اختصاص بیش از ۲۰ میلیارد تومان به گرنت فناوری در بودجه ۹۸ – شریف

اختصاص بیش از ۲۰ میلیارد تومان به گرنت فناوری در بودجه ۹۸ – شریف

به نقل از شریف: اختصاص بیش از ۲۰ میلیارد تومان به گرنت فناوری در بودجه ۹۸

مدیرکل دفتر سیاست‌گذاری و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی مسائل فناوری وزارت علوم از اختصاص بیش از ۲۰ میلیارد تومان و همچنين ۷۰۰ میلیون تومان به گرنت فناوری در بودجه سال شمسي ۹۸ خبر داد و همچنين گفت: این میزان گرنت در قبل ۶۰۰ میلیون تومان بود.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر کشمیری ظهرامروز (یکشنبه) در نشست مسئولان پژوهشی وزارت علوم و همچنين رؤسای پارک های علم و همچنين فناوری و همچنين معاونان پژوهش‌وفناوری دانشگاه‌ها با بیان اینکه تمام مسائل مرتبط به حوزه فناوری و همچنين نوآوری در دفتر برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی وزارت علوم دنبال می‌مي شود، اظهار داشت: در قبل فعالیت‌های این دفتر در پارک‌های علم و همچنين فناوری محدود می‌شد، ولی در این دوره جدید مدیریتی، به حضور در مراکز دانشگاهی و همچنين پژوهشی و همچنين همچنین حوزه‌های نوآوری و همچنين فناوری توجه جدی شده است.
وی توسعه منابع مالی را از موضوعات مهم این دفتر دانست و همچنين یادآور شد: برای رفع این چالش برنامه جذاب و جالب و خوب‌ها و همچنين رویکردهای جدید وزارت علوم به نهاد برنامه جذاب و جالب و خوب و همچنين بودجه ارائه شده و همچنين در این راستا اعطای گرنت فناوری هم در نظر گرفته شده است.
دکترکشمیری با اشاره به افزایش اعتبارات پژوهشی وزارت علوم، از افزایش ۷۰ درصدی بودجه‌های این حوزه در لایحه بودجه ۹۸ خبر داد و همچنين ابراز امیدواری کرد با اقدامات موثر دانشگاه‌ها میزان گرنت فناوری به ۶۰ تا ۱۰۰ میلیارد تومان افزایش یابد.
دکترکشمیری، افزایش بودجه پارک های علم و همچنين فناوری و همچنين تعامل با صندوق نوآوری و همچنين شکوفایی در حوزه فناوری و همچنين نوآوری را از دیگر اقدامات وزارت علوم در توسعه منابع مالی عنوان کرد.
وی افزود: برای توسعه تعامل با صندوق نوآوری و همچنين شکوفایی، یک کرسی در هیات عامل این صندوق از سوی وزارت علوم ایجاد شده است.

ر. ب ۴۵/‏ ع. ع ۵۷

اختصاص بیش از ۲۰ میلیارد تومان به گرنت فناوری در بودجه ۹۸ در تاریخ ۲۵ September 1397 | 6:16 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *