آینده کشور در تيم رشد استارت‌آپ ها و همچنين مراکز رشد است – شریف

آینده کشور در تيم رشد استارت‌آپ ها و همچنين مراکز رشد است – شریف

به نقل از شریف: آینده کشور در تيم رشد استارت‌آپ ها و همچنين مراکز رشد است

رئیس دانشگاه تهران گفت: آینده کشور در تيم رشد استارت‌آپ ها و همچنين مراکز رشد است و همچنين وظیفه ما این است همچنين و علاوه بر ایجاد ساختارهای پژوهشی، موانع توسعه کسب و همچنين کار دانش بنیان را برطرف کنیم

به نقل از روابط عمومی وزارت علوم، دکتر محمود نیلی احمدآبادی در آیین اختتامیه دومین جشنواره دانشمندان و همچنين اندیشمندان جوون که با حضور وزیر علوم در تالار علامه امینی دانشگاه تهران برگزار شد؛ گفت: در ایران ساختارهای آموزشی، پژوهشی خوبی را برای حمایت از علم و همچنين فناوری داریم ولی نقطه مهم تر رفع موانع رشد خلاقیت ها و همچنين توجه به محتوای فعالیت های فناورانه است.
رئیس دانشگاه تهران تاکید کرد: ظرفیت های علم و همچنين فناوری زیادی در ایران وجود دارد و همچنين مسئولیت ما ایجاد یک محیط آزاد و همچنين با نشاط برای رشد خلاقیت ها و همچنين نوآوری هااست.
وی افزود: دنیا همواره در حال تغییرات است که این تغییرات ریشه در خلاقیت و همچنين ذات انسان دارد و همچنين در طول تاریخ شاهد تحولات زیادی در دنیا بوده ایم ولی تحولات دوران معاصر با قبل قابل مقایسه نیست و همچنين در عین رشد سریع تحولات شاهد تاثیرات عمیق آنها بر زندگی بشر هستیم.
دکتر نیلی با اشاره به اینکه تحولات دوران معاصر متکی بر اشخاص خاص و همچنين ممتاز نیست گفت: دوران امروز دوران فعالیت گروهی متکی بر دانش است زیرا پیچیدگی ها و همچنين تخصص های علوم بسیار بیش تر از قبل است.
وی گفت: دانشگاه تهران به عنوان پهناور و بزرگ ترین دانشگاه کشور سعی دارد زیست بوم‌های مناسبی را برای حمایت از فعالیت های فناورانه جوانان فراهم کند که پارک علم و همچنين فناوری یکی از این فضاهای حمایت از دانش آموختگان نوآور است.
دکتر محمد کمره ای، رئیس هیات مدیره بنیاد حامیان دانشگاه تهران و همچنين رئیس دومین جشنواره اندیشمندان و همچنين دانشمندان جوون نیز با اعلام اینکه صاحبان ۵۷۰ ایده برای حضور در این جشنواره ثبت نام کرده بودند، گفت: از میان ۴۵ ایده که وارد مرحله داوری کسب و همچنين کار در پارک علم و همچنين فناوری دانشگاه تهران شد، درنهایت ۶ ایده به عنوان برگزیده نهایی و همچنين ۴ ایده به عنوان شایسته تقدیر انتخاب شدند.
وی افزود: پارک علم و همچنين فناوری دانشگاه تهران امکانات و همچنين فضای استقرار را برای ایده های برگزیده فراهم مي کند تا صاحبان این ایده‌ها با بهره بري و استفاده از اعتبار پژوهشی بنیاد نیکوکاری جمیلی به عنوان موسس این جشنواره، بتوانند محصولات تجاری قابل ارائه به بازار تولید کنند.
ابراهیم جمیلی، رئیس هیات امنای بنیاد نیکوکاری جمیلی و همچنين رئیس شورای سیاستگذاری دومین جشنواره اندیشمندان و همچنين دانشمندان جوون نیز در این آیین گفت: توجه به علوم پایه یکی از مبانی رشد کشورهای توسعه یافته است و همچنين به همبن علت، جشنواره اندیشمندان و همچنين دانشمندان جوون برای حمایت از رشته های علوم پایه راه اندازی شد.
وی گفت: همچنين و علاوه بر توجه خاص به علوم پایه، آشنا ساختن جوانان خلاق کشور با قسمت و بخش خصوصی و همچنين کارآفرینی، از دیگر اهداف راه انداری جشنواره اندیشمندان و همچنين دانشمندان جوون بوده است.
جمیلی گفت: تقویت روحیه کارتیمی و همچنين نظم پذیری شامل فوایدی بود که شرکت کنندگان در جشنواره اندیشمندان و همچنين دانشمندان جوون بویژه در مرحله استارت آپ ویکند سه روز در دانشگاه تهران از آن هم بهره مند شدند.
م.ع ۶۰/ ر.ب ۴۵

آینده کشور در تيم رشد استارت‌آپ ها و همچنين مراکز رشد است در تاریخ ۷ September 1397 | 6:53 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *