وزارت علوم در نهادینه سازی و همچنين ترویج حقوق شهروندی نقش مهمی دارد – شریف

وزارت علوم در نهادینه سازی و همچنين ترویج حقوق شهروندی نقش مهمی دارد – شریف

به نقل از شریف: وزارت علوم در نهادینه سازی و همچنين ترویج حقوق شهروندی نقش مهمی دارد

دستیار ویژه رئیس جمهور در مسائل حقوق شهروندی گفت: وزارت علوم و همچنين دستگاه آموزش عالی کشور با صبغه فرهنگی می توانند در نهادینه سازی و همچنين ترویج حقوق شهروندی نقش مهمی ایفا کنند و همچنين به همین علت در کل کشور، دومین تفاهم نامه دستیار ویژه رئیس جمهور در مسائل حقوق شهروندی با این وزارت منعقد شده است.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر شهیندخت مولاوردی روز سه شنبه در سومین «دستیاران ویژه حقوق شهروندی دستگاه‌های اجرایی و همچنين اولین نشست رابطین مسائل حقوق شهروندی دانشگاه‌ها و همچنين پژوهشگاه‌ها» گفت: آموزش حقوق شهروندی در خانواده آغاز می مي شود، در مدرسه رشد می یابد و همچنين در دانشگاه تثبیت می مي شود.
وی با بیان اینکه برای همه دستگاههای اجرایی در زمینه مسائل حقوق شهروندی وظایف عمومی و همچنين اختصاصی پیش بینی شده است، گفت: وظیفه اختصاصی وزارت علوم در زمینه مسائل حقوق شهروندی، آموزش مهارتهای اجتماعی، مهارتهای ارتباطی و همچنين توانمندسازی دانشجویان برای اشتغال است.
مولاوردی با بیان اینکه جوانان ایرانی و همچنين فارغ التحصیلان دانشگاهها از مهارتهای دانشی و همچنين شناختی خوبی برخوردار خواهند بود، گفت: در زمینه آموزش مهارتهای اجتماعی و همچنين فکر کردن و انديشيدن نقادانه نیاز به کار و همچنين تلاش جدی داریم.
وی با بیان اینکه با امضای تفاهم نامه همکاری با وزارت علوم، دانشگاهها می توانند طرح های پژوهشی را در زمینه حقوق شهروندی اجرا کنند گفت: دانشگاه صنعتی شریف به عنوان اتاق فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن و همچنين کانون مطالعه و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی در زمینه حقوق شهروندی انتخاب شده است.
دستیار ویژه رئیس جمهور در مسائل حقوق شهروندی با اشاره به اینکه در آستانه دومین سال شمسي از رونمایی منشور حقوق شهروندی و همچنين چهلمین سال شمسي پیروزی انقلاب اسلامی، به زودی «جشنواره ملی حقوق شهروندی» برگزار می مي شود، گفت: در این جشنواره از پایان نامه‌های برتر دانشجویی در حوزه حقوق شهروندی تجلیل می مي شود.
مولاوردی با بیان اینکه بعد از دوسال، موانع اجرای منشور حقوق شهروندی مشخص شده است، گفت: بخشی از این موانع به کمبود اعتبارات مالی برمی گردد که در این زمینه از نهاد برنامه جذاب و جالب و خوب و همچنين بودجه درخواست شده است در سال شمسي ۱۳۹۸، در داخل بودجه فرهنگی دستگاههای اجرایی، اعتباراتی را برای ترویج حقوق شهروندی اختصاص دهد.
م.ع ۱۳۶۰/ رب ۱۳۴۵

وزارت علوم در نهادینه سازی و همچنين ترویج حقوق شهروندی نقش مهمی دارد در تاریخ ۲۲ August 1397 | 3:15 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *