گسترش همکاری‌های علمی و همچنين آموزشی دانشگاه‌های ایران و همچنين آلمان در حوزه علوم انسانی – شریف

گسترش همکاری‌های علمی و همچنين آموزشی دانشگاه‌های ایران و همچنين آلمان در حوزه علوم انسانی – شریف

به نقل از شریف: گسترش همکاری‌های علمی و همچنين آموزشی دانشگاه‌های ایران و همچنين آلمان در حوزه علوم انسانی

هیاتی از روسای دانشگاه‌های سطح یک کشور به منظور بررسی راه‌های همکاری مشترک علمی و همچنين دانشگاهی و همچنين به دعوت سه دانشگاه آلمانی به این کشور سفر کردند.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه علامه طباطبائی، به دنبال میزبانی نخستین گردهمایی روسای دانشگاه‌های ایران و همچنين آلمان برای همکاری در حوزه علوم انسانی و همچنين اجتماعی از سوی دانشگاه علامه طباطبائی در تیرماه ۱۳۹۶، مجمع روسای دانشگاه‌های آلمان در مهرماه ۱۳۹۷ میزبانی دومین دور گفتگوهای علمی میان روسای دانشگاه های دو کشور را بر عهده گرفت.
این گردهمایی که از سوی سه دانشگاه آلمانی میزبانی شد، زمینه بازدید جمعی از روسای دانشگاه‌های ایرانی از دانشگاه‌های آلمانی و همچنين گفتگو و همچنين تبادل نظر در زمینه راه‌های گسترش همکاری‌های علمی میان دو کشور را فراهم آورد.
در این سفر که با شرکت رئیس دانشگاه سطح یک کشور و همچنين به هزینه مجمع روسای دانشگاه‌های آلمان برگزار شد، طرفین در خصوص بررسی زمینه‌های همکاری‌های مشترک دوجانبه دیدار و همچنين گفتگو کردند.
دکتر حسین سلیمی، رئیس دانشگاه علامه طباطبائی در بازدید از سه دانشگاه صنعتی دارمشتات، دانشگاه کاربردی فولدا و همچنين دانشگاه جامع ماربورگ، با رؤسا و همچنين مدیران این دانشگاه‌ها ملاقات کرد که طی این دیدارها مذاکراتی به منظور راه‌اندازی دوره‌های مشترک با دانشگاه فولدا در سطح کارشناسی ارشد و همچنين در رشته مطالعات خاورمیانه و همچنين اقتصاد سیاسی خاورمیانه و همچنين نیز با دانشگاه ماربورگ در زمینه‌های رشته مددکاری اجتماعی و همچنين مطالعات اروپا، علوم تربیتی و همچنين نیز علوم اجتماعی انجام شد.
همچنین در جریان این سفر، دانشگاه‌های دوسلدورف و همچنين هومبولت برلین نیز برای همکاری در برگزاری رشته‌های مشترک کارگاه‌های آموزشی و همچنين نیز بازدیدها و همچنين سمینارهای مشترک اعلام آمادگی کردند.
همچنين و علاوه بر آن هم، دانشگاه‌های ماربورگ و همچنين دوسلدورف و همچنين هومبولت که دارای دپارتمان‌های زبان فارسی خواهند بود، برای اعزام دانشجو به مرکز آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان دانشگاه علامه طباطبائی «آزفا» آمادگی خود را اعلام کردند.

ز.ح ۷۴/ ع.ع ۵۷

گسترش همکاری‌های علمی و همچنين آموزشی دانشگاه‌های ایران و همچنين آلمان در حوزه علوم انسانی در تاریخ ۱ August 1397 | 4:26 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *