آموزش نگارش طرح توجیهی خوب

آموزش نگارش طرح توجیهی خوب

آموزش نگارش طرح توجیهی خوب

بسیاری از افراد ایده های خوبی برای راه اندازی کسب و کار یا تولید محصول و خدمات مفیدی در ذهن دارند ولی کمتر به دنبال شکوفایی آن ایده می روند زیرا ممکن است نتوانند طرح و ایده خود را به گونه ایی بیان کنند که اسپانسر یا حتی شخصی به عنوان شریک و انگیزه بخش را قانع نمایند . در این مطلب مب خواهیم با آموزش نگارش طرح توجیهی خوب این مسئله را برای ایده پردازان و کار آفرینان عزیز حل نماییم . اگر شما نیز جزء یکی از این تفراد هستید و ایده خاصی مد نظرتان می باشد تا پایان این مطلب را مطالعه نمایید.

آموزش نگارش طرح توجیهی خوب
آموزش نگارش طرح توجیهی خوب

خب دوستان همانطور که می دانید طرح توجیهی باید ایده یا طرح ایده پرداز را به طور کامل و دقیق (هم از نظر توضیح ایده ، قابلیت احرایی شدن آن  و در آمد و کسب سود از این طرح ) را بیان نماید. از این رو می خواهیم قسمت هایی که لازم است در طرح توجیهی به آن ها اهمیت داده شود را بیان کنیم. (دانلود رایگان فرمت طرح توجیهی)

 

در نگارش طرح توجیهی قبل از هرچیز باید به سوالات زری پاسخ داده شود :

چه‌ چيزي ، چرا، چه موقع، چه‌كسي‌ ، كجا، چگونه‌،چقدر؟

با توجه به اینکه نوشتن طرح توجیهی هیچ گونه محدودیتی از نظر تعداد صفحات و توضیحات ندارد، شخص باید به طور کامل و دقیق عملیاتی که باید برای انجام طرح و حتی زمان بندی آن از ابتدا تا پایان طرح را تشریح نماید. برای اینکه در زمان صرفه جویی شود، پیشنهاد می کنیم حتما از فهرست کردن مطالب استفاده نمایید.

بیان استراتژی روند طرح ، اهداف و دیدگاه های خود

شما باید بتوانید به صورت خلاصه و مفید، نهایتا در دو صفحه مدیریت طرح و یا استراتژی خود برای پیش برد طرح و همچنین اهداف و چشم انداز های خود از اجرای طرح را توضیح دهید. در صورتی که با این طرح توجیهی بخواهید اقدام به جلب اسپانسر نماید در این بخش باید خیلی دقت کنید که هم مختصر باشد و هم کنه مطلب را برسانید زیرا اسپانسر ها معمولا وقت کمی برای خواندن طرح ها دارند.

توجه داشته باشید مطالب این قسمت باید به صورت اعداد و ارقام قانع کننده باشد تا اسپانسر دید بهتری نسبت به سرمایه گذاری داشته باشد.

توضیحاتی در مورد نحوه شروع کار شرکت

در ادامه لازم است که روند شروع کار شرکت و همچنین روش رسیدن به ایده و کسب و کار سود آور را بطور روشن توضیح دهید.

برای نگارش یک طرح توجیهی خوب علاوبر نکاتی که در بالا اشاره شد، لازم است که نکات بیشتری را مد نظر داشته باشید که می توانید این نکات را در سایت طرح توجیهی مطالعه نمایید. همچنین در این سایت اقدام به دانلود رایگان طرح توجیهی خدماتی کنید.

 

 

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *