آیین اختتامیه جشنواره نشریات دانشجویی دانشگاه الزهرا(س) برگزار شد – شریف

آیین اختتامیه جشنواره نشریات دانشجویی دانشگاه الزهرا(س) برگزار شد – شریف

به نقل از شریف: آیین اختتامیه جشنواره نشریات دانشجویی دانشگاه الزهرا(س) برگزار شد

آیین اختتامیه جشنواره نشریات دانشجویی دانشگاه الزهرا(س) با حضور محمد هادی عسکری مدیرکل فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری، دست يار فرهنگی دانشگاه الزهرا(س) و همچنين جمعی از دانشجویان فعال این حوزه برگزار شد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، عسکری در این مراسم اظهار داشت: با گذشت نزدیک به بیست سال شمسي از زمان ابلاغ آیین نامه نشریات دانشجویی کشور شاهد کنشگری ارزشمند دانشجویان خلاق در حوزه نشریات دانشگاهی می‌باشیم.
وی ایجاد فضای طرح و همچنين گفتگو در خصوص مسائل و همچنين معظلات و مسائل و مشکلات در دانشگاه و همچنين ارائه راهکار در این زمینه و همچنين رسانه‌ای شدن بخشی از فعالیت‌های دانشجویی در قالب نشریات دانشجویی را شامل دستاوردهای مدیریت فرهنگی در فضای دانشگاه خواند و همچنين افزود: نشریات دانشجویی توانسته‌اند با درونی ساختن فرهنگ گفتگو فضای دانشگاه را از حالت رکود و همچنين خمودگی بیرون آورده و همچنين این فضا را به سمت عقلانیت و همچنين استدلال سوق دهند.
عسکری خاطرنشان کرد: کنشگران این حوزه انسان‌های فرهیخته ای خواهند بود که همچنين و علاوه بر تحلیل مسائل توانسته‌اند راهکارهایی برای اداره بهتر مجموعه دانشگاه ارائه دهند.
مدیرکل فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم، فراهم آمدن امکان کنشگری تعداد زیادی از دانشجویان علاقمند حول یک نشریه دانشجویی، یادگیری الگوی مدیریت یک فعالیت گروهی و همچنين دانشجویی، مسئولیت پذیری و همچنين به دست گرفتن مسئولیت گفته‌ها و همچنين نوشته‌های خود، توانایی طرح و همچنين به اشتراک گذاری مسائل و همچنين معظلات و مسائل و مشکلات و همچنين نقد پذیری و همچنين احترام به نظرات مخالف را شامل برکات مهم حضور و همچنين فعالیت دانشجویان در نشریات دانشجویی برشمرد.
وی نشریات دانشجویی را به عنوان ویترین اندیشه دانشجویان دانشگاه دانست و همچنين افزود: فضای فعالیت‌های فرهنگی جدید دانشگاه قسمت و بخش قابل توجهی را مدیون فعالیت نشریات دانشجویی در دانشگاه‌های کشور است از این رو حمایت از فعالیت‌های نشریات دانشجویی که درصدد ارتقای شاخص‌های فرهنگی و همچنين اجتماعی خواهند بود مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري است و همچنين باید به صورت ویژه از مدیریت دانشگاه الزهرا (س) و همچنين دست يار فرهنگی و همچنين اجتماعی و همچنين همکاران ایشان در برگزاری هشتمین جشنواره نشریات دانشجویی تقدیر و همچنين تشکر نمایم.
مهندس عسکری در بخشی از سخنان خود با اشاره به مسائل و همچنين معظلات و مسائل و مشکلات متعددی شامل ریزگردها، بحران مدیریت آب، ترافیک در تهران و همچنين سایر کلان شهرها و روستاها که کشور با آن هم مواجه است گفت: اکنون زمانی است که دانشگاه باید نقش کلیدی خود را در قالب مسئولیت اجتماعی خود ایفا نموده و همچنين به کمک حکومت و همچنين جامعه بشتابد.
وی با اشاره به ایده دانشگاه اجتماعی که موردتاکید حوزه معاونت فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم است گفت: دانشگاه اجتماعی و همچنين یا دانشگاه مؤثر دانشگاهی است که نسبت به مسائل پیرامون خود بی تفاوت نیست و همچنين از طریق نهاد سازی اوضاع جامعه را رصد کرده و همچنين برای حل معظلات و مسائل و مشکلات راهکار ارائه می‌دهد و همچنين بستر مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري را برای کنشگری عناصر دانشگاهی و همچنين شامل دانشجویان فرهیخته فراهم می‌کند.
مدیرکل فرهنگی واجتماعی در پایان خاطر نشان کرد: ما در حوزه معاونت فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم به دنبال این هستیم که راه وارد شدن واقعی دانشجویان به دانشگاه و همچنين بسترهای مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري برای کنشگری آنان را فراهم کرده و همچنين از فعالیت‌های ارزشمند دانشجویی حمایت کنیم.
وی همچنین از برگزاری یازدهمین دوره جشنواره سراسری نشریات دانشجویی تیتر ۱۱، در اسفندماه امسال خبر داد و همچنين این جشنواره را بربایند و همچنين عصاره فعالیت‌های دانشجویان کشور در عرصه نشریات دانشجویی دانست.
ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷

آیین اختتامیه جشنواره نشریات دانشجویی دانشگاه الزهرا(س) برگزار شد در تاریخ ۲۸ September 1397 | 9:32 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *