افزایش ۷۰ درصدی بودجه پارک های علم و همچنين فناوری در سال شمسي آینده – شریف

افزایش ۷۰ درصدی بودجه پارک های علم و همچنين فناوری در سال شمسي آینده – شریف

به نقل از شریف: افزایش ۷۰ درصدی بودجه پارک های علم و همچنين فناوری در سال شمسي آینده

دکتر مسعود برومند دست يار پژوهش و همچنين فناوری وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری از افزایش ۷۰ درصدی بودجه پارک های علم و همچنين فناوری در سال شمسي آینده خبر داد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و همچنين فناوری مازندران، دکتر برومند در آیین افتتاح ساختمان مرکز رشد جامع واحدهای فناور شهرستان ساری با اشاره به مزیت‌های مهم این استان در حوزه‌های متنوع و گوناگون و مختلف، اظهار کرد: مازندران در قسمت و بخش نیروی انسانی بسیار غنی است و همچنين فارغ‌التحصیلان زیادی دارد که این نیروها مهم‌ترین مزیت آن هم نسبت به سایر استان‌ها است.

وی با بیان اینکه استان مازندران از برخی چالش‌ها مانند گرد و همچنين غبار و همچنين آب در مقایسه با سایر منطقه ها و مناطق برخوردار نیست، افزود: این امر می‌تواند عاملی باشد که مازندران را به سمت و همچنين سوی توسعه سوق دهد؛ در ریاضیات گاهی تمایل داریم معادله‌ای را به سمت میزان مشخصی سوق بدهیم، برای این‌کار الزاماتی را مشخص می‌کنیم بنابراین در صورتي که فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن می‌کنیم در استانی مانند مازندران باید توسعه صنعتی و همچنين کشاورزی باشد، نیاز به برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی‌های خیلی دقیق است و همچنين این در قدرت شهروندان و مردم شهر و همچنين مدیران مازندران هست.

دست يار پژوهش و همچنين فناوری وزارت علوم گفت: شرایط طوری است که نمی‌توانیم منتظر باشیم ببینیم به‌عنوان نمونه کارآفرینان شهرستان ساری چه ایده‌هایی دارند، گاهی وقت‌ها باید آنها را به سمت ایده‌هایی که نیاز است، سوق بدهیم.

دکتر برومند با اشاره به اینکه شبکه تامین صنایع پهناور و بزرگ بهترین موضوع برای رشد شرکت‌های پهناور و بزرگ، کوچک و همچنين متوسط است، تصریح کرد: این شبکه باید شناسایی مي شود؛ معمولاً صنایع پهناور و بزرگ به محصول خود در انتهای خط تولید می‌اندیشند و همچنين برای آنها اینکه زنجیره تامین چگونه شکل بگیرد اولویت دوم است و همچنين اینجا بهترین جایگاه برای سوق دادن جوانان فعال در شرکت‌های دانش‌بنیان است.

وی با بیان اینکه تهدیدهایی مانند پسماند در عین حال فرصت‌های توسعه خواهند بود و همچنين می‌مي شود روی آنها کار کرد، ادامه داد: ولی باید این فرصت‌ها را پیدا کرد، برای آنها برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی داشت و همچنين روی آنها انرژی گذاشت. در این مسیر وزارت علوم همراه شرکت‌های دانش‌بنیان است.

دست يار پژوهش و همچنين فناوری وزارت علوم، در مورد اختصاص یک قسمت و بخش بودجه اعتبارات این وزارت خانه به پارک‌های علم و همچنين فناوری تصریح کرد: واقعاً بودجه اندکی است و همچنين سال شمسي قبل به‌جای خرده‌عددها که نمی‌قدرت با آنها کار خاصی انجام داد، اجازه داده شد که استان‌ها با تجمیع آنها پروژه‌های پهناور و بزرگ‌تری را اجرا کنند.

دکتر برومند ادامه داد: دانشگاه‌ها به‌عنوان یک مجموعه بسیار مستعد، بزرگترین ظرفیت برای پارک‌های علم و همچنين فناوری خواهند بود، و همچنين فعالیت پارک های علم و همچنين فناوری متعلق به همه شهروندان و مردم شهر بوده و همچنين ملی است و همچنين همه باید به ارتقای آنها کمک و همچنين پشتیبانی کنیم.

وی با اشاره به تغییر نگاه مسئولان کشور نسبت به این حوزه، تصریح کرد: در دوره‌ای این سؤال‌ها مطرح بوده که چه اتفاقی در دانشگاه‌ها و همچنين پارک‌ها افتاده است ولي بايد توجه داشت امروز این سؤال مطرح است که باید چه کاری برای پارک‌ها و همچنين دانشگاه‌ها انجام بدهیم که به تقویت آنها کمک کنیم.

دکتر برومند افزود: در حالی که سال شمسي آینده متوسط بودجه کشور حدود ۱۱ قسمت و بخش رشد می‌کند ولي بايد توجه داشت بودجه پارک‌های علم و همچنين فناوری بالای ۷۰ قسمت و بخش رشد دارد و همچنين رشد بودجه دانشگاه‌ها اگرچه از نظر ما اندک است ولي بايد توجه داشت از متوسط بالاتر است.

دست يار پژوهش و همچنين فناوری وزارت علوم، بیان کرد: در صورتي که شرایطی ایجاد کنیم که اشخاص نگران کسب و همچنين کسب و کار خود نباشند اتفاقات خوبی رقم می‌خورد، وزارت علوم در این شرایط سخت مالی بخشی از بودجه فناوری را تنها و فقط به پارک‌های علم و همچنين فناوری اختصاص داده است. امسال سعی کردیم که گرند فناوری را فراهم کنیم و همچنين برای سال شمسي آینده فعالیت‌های دیگری در نظر داریم.

وی خاطر نشان کرد: به‌دنبال ایجاد اعتماد ملی در حوزه علم و همچنين فناوری هستیم و همچنين امروز نیاز به خبرهای خوب و همچنين یک کشف جديد و تو و تازه در حوزه علم و همچنين فناوری و همچنين توسعه کشور داریم تا حال همه خوب مي شود.

ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷

افزایش ۷۰ درصدی بودجه پارک های علم و همچنين فناوری در سال شمسي آینده در تاریخ ۱۹ September 1397 | 6:22 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *