نشانه‌های آشکارِ افول اقتدار و قدرت آمریکا؛ ایران قوی و همچنين پیشرفته‌تر شده است – شریف

نشانه‌های آشکارِ افول اقتدار و قدرت آمریکا؛ ایران قوی و همچنين پیشرفته‌تر شده است – شریف

به نقل از شریف: نشانه‌های آشکارِ افول اقتدار و قدرت آمریکا؛ ایران قوی و همچنين پیشرفته‌تر شده است

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (شنبه) در آستانه ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار در دیدار هزاران فرد يا شخص از دانش آموزان و همچنين دانشجویان با تجلیل از حضور پرمعنا و همچنين عظیم شهروندان و مردم شهر در «رزمایش بی نظیر، توصیف ناپذیر و همچنين شگفتی ساز اربعین»، سه حادثه ۱۳ آبانِ ۴۳، ۵۷ و همچنين ۵۸ را نشانه هایی از چالش عمیق و همچنين مستمر ملت ایران و همچنين امریکا خواندند.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به شکست شیطان پهناور و بزرگ در تحقق هدف اصلی توطئه‌های ۴۰ سال شمسي اخیر آن هم یعنی بازگشت به سیطره دوران رژیم ستم شاهی در ایران تأکید کردند: افول آمریکا به واقعیتِ مورد اجماع صاحب‌نظران معتبر جهان تبدیل شده ولي بايد توجه داشت در سوی دیگر این چالش، ملت ایران با انگیزه، روحیه و همچنين کار و همچنين تلاش جوانان عزیزش، آینده‌ای درخشان و همچنين به مراتب بهتر را در پیش دارد.
حضرت آیت الله خامنه‌ای در ابتدای سخنانشان با تبریک به همه کسانی که توفیق حضور در حرکت پرشور اربعین را داشتند، گفتند: غربی‌ها از درک و همچنين تحلیل این پدیده فوق العاده عاجزند، آنها چند سال شمسي در قبال حرکت عظیم اربعین «توطئه سکوت» را به‌کار گرفتند ولي بايد توجه داشت امسال مجبور شدند مقداری به آن هم بپردازند البته با تحلیل‌های خصمانه و همچنين غلط و همچنين بلاهت آمیز.
ایشان با تأکید بر اینکه سرچشمه فیاض راهپیمایی اربعین، غربی‌ها و همچنين رسانه‌های آنها را دستپاچه کرده است، گفتند: رسانه‌های غربی همچون رادیو انگلیس ادعای حکومتی بودن این مراسم عظیم را مطرح کردند ولي بايد توجه داشت کدام حکومت می‌تواند ۱۰ تا ۱۵ میلیون انسان را در مسافتی حداقل ۸۰ کیلومتری، پیاده به حرکت درآورد؟
رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: در صورتي که بر فرض محال هم قبول کنیم که جمهوری اسلامی ایران و همچنين حکومت عراق عامل شکل گیری چنین حرکت عظیمی بوده‌اند، این یک معجزه است و همچنين غربی‌ها هم در صورتي که می‌توانند چنین حرکت بی نظیری را راه بیاندازند.
حضرت آیت الله خامنه ای تأکید کردند: حرکت بی نظیر اربعین، جز با عشق و همچنين ایمان و همچنين جوشندگی خون شهیدان والا مقام شکل نمی‌گیرد و همچنين هیچ عامل دیگری قادر به برپایی چنین عظمتی نیست.
رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه حرکت اربعین سال شمسي به سال شمسي عظیم‌تر و همچنين بهتر خواهد شد، از پذیرایی و همچنين میهمانداری محبت آمیز حکومت و همچنين ملت عراق و همچنين شخصیت‌های صاحب نظر و همچنين سیاسی این کشور قدردانی کردند.
حضرت آیت الله خامنه ای در قسمت و بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سه حادثه روز سیزده آبان که به نحوی مرتبط با آمریکا است، گفتند: حادثه اول در سال شمسي ۱۳۴۳ مرتبط به تبعید امام و پيشوا خمینی (ره) در پی اعتراض ایشان به لایحه کاپیتالاسیون یا آن هم مصونیت اتباع امریکایی در ایران بود. حادثه دوم به کشتار دانش آموزان و همچنين جوانان و نوجوانان به دست رژیم امریکاییِ پهلوی در سال شمسي ۵۷ مرتبط می‌مي شود و همچنين در حادثه سوم که در سال شمسي ۱۳۵۸ اتفاق افتاد، لانه جاسوسی آمریکا به دست دانشجویان تسخیر شد که در واقع سیلی متقابل ملت ایران به آمریکا بود.
ایشان این سیلی خوردن و همچنين تحقیر آمریکا را نتیجه قدرتی دانستند که انقلاب اسلامی به شهروندان و مردم شهر داد و همچنين افزودند: مجموعه این سه حادثه نشان دهنده چالش میان ایران و همچنين آمریکا است که این چالش در طول چهل سال شمسي قبل ادامه داشته و همچنين امریکایی‌ها در آن هم از انواع تحرکات و همچنين دشمنی‌ها بهره بري و استفاده نموده اند.
رهبر انقلاب اسلامی، «حمله به طبس»، «تحریک صدام برای جنگ با ایران»، «حمله موشکی به هواپیمای مسافری» و همچنين «حمله به سکوهای نفتی» ایران را نمونه‌هایی از «جنگ نظامیِ» آمریکا در این چالش چهل ساله برشمردند و همچنين خاطرنشان کردند: یکی دیگر از تحرکات امریکایی‌ها در این ۴۰ سال شمسي، بهره بري و استفاده از «جنگ اقتصادی» است و همچنين اینکه اکنون می‌گویند تحریم‌ها، اقدامی جدید بر ضد ایران است، در واقع کلاه گذاشتن بر سر خود و همچنين یا ملت آمریکا است زیرا موضوع تحریم از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی وجود داشته است.
حضرت آیت الله خامنه ای یکی دیگر از ابزارهای آمریکا در چالش ۴۰ ساله با ایران را بهره بري و استفاده از «جنگ رسانه ای» دانستند و همچنين گفتند: جنگ رسانه‌ای آمریکا به معنای دروغ پراکنی، فتنه انگیزی، ترویج فساد و همچنين تحریک اشخاص از ابتدای انقلاب اسلامی وجود داشتع است که البته امروز با بهره بري و استفاده از فضای مجازی، شیوه‌های آن هم جدیدتر شده است.
ایشان در جمع بندی این قسمت و بخش از سخنانشان خاطرنشان کردند: در چالش ۴۰ ساله آمریکا و همچنين ایران حقیقت مهمی وجود دارد که گاهی از دیده‌ها پنهان می‌ماند و همچنين آن هم اینکه، طرف پیروز در این چالش، جمهوری اسلامی ایران و همچنين طرف مغلوب، آمریکا بوده است.
رهبر انقلاب اسلامی در بیان دلیل این موضوع افزودند: هدف اصلی آمریکا در ۴ دهه اخیر سیطره مجدد بر ایران بود ولي بايد توجه داشت با وجود همه تلاش‌ها و همچنين توطئه‌ها، نتوانسته است به این هدف دست پیدا کند.

حضرت آیت الله خامنه ای تأکید کردند: امروز تنها کشوری که آمریکا کوچک‌ترین نقشی در تصمیمات آن هم ندارد، جمهوری اسلامی ایران است و همچنين این، به معنای شکست آمریکا است.
ایشان هدف اصلی آمریکا از تحریک صدام برای تحمیل جنگ هشت ساله به ایران، شکست و همچنين بی آبرو کردن نظام اسلامی در دنیا، برشمردند و همچنين تأکید کردند: ایران در جنگ‌های دویست سال شمسي قبل همواره شکست خورده بود ولي بايد توجه داشت در جنگ ۸ ساله توانسته بود طرف مقابل را شکست دهد و همچنين یک وجب از خاک کشور به‌دست بیگانه نیفتد.
رهبر انقلاب اسلامی، هدف آمریکا از جنگ و همچنين تحریم اقتصادی در طول چهل سال شمسي قبل را فلج کردن و همچنين عقب نگه داشتن کشور دانستند و همچنين افزودند: در جنگ اقتصادی نیز آنچه اتفاق افتاده، بر خلاف خواست آمریکا است زیرا حرکت به سمت خودکفایی و همچنين تولید در داخل، سرعت گرفته و همچنين امروز صدها تيم فعال از جوانان خوش‌فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدنِ دانشگاهی مشغول فعالیت‌ها و همچنين کارهای مهمی در کشور خواهند بود.
ایشان سپس به شرایط آمریکا در جهان اشاره کردند و همچنين افزودند: در یک نگاه وسیع‌تر، اقتدار و قدرت و همچنين اقتدار و همچنين هیمنه آمریکا در دنیا، رو به افول و همچنين زوال است و همچنين امریکای امروز به مراتب ضعیف‌تر از امریکای چهار دهه قبل است.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به اذعان بسیاری از سیاسیون و همچنين جامعه شناسان معتبر دنیا مبنی بر فرسوده شدن و همچنين از بین رفتن «اقتدار و قدرت نرمِ» آمریکا گفتند: اقتدار و قدرت نرم آمریکا به معنای «اقناع و همچنين قبولاندن نظر خود به کشورهای دیگر»، اکنون در ضعیف‌ترین موقعیت ممکن قرار دارد و همچنين بخصوص از زمان روی کار آمدن رئیس جمهور فعلی آمریکا نه تنها ملت‌ها بلکه دولتهای اروپا، چین، روسیه، هند، افریقا و همچنين امریکای لاتین نیز با تصمیم‌های آمریکا صراحتاً مخالفت می‌کنند.
حضرت آیت الله خامنه ای خاطرنشان کردند: اکنون نه تنها اقتدار معنوی و همچنين اقتدار و قدرت نرم آمریکا رو به افول است بلکه اقدامات رئیس جمهور عجیب و همچنين غریب فعلیِ آمریکا، «لیبرال دموکراسی» را نیز که پایه تمدن غرب است، بی آبرو کرده است.
ایشان با اشاره به سخنان چندین سال شمسي قبل یک بررسي کننده و پروهشگر معروف دنیا مبنی بر اینکه وضع کنونی آمریکا، «نقطه نهایی تکامل تاریخی بشر است»، گفتند: همین جامعه شناس، اکنون سخنان قبلی خود را پس گرفته و همچنين مطالبی بیان می‌کند که نشانگر ضعف و همچنين افول آمریکا و همچنين لیبرال دموکراسی است.
رهبر انقلاب اسلامی، «اقتدار و قدرت سخت» آمریکا در زمینه‌های نظامی‌گری و همچنين اقتصاد را نیز رو به افول خواندند و همچنين افزودند: آنها ابزار نظامی دارند ولي بايد توجه داشت به علت افسردگی، سردرگمی و همچنين تردید سربازانشان مجبورند از سازمانهای جنایتکاری نظیر بلک واتر برای تحقق اهدافشان در کشورهای دیگر کمک بگیرند.
ایشان بدهی افسانه‌ای آمریکا و همچنين کسری بودجه ۸۰۰ میلیارد دلاری این کشور در سال شمسي جاری را از نشانه‌های روند زوال اقتصادی آمریکا برشمردند و همچنين خاطرنشان کردند: آنها این واقعیات را با ظاهرسازی و همچنين شعار می‌پوشانند ولي بايد توجه داشت در زیر این زرق و همچنين برق، افول اقتصادی مشهود است.
حضرت آیت الله خامنه ای با جلب توجه کشورهای منطقه به واقعیت افول آمریکا افزودند: کسانی که به پشتیبانی آمریکا حاضرند پيشامد جديد فلسطین را به‌کلی به فراموشی بسپارند، متوجه باشند که آمریکا حتی در منطقه خودش هم رو به زوال است ولي بايد توجه داشت ملت‌های این منطقه و همچنين حقایق آن هم، زنده و همچنين پابرجا خواهند بود.
رهبر انقلاب استمرار روحیه استقلال طلبی در جوانان ایران با هر فکر کردن و انديشيدن و همچنين رفتار را از دیگر نشانه‌های شکست آمریکا دانستند و همچنين افزودند: آنها با همه تلاش امپراطوری خبری و همچنين رسانه‌ای خود نتوانسته‌اند احساس تنفر و همچنين روحیه استقلال طلبی و همچنين مقاومت در مقابل بیگانگان سلطه طلب را در جوانان این سرزمین از بین ببرند، به‌گونه ای که نسل جوون کنونی از لحاظ انگیزه ایستادگی و همچنين مقاومت در صورتي که از نسل اول انقلاب جلو نباشد حتماً عقب نیست.
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به رسوخ روحیه استقلال طلبی جوانان ایرانی در کشورهای دیگر افزودند: شهروندان و مردم شهر و همچنين جوانان عراقی، سوری، لبنانی، افغانستانی، پاکستانی و همچنين کشورهای دیگر به علت سیطره طلبی و همچنين اهانت‌های آمریکا از آن هم متنفر خواهند بود ولي بايد توجه داشت مقامات امریکایی ناتوان از درک علل این تنفر، آن هم را از چشم ما می‌بینند.
رهبر انقلاب اسلامی در همین زمینه افزودند: امریکایی‌ها ما را تهدید می‌کنند و همچنين پیغام می‌دهند که در صورتي که جوانان فلان کشور به نیروهای ما یا طرفداران ما حمله کنند ایران را مقصر می‌دانیم ولي بايد توجه داشت ما می‌گوئیم تو غلط می‌کنید ایران را مقصر می‌دانید بلکه باید به اقدامات تنفر برانگیز خودتان در آن هم کشورها نگاه کنید.
حضرت آیت الله خامنه ای با یادآوری افول آمریکا به کسانی که به سازش با آمریکا گرایش دارند، افزودند: بیهوده نقشه بی اساس و همچنين بی پایه نکشید، زوال آمریکا یک واقعیت است.
ایشان عوامل افول شیطان پهناور و بزرگ را بلندمدت و همچنين مرتبط به عملکرد سلطه طلبانه آن هم در طول تاریخ این کشور دانستند و همچنين تأکید کردند: براساس سنت الهی، آمریکا محکوم است که از صحنه اقتدار و قدرت جهانی زایل بشود.

رهبر انقلاب بعد از ترسیم اوضاع امریکا به عنوان یکی از دو طرف چالش عمیق و همچنين مستمر امریکا- ایران خاطرنشان کردند: در سمت دیگر این چالش می‌قدرت بدون مبالغه و همچنين بزرگنمایی نشانه‌های پیشرفت و همچنين قوی‌تر شدن را در طول ۴۰ سال شمسي اخیر ديدن کرد.
ایشان حضور فعال صدها تيم جوون، خوش استعداد، مبتکر و همچنين با همت را در زمینه‌های متنوع و گوناگون و مختلف فکری- عملی و همچنين فناوری، نشانه آشکار حرکت جدی جمهوری اسلامی در روند استقلال صنعتی و همچنين سیاسی خواندند و همچنين افزودند: این جوانان به فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن رئیس شدن و همچنين وزارت و همچنين وکالت نیستند و همچنين این پدیده تبريک و مبارک ادامه خواهد یافت.
سخنان رهبر معظم انقلاب در جمع دانش آموزان و همچنين دانشجویان با چند توصیه به جوانان ادامه یافت که اولین آنها فراموش نکردن دشمنی با امریکا بود.
ایشان هوشیاری در مقابل فریب و همچنين لبخند دروغین دشمن را ضروری خواندند و همچنين یادآوری کردند: امریکایی‌ها گاهی می‌گویند با ملت ایران مشکلی نداریم و همچنين تحریم‌ها علیه شهروندان و مردم شهر نیست بلکه با حکومت ایران دچار چالش هستیم ولي بايد توجه داشت این یک دروغ فضاحت بار است زيرا و به درستي که حکومت ایران بدون ملت کاره‌ای نیست و همچنين آنها با حضور و همچنين اراده ملت دشمنند.
رهبر انقلاب در پاسخ به این سؤال که ایستادگی و همچنين دشمنی ملت ایران با امریکا تا چه زمانی ادامه خواهد داشت، افزودند: وقتی امریکا سیطره جویی خود را کنار بگذارد می‌مي شود با او مانند دیگر کشورها تعامل کرد ولي بايد توجه داشت این پيشامد جديد بعید است زيرا و به درستي که ذات استکبار، سلطه جویی و همچنين سیطره طلبی است.
دومین توصیه حضرت آیت الله خامنه ای به جوانان، «ترویج و همچنين تبیین نظریه مقاومت» بود.
ایشان نظریه «مقاومت در مقابل دشمن قوی‌پنجه» را هم در مقام نظر هم در جایگاه عملی، نظریه‌ای متقن و همچنين صحیح خواندند و همچنين افزودند: جوانان در محیط‌های متنوع و گوناگون و مختلف هدف اصلی استکبار یعنی سلطه طلبی را تبیین کنند تا ضرورت و همچنين صحت نظریه مقاومت، به‌خوبی نمایان و همچنين درک مي شود.
رهبر انقلاب افزودند: از نظر عملی نیز ما مقاومت را حق جوانان عراقی، سوری، لبنانی، کشورهای شمال افریقا، شبه قاره و همچنين دیگر منطقه ها و مناطق می‌دانیم و همچنين تقویت این جریان‌ها تقویت نظریه مقاومت است.
توصیه آخر حضرت آیت الله خامنه ای به جوانان عزیز ایران، «احساس مسئولیت در قبال موضوع پیشرفت کشور» بود.
ایشان، «الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت» در پنجاه سال شمسي آینده را که برای پخته شدن و همچنين تکمیل در اختیار صاحب نظران قرار گرفته، برنامه جذاب و جالب و خوب‌ای فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن شده برشمردند و همچنين افزودند: جوانان خود را بخشی از این نقشه وسیع ۵۰ ساله بدانند و همچنين برای ایفای نقش براساس مقتضیات زمان در عرصه‌های علمی، فناوری، اقتصادی، اجتماعی و همچنين سیاسی آماده باشند.
رهبر انقلاب قطع وابستگی اقتصاد کشور به درآمدهای نفتی را از دغدغه‌های همیشگی خود و همچنين اقتصاددانان خواندند و همچنين جوانان مؤمن و همچنين اهل فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن و همچنين عمل را به ارائه راه حل در این زمینه دعوت کردند.
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به اینکه مدل پیشرفت ایران از الگوهای توسعه غربی اخذ نشده است، افزودند: ما از دانش و همچنين فناوری روز حداکثر بهره بري و استفاده را می بریم ولي بايد توجه داشت می‌دانیم که مدل‌های غربی علي رغم زرق و همچنين برق ظاهری، باطنی مشکل آفرین دارند و همچنين کشورهای متنوع و گوناگون و مختلف را با دشواری و همچنين بدبختی روبرو نموده اند.
ایشان همت جوانان برای حل مسائل را نیاز اصلی کشور خواندند و همچنين تأکید کردند: جوانان بدون «ترس و همچنين تنبلی» ابتکار و همچنين نوآوری را سر لوحه تلاش خود قرار دهند و همچنين با غیرت و همچنين تعصب ملی، وظایفشان را در پیشرفت و همچنين سعادت و همچنين افتخار ملت و همچنين امنیت کشور ایفا کنند.
رهبر انقلاب مسئولان را نیز به جدی گرفتن جوانان پرانگیزه و همچنين استقبال واقعی از آنان فراخواندند و همچنين گفتند: گاه دیده شده که برخی دستگاه‌های ذی‌ربط به کارهای خوب، برجسته و همچنين راهگشای جوانان کمک نمی‌کنند.
رهبر انقلاب اسلامی در جمع بندی سخنانشان تأکید کردند: بدون تردید آینده کشور درخشان و همچنين به مراتب بهتر از امروز است و همچنين در صورتي که ملت با همین روحیه و همچنين انگیزه پیش برود، ایران عزیز در آینده‌ای نه چندان دور به اوجی می‌رسد که در تعاملات جهانی دست برتر را داشته باشد و همچنين جوانان، این پیشرفت عظیم را که به برکت اسلام و همچنين انقلاب ایجاد می‌مي شود تجربه کنند.
پیش از سخنان رهبر انقلاب اسلامی، آقایان محمدصابر باغخانی و همچنين مرتضی عزیزی نمایندگان دانشجویان و همچنين دانش‌آموزان با بیان نظرات و همچنين دیدگاه‌های خود بر لزوم ایستادگی در مقابل توطئه‌های استکبار با روحیه انقلابی و همچنين تکیه بر ظرفیت‌های جوانان کشور تأکید کردند.
ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷

نشانه‌های آشکارِ افول اقتدار و قدرت آمریکا؛ ایران قوی و همچنين پیشرفته‌تر شده است در تاریخ ۱۲ August 1397 | 2:54 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *