چابک سازی، توانمندسازی و همچنين سلامت اداری؛ سیاست های اصلی مدیریت منابع انسانی در آموزش عالی – شریف

چابک سازی، توانمندسازی و همچنين سلامت اداری؛ سیاست های اصلی مدیریت منابع انسانی در آموزش عالی – شریف

به نقل از شریف: چابک سازی، توانمندسازی و همچنين سلامت اداری؛ سیاست های اصلی مدیریت منابع انسانی در آموزش عالی

دست يار اداری ،مالی و همچنين مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری در دویست و همچنين پنجاه و همچنين هفتمین نشست مجمع مدیران کل منابع انسانی قوای سه گانه کشور گفت: چابک سازی، توانمندسازی و همچنين سلامت اداری از سیاست های اصلی مدیریت منابع انسانی در آموزش عالی است.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر محمد تقی نظرپور در این نشست که عصر امروز (دوشنبه) در محل وزارت علوم برگزار شد، بهترین و همچنين متعالی ترین مسیر مدیریت منابع انسانی را مسیری دانست که با هدف کمک به عملکرد بهتر نهاد و همچنين با تطبیق وظیفه شاغلان با ماموریت های نهاد و همچنين از طریق تفاهم و همچنين ایجاد انگیزش در کارکنان صورت می پذیرد.

وی، چابک سازی، توانمند سازی و همچنين سلامت اداری را از سیاست های اصلی مدیریت منابع انسانی در آموزش عالی دانست و همچنين افزود: چابک سازی به معنای برون سپاری و همچنين سامانه سپاری و همچنين الکترونیکی کردن کارها، توانمند سازی به معنای ارزیابی عملکرد و همچنين بهره وری و همچنين آموزش کارکنان و همچنين سلامت اداری به معنای کنترل و همچنين نظارت، پاسخگویی و همچنين تکریم ارباب رجوع است.

دکتر نظرپور پیوند ناقص فرایندهای اداری با سایر واحد های نهاد، عدم توجه به الزامات مدیریت منابع انسانی در اقتصاد دانش محور، فقدان سیستم یکپارچه برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی منابع انسانی، عدم رهگیری تطابق عملکرد مدیریت منابع انسانی با برنامه جذاب و جالب و خوب های توسعه، اجرای ناقص برخی تبصره ها، توجه ناکافی به امنیت شغلی کارکنان، نبود سیاست مشخص از سوی محاکم و همچنين فقدان سیاست و همچنين رویکرد معین در قبال نظام مدیریتی را شامل معظلات و مسائل و مشکلات پیش روی حوزه مدیریت منابع انسانی برشمرد.

وی بر لزوم ارتباط فرآیندهای اداری با سایر قسمت و بخش ها تاکید کرد و همچنين افزود: جهت بهبود عملکرد یک نهاد باید ارتباط میان حوزه اداری و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب، بودجه و همچنين تشکیلات و همچنين حوزه مسائل مالی هم سو و همچنين در یک راستا باشد.

دست يار اداری، مالی و همچنين مدیریت منابع وزارت علوم به چالش های حوزه استخدام و همچنين جذب نیرو اشاره کرد و همچنين گفت: ابهام در تبعیت از قوانین، فشار عاطفی و همچنين اخلاقی، فقدان نظام تجزیه و همچنين تحلیل و همچنين فقدان برنامه جذاب و جالب و خوب و همچنين چشم انداز باعث تحمیل نیرو های نامتناسب می مي شود و همچنين این امر خود باعث ضعف تخصص گرایی، انتظارات متعارض کارکنان، عدم ارتباط سیستماتیک نیروها و همچنين بروز نبود دانش و همچنين تجربه و مهارت بالا بین کارکنان می مي شود.

ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷

چابک سازی، توانمندسازی و همچنين سلامت اداری؛ سیاست های اصلی مدیریت منابع انسانی در آموزش عالی در تاریخ ۲۸ August 1397 | 6:56 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *