افزایش کارایی و همچنين اثر بخشی پژوهش ها در حوزه زنان و همچنين خانواده ضروری است/ پرداختن مطالعات علمی و همچنين پژوهش های دانشگاهی به تجربه و مهارت بالا افزایی و همچنين کمک به اشتغال جوانان و همچنين فارغ التحصیلان بسیار راهگشا است – شریف

افزایش کارایی و همچنين اثر بخشی پژوهش ها در حوزه زنان و همچنين خانواده ضروری است/ پرداختن مطالعات علمی و همچنين پژوهش های دانشگاهی به تجربه و مهارت بالا افزایی و همچنين کمک به اشتغال جوانان و همچنين فارغ التحصیلان بسیار راهگشا است – شریف

به نقل از شریف: افزایش کارایی و همچنين اثر بخشی پژوهش ها در حوزه زنان و همچنين خانواده ضروری است/ پرداختن مطالعات علمی و همچنين پژوهش های دانشگاهی به تجربه و مهارت بالا افزایی و همچنين کمک به اشتغال جوانان و همچنين فارغ التحصیلان بسیار راهگشا است

دست يار رئیس جمهور در مسائل زنان و همچنين خانواده با تاکید بر اهمیت نقش پژوهش‌های کاربردی در توسعه کشور، از پژوهشگران دانشگاهی بویژه کسانی که در حوزه زنان و همچنين خانواده فعالیت می‌کنند خواست برای افزایش کیفیت و همچنين کاربردی بودن مطالعات و همچنين پژوهش های خود تلاش کنند.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، دکتر معصومه ابتکار عصر سه شنبه همزمان با هفته پژوهش در نشست تخصصی ” زن و همچنين پژوهش” که به همت پژوهشکده مطالعات فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم در باغ موزه نگارستان برگزار شد، با بیان اینکه امیدوارم شاهد جهت گیری موثر در وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری در جهت ارتقاء وضعیت زنان اعم از اعضای هیات علمی دانشگاه ها و همچنين دانشجویان، باشیم، گفت: کیفیت پژوهش ها و همچنين مطالعات در حوزه زنان از اهمیت بالایی برخوردار بوده و همچنين از جنبه اجرا برای ما مهم است.
وی با بیان اینکه مطالعات و همچنين پژوهش ها باید به سیاست و همچنين اجرا تبدیل شده و همچنين کارایی مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري را داشته باشد، گفت: از نظر کمیت، عدد پژوهش های انجام شده بالاست ولي بايد توجه داشت کارایی و همچنين اثربخشی مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري در اجرا را نداشته است و همچنين خیلی از این مطالعات و همچنين پژوهش ها پاسخگوی سوالات مرتبط به زنان و همچنين خانواده نیست و همچنين راهکار مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري را ارائه نمی دهد.
دست يار رئیس جمهور با بیان اینکه مطالعات و همچنين پژوهش های انجام شده در حوزه زنان و همچنين خانواده دست ما را به خوبی در اجرا نگرفته است، گفت: مطالبه جدی ما این است که جنبه کاربردی پژوهشها تقویت مي شود. روی فراتحلیل ها و همچنين سیاست پژوهی تاکید داریم که بتواند به ما نقشه راه ارائه داده و همچنين با ابعاد متنوع و گوناگون و مختلف روانشناسی در حوزه زنان و همچنين خانواده کمک کند.
دکتر ابتکار با اشاره به برگزاری سومین نشست تخصصی زن و همچنين پژوهش با حضور مشاوران مسائل زنان و همچنين خانواده دستگاه ها و همچنين پژوهشگران دانشگاهی، افزود: متاسفانه بررسي ها نشان می دهد برغم اینکه ۳۰ قسمت و بخش زنان کشور تحصیلات دانشگاهی دارند، با توجه به موانع، معظلات و مسائل و مشکلات و همچنين محدودیت هایی که برای زنان تحصیل کرده و همچنين دانشگاهی وجود دارد، قسمت و بخش اندکی از زنان در سطح استاد تمام دانشگاه ها خواهند بود و همچنين از این نظر با عقب ماندگی مواجه هستیم که واقعیت دردناکی است.
دست يار رئیس جمهور ابراز امیدواری کرد که با شناسایی موانع و همچنين محدودیت ها و همچنين رفع معظلات و مسائل و مشکلات با توجه به الگوهای موجود راهکار مناسب برای ارتقای مدیریتی زنان دانشگاهی ارائه مي شود.
دکتر ابتکار با اشاره با تاکیدات دکتر روحانی رئیس جمهور مبنی بر ضرورت حضور زنان در حداقل ۳۰ قسمت و بخش پست های مدیریتی کشور، گفت: این نگاه و همچنين تاکید رئیس جمهور فرصت خوبی برای ارتقاء جایگاه مدیریتی زنان در کشور است و همچنين ضروری است که با نگاه برنامه جذاب و جالب و خوب ای به آن هم پرداخته مي شود.
دست يار رئیس جمهور در مسائل زنان وخانواده با اعلام آمادگی حکومت برای حمایت از پژوهش های کاربردی، خاطرنشان کرد: کارایی و همچنين اثر قسمت و بخش بودن پژوهش ها می تواند کمک بزرگی به ما در سیاست گذاری ها باشد.
وی با بیان اینکه امسال جهت گیری هفته پژوهش با تاکید وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری بر دو محور تجربه و مهارت بالا افزایی و همچنين کمک به اشتغال فارغ التحصیلان اعلام شده است، گفت: تجربه و مهارت بالا افزایی و همچنين کمک به اشتغال جوانان و همچنين فارغ التحصیلان دو موضوع مهم از نظر حکومت است و همچنين در صورتي که مطالعات علمی و همچنين پژوهش های دانشگاهی به این دو موضوع بپردازد، بسیار راهگشا خواهد بود.
دست يار رئیس جمهوری در قسمت و بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به راهبردهای معاونت مسائل زنان و همچنين خانواده، به موضوع عدالت جنسیتی اشاره کرد و همچنين گفت براساس ماده ۱۰۱ قانون برنامه جذاب و جالب و خوب ششم، در بحث عدالت جنسیتی در حکومت دوازدهم مسیر حکومت یازدهم ادامه یافت و همچنين در این راه در جلسه ستاد ملی زن و همچنين خانواده که با حضور رئیس جمهور و همچنين با ساز و همچنين کار فراقوه ای اسفند ماه سال شمسي قبل برگزار شد، سه مصوبه اصلی مبتنی بر پژوهش و همچنين تحقیقات در این حوزه به تصویب رسید.
دکتر ابتکار از تعیین شاخص های اصلی عدالت جنسیتی، بحث درمورد ضرورت آموزش های قبل و همچنين بعد از ازدواج جوانان و همچنين همچنین موضوع ضرورت ورزش و همچنين نشاط برای زنان و همچنين دخترک هاي جوان و ازدواج نکرده به عنوان محورهایی نام برد که در این جلسه به تصویب اعضا رسیده است.
وی با بیان اینکه از حدود ۶ ماه قبل جلسات تخصصی درمورد عدالت جنسیتی با حضور کارشناسان و همچنين مهندسين و متخصصين برگزار شده است، گفت: به شاخص های اصلی در این زمینه رسیده ایم که تکلیف ماده ۱۰۱ برنامه جذاب و جالب و خوب ششم را روشن می کند، این شاخص ها در کارگروه های تخصصی نهایی و همچنين برای اعضای حکومت و همچنين قوه قضائیه ارسال شده است.

دکتر ابتکار با بیان اینکه در بودجه سال شمسي ۹۸ برای این حوزه اتفاقات خوبی خواهد افتاد، گفت: از سال شمسي قبل از استانها خواسته بودیم تا برنامه جذاب و جالب و خوب های خود را برای ارتقاء وضعیت زنان و همچنين خانواده مکتوب کنند و همچنين ما امروز ۳۱ برنامه جذاب و جالب و خوب و همچنين سند ارتقاء و همچنين بهبود وضعیت زنان و همچنين خانواده داریم که سال شمسي آینده در دستور کار استانها خواهد بود و همچنين حرکت ما در این حوزه براساس این برنامه جذاب و جالب و خوب ها است.
دست يار رئیس جمهور در مسائل زنان و همچنين خانواده افزود: با تصویب لایحه بودجه سال شمسي ۹۸ ساز و همچنين کار مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري برای اجرای این برنامه جذاب و جالب و خوب ها در استانها را خواهیم داشت که در راستای عدالت جنسیتی است.
دکتر ابتکار با بیان اینکه در مباحث حقوقی خانواده نیز تلاش های زیادی گرفته شده است، گفت: در طرح ملی گفت و همچنين گوی خانواده به “اختلال ارتباطی” به عنوان یکی از معظلات جدی امروز خانواده ها توجه شده و همچنين با کمک انجمن جامعه شناسی مرحله اول این طرح انجام شده است.
دست يار رئیس جمهوری با بیان اینکه پيشامد جديد یابی خانواده در هر استان با توجه به شرایط خاص هر استان شکل گرفته است، از پژوهشگران دعوت کرد که در حوزه طرح ملی گفت و همچنين گوی خانواده حکومت را یاری کنند.
وی در پایان ابراز امیدواری کرد که قسمت و بخش دانشگاهی و همچنين پژوهشگران برای حصول نتیجه مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري در حوزه زنان و همچنين خانواده و همچنين اتخاذ تصمیمات بهتر در حوزه اجرا، همکاری کنند.
پیش از سخنان دست يار رئیس جمهور در مسائل زنان و همچنين خانواده، رئیس پژوهشکده مطالعات فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم، تحقیات و همچنين فناوری، مشاوران مسائل زنان و همچنين خانواده وزاتخانه های راه، مسکن و همچنين شهرسازی و همچنين نفت، مشاور مسائل زنان وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری و همچنين تعدادی از اعضای هیات علمی مرکز مطالعات و همچنين تحقیقات زنان دانشگاه تهران دیدگاه ها و همچنين نظرات خود را درخصوص پژوهش و همچنين مطالعات در حوزه زنان مطرح کردند.
ل.م ۵۴/ ع.ع ۵۷

افزایش کارایی و همچنين اثر بخشی پژوهش ها در حوزه زنان و همچنين خانواده ضروری است/ پرداختن مطالعات علمی و همچنين پژوهش های دانشگاهی به تجربه و مهارت بالا افزایی و همچنين کمک به اشتغال جوانان و همچنين فارغ التحصیلان بسیار راهگشا است در تاریخ ۲۸ September 1397 | 8:07 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *