه دانشجویان در کانون‌های قرآنی، دینی و همچنين فرهنگی دانشگاه‌ها بسیار قابل توجه است به طوری که ۷۰ قسمت و بخش کانون‌های فرهنگی کشور در عرصه قرآنی فعال خواهند بود.
وی گفت: در حال حاضر توسعه فضایل قرآنی و همچنين فرهنگ دینی در دانشگاه‌ها دغدغه اصلی وزارت علوم به شمار می‌رود چراکه وجود نیروهای فکری قوی از هیات علمی و همچنين دانشجو در دانشگاه‌ها ظرفیت قابل اعتنایی برای گرایش و همچنين فرهنگ سازی در عرصه فعالیت‌های قرآنی به شمار می‌رود و همچنين ما تلاش می‌کنیم تمسک به فعالیت‌های قرآنی در دانشگاه‌ها به روش‌های متنوع و گوناگون و مختلف اتفاق بیفتد.
دست يار فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم تصریح کرد: آنچه که برای ما اهمیت دارد این است که آموزه‌های قرآنی تنها و فقط در سطح نظر و همچنين ایده بین دانشجویان باقی نماند، بلکه به نوعی این آموزه‌ها به برنامه جذاب و جالب و خوب‌های عملی در زندگی دانشجویان تبدیل مي شود.
دکتر غفاری در پایان گفت: باید قدردان تلاش دانشگاه‌های متنوع و گوناگون و مختلف در مجموعه‌های وزارت علوم، وزارت بهداشت، دانشگاه علوم و همچنين معارف قرآن کریم، دفتر نهاد رهبری در دانشگاه‌ها و همچنين واحدهای دانشگاهی دانشگاه آزاداسلامی در برگزاری سی‌وسومین جشنواره ملی قرآن و همچنين عترت دانشجویان کشور باشیم.
ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷

مشارکت حداکثری دانشگاهیان در فعالیت های قرآنی، دغدغه اصلی نظام آموزش عالی کشوراست در تاریخ ۲۷ August 1397 | 11:04 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *