۱۲نفر از روسای دانشگاه‌های کشور انتخاب شدند – شریف

۱۲نفر از روسای دانشگاه‌های کشور انتخاب شدند – شریف

به نقل از شریف: ۱۲نفر از روسای دانشگاه‌های کشور انتخاب شدند

دکترمحمدرضا مخبر دزفولی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: در جلسه ۲۸ کمیته تعیین روسای دانشگاه‌ها، روسای ۱۲ دانشگاه کشور تعیین شدند.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از شورای عالی انقلاب فرهنگی، دکتر مخبر دزفولی با اشاره به جلسه کمیته تعیین روسای دانشگاه ها گفت: در جلسه ۲۸ کمیته تعیین روسای دانشگاه‌ها که امروز یکشنبه ۲۷ آبان‌ماه و همچنين با حضورمنصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری، دکتر حسنقاضی‌زاده هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و همچنين آموزش پزشکی، حجت الاسلام و همچنين المسلمین رستمی، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها و همچنين دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد؛ ۱۲ نامزد برای ریاست دانشگاه‌های کشور موفق به کسب رای اعتماد اعضای این کمیته شدند.
وی افزود: در ابتدای این جلسه که با دعوت از دکترطهرانچی برگزار شد، وی از طرح‌ها و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب‌های خود برای جهش دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه علم و همچنين فناوری گزارشی ارائه کرد.
دکتر مخبر دزفولی در ادامه گفت: سپس سوالاتی توسط اعضای کمیته از وی مطرح شد و همچنين بعد از پاسخگویی دکتر طهرانچی، با رای اعضای کمیته، وی برای ریاست دانشگاه آزاد اسلامی انتخاب شد.
وی افزود: دکترسعید کریمی دهکردی برای ریاست دانشگاه شهرکرد، دکتر بهجتی اردکانی برای ریاست دانشگاه اردکان، دکترانوشیروان غفاری پور برای ریاست دانشگاه سلمان فارسی کازرون، دکتر ابوالفضل طهماسبی برای ریاست دانشگاه گنبد کاووس و همچنين دکترسید حجت هاشمی برای ریاست دانشگاه صنعتی بیرجند انتخاب شدند.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: همچنین در این جلسه و همچنين با رای مثبت اعضای کمیته تعیین روسای دانشگاه‌ها، دکتر محمدرضا شیدائی برای ریاست دانشگاه صنعتی ارومیه، دکترعلیرضا حسینی برای ریاست دانشگاه کوثر «ویژه خواهران»، دکترحسین پیری برای ریاست دانشگاه بناب، دکتر خسرو سایوند برای ریاست دانشگاه ملایر، دکترامیر مسعود عرب لودریچه برای ریاست دانشگاه علوم پزشکی و همچنين توانبخشی و همچنين دکترمحمد دهقانی فیروزآبادی برای ریاست دانشگاه علوم پزشکی و همچنين سرويس ها و خدمات بهداشتی، درمانی بیرجند انتخاب شدند.
وی تاکید کرد: روسای دانشگاه‌ها باید خود را با سیاست‌های علمی کشور و همچنين شامل نقشه جامع علمی کشور مطابق و يکدست کنند.
دکترمخبر دزفولی ادامه داد: همچنین ایجاد نشاط در دانشگاه‌ها از وظائف اصلی روسای دانشگاه‌ها است.
وی افزود: همچنین حمایت از منزلت استادان دانشگاه‌ها و همچنين ایجاد رویه واحد و همچنين گفتمان فراگیر برای اجرای اسناد راهبردی حوزه علم و همچنين فناوری نیز از اهم وظائف روسای دانشگاه‌هاست.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: با توجه به مطرح شدن موضوع بازنگری و همچنين به روز رسانی نقشه جامع علمی کشور توسط رهبر معظم انقلاب، روسای دانشگاه‌ها باید در این زمینه برنامه جذاب و جالب و خوب و همچنين اهتمام مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري را داشته باشند.
ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷

۱۲نفر از روسای دانشگاه‌های کشور انتخاب شدند در تاریخ ۲۷ August 1397 | 11:24 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *