ارسال ۹۰۰۰طرح به قسمت و بخش های دانش پژوهان و همچنين دانش آموزی نشان از مشارکت گسترده نسل جوون در این روید علمی است – شریف

ارسال ۹۰۰۰طرح به قسمت و بخش های دانش پژوهان و همچنين  دانش آموزی نشان از مشارکت گسترده نسل جوون در این روید علمی است – شریف

به نقل از شریف: ارسال ۹۰۰۰طرح به قسمت و بخش های دانش پژوهان و همچنين دانش آموزی نشان از مشارکت گسترده نسل جوون در این روید علمی است

دبیر بیستمین جشنواره جوون خوارزمی گفت: بعد از اعلام فراخوان عمومی بیستمین دوره جشنواره جوون خوارزمی در فروردین ماه، ۶۷۵ طرح در قسمت و بخش دانش پژوهان در سامانه این جشنواره ثبت نام کردند و همچنين ۸۶۴۲ طرح نیز در قسمت و بخش دانش آموزی آثار خودرا ارسال کردند که این آمار نشان دهنده مشارکت گسترده نسل جوون در این روید علمی است.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر علیرضا اللهیاری صبح روز (دوشنبه) در آیین معرفی برگزیدگان بیستمین جشنواره جوون خوارزمی اظهار داشت: از میان ۶۷۵ طرح ارسالی، ۳۷۵ طرح که دارای شرایط شرکت در جشنواره بودند در ۱۶ تيم تخصصی تيم بندی و همچنين توسط اعضای هیات علمی مورد داوری قرار گرفتند.
وی افزود: بعد از داوری تخصصی و همچنين بررسی های کارشناسی علمی، در این دوره از ۱۲ طرح در قسمت و بخش دانش پژوهان و همچنين فناوران و همچنين ۳۱ طرح در قسمت و بخش دانش‌آموزی به عنوان برگزیده انتخاب شدند که از میان طرح‌های برگزیده قسمت و بخش فناوران پنج طرح در فاز صنعتی شدن، دو طرح در آستانه نیمه‌صنعتی شدن قرار داشته و همچنين دو طرح تجاری‌سازی شده است.
دکتر فاطمه مهاجرانی، رئیس ستاد قسمت و بخش دانش آموزی بیستمین دوره جشنواره جوون خوارزمی نیز از ثبت نام ۸۶۰۰ طرح دانش آموزی در قسمت و بخش استانی این دوره از جشنواره خبر داد که ۱۲۰۰ طرح آن هم به مرحله ملی راه یافت.
وی افزود: بعد از داوری های مرحله کشوری ۵۲ طرح به مرحله نهایی داوری جشنواره راه یافتند که در نهایت ۳۱ طرح به عنوان طرح های برگزیده معرفی شدند که از این میان، ۴ طرح عنوان رتبه اول، ۱۰ طرح رتبه دوم و همچنين ۱۷ طرح رتبه سوم را کسب کردند.
رئیس مرکز استعدادهای درخشان وزارت آموزش و همچنين پرورش گفت: جشنواره خوارزمی از جنس تعابیر «خواستن و همچنين ما می توانیم» است که در کلام مقام معظم رهبری و همچنين مسئولان عالی کشور وجود دارد و همچنين امیدوارم خلاقیت و همچنين ابتکار را در بین دانش آموزان تقویت کند.
دکترمهاجرانی، حضور دانش آموزان را در جشنواره جوون خوارزمی با ملاحظه زمان بر و همچنين هزینه بر بودن اینگونه پژوهش ها قابل تحسین دانست و همچنين تقویت فعالیت کار گروهی را از مزایای اینگونه جشنوارها برشمرد.
م.ع ۶۰/ ر.ب ۴۵

ارسال ۹۰۰۰طرح به قسمت و بخش های دانش پژوهان و همچنين دانش آموزی نشان از مشارکت گسترده نسل جوون در این روید علمی است در تاریخ ۲۶ September 1397 | 3:43 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *