مهلت ارسال آثار برای جشنواره هنری هفته پژوهش تمدید شد – شریف

مهلت ارسال آثار برای جشنواره هنری هفته پژوهش تمدید شد – شریف

به نقل از شریف: مهلت ارسال آثار برای جشنواره هنری هفته پژوهش تمدید شد

دست يار اجرایی دبیرخانه شورای عالی عتف از تمدید جشنواره هنری فرصت‌ها و همچنين چالش‌های ملی همزمان با هفته ملی پژوهش و همچنين فناوری در دبیرخانه این شورا خبر داد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دبیرخانه شورای عالی عتف، مصطفی کاظمی دست يار اجرایی این دبیرخانه با اعلام این خبر گفت: با توجه به استقبال خوب دانش آموزان، دانشجویان، فارغ التحصیلان و همچنين پژوهشگران از جشنواره هنری هفته پژوهش، مهلت ارسال آثار برای این جشنواره تا دهم آذر ۹۷ تمدید شده است.
وی هدف از برگزاری این جشنواره را روشنگری بازیگران عرصه علم، پژوهش و همچنين نوآوری و همچنين پیوند شهروندان و مردم شهر با حوزه‌های تخصصی و همچنين گشایش افقی پرامید و همچنين رهیافت‌های موثر در زمینه “فرصت‌ها و همچنين چالش‌ها ملی” عنوان کرد.
دست يار اجرایی دبیرخانه شورای عالی عتف، مدیریت آب و همچنين خاک، حمل و همچنين نقل و همچنين آلودگی محیط زیست، سلامت و همچنين درمان، فرهنگ و همچنين سرمایه اجتماعی و همچنين فضای مجازی را موضوع های این جشنواره برشمرد که در دو قسمت و بخش «دانشجویان، فارغ التحصیلان و همچنين پژوهشگران» و همچنين «دانش آموزان» در رشته های کاریکاتور، عکاسی، نقاشی، فیلم کوتاه مستند و همچنين انیمیشن (حداکثر ۶۰ ثانیه) برگزار می مي شود.
کاظمی افزود: آثار تهیه شده با موبایل نیز با رعایت شرایط در قسمت و بخش مقررات ارسال آثار، قابل قبول است.
وی همچنین تعداد آثار ارسالی در هر قسمت و بخش را سه مورداعلام و همچنين خاطرنشان کرد: تمام شرکت کنندگان باید از طریق نشانی اینترنتی www.atf.gov.ir در جشنواره ثبت نام و همچنين آثار خود را ارسال کنند.
دست يار اجرایی دبیرخانه شورای عالی عتف در خصوص شرایط آثار ارسالی در هر رشته گفت: رشته های هنری این جشنواره شامل “کاریکاتور”، “عکاسی”، “نقاشی”، “فیلم کوتاه مستند (حداکثر ۶۰ ثانیه) و همچنين “انیمیشن (حداکثر ۶۰ ثانیه) ” انتخاب شده و همچنين آثار تهیه شده با موبایل نیز با رعایت شرایطی قابل قبول است.
وی افزود: تعداد آثار ارسالی در رشته کاریکاتور و همچنين رشته عکاسی حداکثر ۳ اثر و همچنين حجم هر اثر حداقل ۳ مگابایت و همچنين حداکثر ۵ مگابایت در فرمت JPG است و همچنين تعداد آثار در رشته نقاشی نیز ۵ اثر و همچنين در مقدار و اندازه A3 (4961 در ۳۵۰۸ پیکسل) اعلام شده است.
کاظمی گفت: در رشته فیلم کوتاه مستند نیز هر شرکت‌کننده می‌تواند حداکثر ۳ اثر ارسال کند وتمامی آثار ارسالی در این قسمت و بخش باید با کادر افقی و همچنين نسبت تصویرهای ۹×۱۶ و همچنين یا ۳×۴ و همچنين در ابعاد حداقل ۷۲۰ ×۱۲۸۰ فیلمبرداری شده باشند.همچنین فرمت‌های قابل پذیرش شامل موارد عمومی و همچنين استاندارد از قبیل MPEG – H.264 – AVI – MP4 – MOVو MXF است.
وی افزود: هر شرکت‌کننده در رشته انیمیشن می‌تواند ۳ اثر در فرمت‌های عمومی و همچنين استاندارد از قبیل MPEG – H.264 – AVI– MP4 – MOV و همچنين MXF ارسال کند.
دست يار اجرایی دبیرخانه شورای عالی عتف گفته استبر اساس این فراخوان تمام شرکت‌کنندگان باید از طریق نشانی اینترنتی www.atf.gov.ir در جشنواره ثبت نام و همچنين آثار خود را ارسال کنند و همچنين حضور شرکت‌کنندگان در بیش از یک رشته بلامانع است، ولي بايد توجه داشت برای شرکت در هر رشته، فرایند ثبت نام باید به روش جداگانه انجام می مي شود.
کاظمی اعلام کرد: به آثار برتر در قسمت و بخش دانش آموزان در هر رشته به فرد يا شخص اول ۳ میلیون تومان، فرد يا شخص دوم ۲ میلیون تومان و همچنين فرد يا شخص سوم یک میلیون تومان به همراه لوح تقدیر و همچنين در قسمت و بخش دانشجویان، فارغ التحصیلان و همچنين پژوهشگران به فرد يا شخص اول ۴ میلیون تومان، فرد يا شخص دوم ۳ میلیون تومان و همچنين فرد يا شخص سوم ۲ میلیون تومان به همراه لوح تقدیر اعطا می‌مي شود.
علاقه‌مندان برای شرکت در این جشنواره می‌توانند تا ۱۰ آذر ماه امسال نسبت به ارسال آثار خود اقدام کنند.
مراسم اختتامیه و همچنين اهدای جوایز این جشنواره در تاریخ ۲۷ آذر همزمان با هفته پژوهش، برگزار خواهد شد. آثار برگزیده نیز در نمایشگاه دستاوردهای هفته ملی پژوهش که از تاریخ سوم تا ششم آذرماه که در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می مي شود به نمایش در خواهد آمد.
ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷

مهلت ارسال آثار برای جشنواره هنری هفته پژوهش تمدید شد در تاریخ ۲۰ August 1397 | 9:31 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *